Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Choroby i szkodniki cyprysików, cyprysik - Chamaecyparis

Pokaż wątki Pokaż posty

Choroby i szkodniki cyprysików, cyprysik - Chamaecyparis

Gardenarium 19:18, 10 mar 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
To cyprysiki Lawsona (Chamaecyparis) nie cyprysy (Cupressus) -cyprysy u nas nie zimują.

Nie są to tuje 'Smaragd'.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 18:42, 31 mar 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
adka napisał(a)
Witam serdecznie i proszę o radę.Cyprysik pryskany Topsinem co dwa tygodnie,szkodników nie widac.Profilaktycznie tez pryskany w odstępie czasowym. Nie sypie się,lecz ma brzydki kolor od spodu,lekko rudy. Czy to choroba,czy one tak mają?

Mam trzy kolumnowe i w środku są trochę rude równiez.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 18:42, 31 mar 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Sebek napisał(a)
Też go mam i tak samo żółknie, ale mój ma kilka metrów, a usychających gałązek w środku nie widać. Może zastosuj coś przeciwko żółknięciu igieł - jak siarczan magnezu?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 18:43, 31 mar 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
JulkAd napisał(a)
U mnie Lawson jest często przycinany, niczym specjalnie nie traktowany, a rośnie jak na drożdżach. W środku ma kilka brązowych gałęzi, ale nie widać tego z zewnątrz.. Ja bym usunęła te brązowe gałązki, one koloru nie zmienią o cyprysik pewno się zagęści


adka napisał(a)
Dzięki za odzew Mogę go obciąć od góry ,może się zagęści i będzie mniej widoczny.
Julita ,musiałabym 1/3 wyciąć, te gałazki są bardzo zdrowe w dotyku.Spróbuję może ten siarczan.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 18:43, 31 mar 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
One zbrązowieją i w końcu dadzą się usunąć.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
me1 08:12, 10 kwi 2013

Dołączył: 10 kwi 2013
Posty: 3
Witam SZykam po sieci pomocy i wpadłem na waszą stronę.. A co powiecie na takie brązowienie. Mam 5 letnie cyprysiki i jeden zaczął brązowieć już w zeszłym roku. Myślałem że podsycha, ale podlewanie nic nie dało i teraz na wiosnę mam 3 szt całkowicie zbrązowiałych a dwa kolejne zaczynają brązowieć. Brązowienie idzie od zewnątrz do środka. Co to może być i jak z tym walczyć. Zamieszczam zdjęcie gałązk
me1 08:14, 10 kwi 2013

Dołączył: 10 kwi 2013
Posty: 3
Witam Szkam po sieci pomocy i wpadłem na waszą stronę.. A co powiecie na takie brązowienie. Mam 5 letnie cyprysiki i jeden zaczął brązowieć już w zeszłym roku. Myślałem że podsycha, ale podlewanie nic nie dało i teraz na wiosnę mam 3 szt całkowicie zbrązowiałych a dwa kolejne zaczynają brązowieć. Brązowienie idzie od zewnątrz do środka. Co to może być i jak z tym walczyć. Zamieszczam zdjęcie gałązk



Przepraszam drugi post ze zdjęciem
Gardenarium 09:47, 10 kwi 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Moim zdaniem one przemarzły, albo sprawa nadmiernego nawożenia lub zbyt suchego i słonecznego stanowiska.

Jak je nawoziłeś, w jakiej glebie rosną?

Zaplanuj inne rośliny iglaste, bo z tymi jest wieczny kłopot i kiepsko wyglądają. Polecam tuje Aureospicata, Smaragd, Brabant do cięcia, Spiralis, Kórnik i inne rosnące wysoko, oraz śwerki serbskie (Picea omorika).

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
me1 12:12, 10 kwi 2013

Dołączył: 10 kwi 2013
Posty: 3
Witam. Co do nawożenia to zawsze robię to na wiosnę i poprawiam latem, oczywiście są też podlewane Roślinki pięknie rosły do zeszłego roku teraz mam 2 wyglądające na suche (jak się zajrzy do środka rośliny są jeszcze jasno zielone) a dwie są pół na pół załączam zdjęcia. Ziemia to trochę gliny trochę piachu
Gardenarium 09:12, 11 kwi 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie ma szans na odzyskanie wyglądu jaki być zaakceptował(a), moim zdaniem wyrzuć i wsadź nie cyprysiki a inne rośliny iglaste (tuje, cisy, świerki albo choiny kanadyjskie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies