Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Choroby i szkodniki cyprysików, cyprysik - Chamaecyparis

Pokaż wątki Pokaż posty

Choroby i szkodniki cyprysików, cyprysik - Chamaecyparis

AgataAnna 10:53, 04 mar 2012


Dołączył: 27 lis 2011
Posty: 78
Zdjęłam już siatkę cieniującą z cyprysików. Po ostrych mrozach zimowych wyglądają tak.
Niestety ziemia jeszcze całkiem nie rozmarzła. Niektóre mają lekko od zewnątrz zbrązowiałe igły- 2 lub 3 egzemplarze. Akurat te cyprysiki były ciaśniej owinięte siatką.
Przeglądając wewnątrz cyprysików górne młodsze gałązki nie zauważyłam brązowienia igieł.


____________________
Agata Mój pierwszy ogród
Gardenarium 15:03, 04 mar 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nieźle wyglądają, nic im nie jest.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
moni 21:11, 04 mar 2012


Dołączył: 06 paź 2011
Posty: 834
Gardenarium napisał(a)
Wg mnie, one nie mają fytoftorozy a przyczyna leży wyłącznie w pielęgnacji albo złej glebie. Mogły też mieć za sucho i zmarniały. Widać że na końcach mają ładne przyrosty.

Bardzo dobra rada padła wcześniej, trzeba usunąć darń i stworzyć rabatę wyściółkowaną korą. Ale bez maty p. chwastom.

Zaznaczasz najpierw specjalnym przyrządem (szpadelek do kantów) linię trawnika, zdejmujesz darń i gotowe. Szpadelki są na Ogrodowisku.






Ale w sklepach i centrach ogrodniczych też są dostępne podobne szpadelki do kantów?.
____________________
Mona
moni 21:13, 04 mar 2012


Dołączył: 06 paź 2011
Posty: 834
apropos ja też mam cyprysiki ale tym co tu się dowiedziałam usunę wszystkie z ogrodu i nie będę już ich sadziała.
____________________
Mona
Gardenarium 21:17, 04 mar 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
moni napisał(a)



Bardzo dobra rada padła wcześniej, trzeba usunąć darń i stworzyć rabatę wyściółkowaną korą. Ale bez maty p. chwastom.

Zaznaczasz najpierw specjalnym przyrządem (szpadelek do kantów) linię trawnika, zdejmujesz darń i gotowe. Szpadelki są na Ogrodowisku.






Ale w sklepach i centrach ogrodniczych też są dostępne podobne szpadelki do kantów?.


Raczej w sklepach jak piszą dziewczyny, nawet o takich przyrządach nie słyszeli i robią wielkie oczy.
Bo nikt nie słyszał, że kanty się przycina Moni. Taka jest prawda. A ja to robię od wielu lat i bardzo chcę spopularyzować tę czynność. Dlatego sprowadziłam je z Anglii.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
moni 21:33, 04 mar 2012


Dołączył: 06 paź 2011
Posty: 834
Z Anglii, mhm - to mam problem.
____________________
Mona
Gardenarium 21:39, 04 mar 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
moni napisał(a)
Z Anglii, mhm - to mam problem.

Są w naszym sklepie Ogrodowiskowym, ale gapa jesteś Cztery pierwsze pozycje.
http://sklep.ogrodowisko.pl/
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
moni 21:44, 04 mar 2012


Dołączył: 06 paź 2011
Posty: 834
A no fakt, tylko żeby ceny były przystępne

____________________
Mona
moni 21:46, 04 mar 2012


Dołączył: 06 paź 2011
Posty: 834
A można tymi szpadelkami odznaczyć kształt rabat a potem w srodku rabat przekopać?.
____________________
Mona
Gardenarium 21:48, 04 mar 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
O szpadelkach jest tutaj, nimi się nie kopie tylko tnie kant. Mają kształt półokrągły.

Poczytaj i pooglądaj tutaj:

http://www.ogrodowisko.pl/forum/search?utf8=%E2%9C%93&q=brzegi+trawnika&search_in=topics&commit=Szukaj

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies