Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w parkowym stylu

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w parkowym stylu

babopielka 14:08, 12 sty 2012


Dołączył: 19 lip 2011
Posty: 268
Witam Wszystkich

Postanowiłam i ja pokazać mój ogród, który powstaje od 1998 roku .
Powierzchnia ogrodu 40arów i 20 metrów. Nie wiem czy to jeszcze ogród, czy już park, ale
wiem, że sami stworzyliśmy go od początku .

Nie ma w nim żadnych "udziwnień " jak to mój mąż mówi. Chcieliśmy stworzyć w miarę naturalny
zakątek, w którym nie tylko rośliny będą się dobrze czuły , ale i my będziemy mieć swój kawałek
raju na Ziemi i chętnie w nim przebywać . Czy nam się udało ?- myślę że tak ,bo kochamy nasz ogród coraz bardziej

Moją największą pasją są hortensje ,które kocham od dawna, ale lubię też wszelkie kwitnące krzewy i byliny . Mąż natomiast lubi iglaki (i tych też u nas nie brakuje), ale zaraziłam go też miłością do hortensji .
Obecnie w ogrodzie mamy ponad dwa tysiące rożnych roślin i sporo miejsca na kolejne zdobycze.

Ogród jest dwupoziomowy, naturalne poziomy (bez naszej ingerencji ) wyznacza droga dojazdowa
do domu, która biegnie prawie przez środek ogrodu, dzieląc go na dwie części .

Tu widać "Ogród dolny" z pięcioma rabatami. Każda ma własną nazwę i są to:

"Rabata dzika","Akacjowa","Biała","Bergeniowa" i "Rabata Gigantów"




Na "Dolny ogród" prowadzą kamienne schody, zaprojektowane i wykonane własnoręcznie



Jest tu też "Sekretne przejście" które prowadzi do tunelu foliowego ,ukrytego za formowanym żywopłotem z ligustru



"Ogród górny" jest trochę większy od dolnego i mieści się tu piętnaście rabat , oczywiście każda ma swoje imię nadane przez nas .

Jest tu też miejsce do wypoczynku- altanka (własny projekt i wykonanie)



I pergola z ławeczką też własnej roboty.




c.d.n.


____________________
Pozdrawiam Bożena Ogród w parkowym stylu
agatka123 14:13, 12 sty 2012


Dołączył: 04 sty 2012
Posty: 27
Witaj Bożenko

Ja na razie tak sobie krążę i podczytuję , ale widząc znajomą twarz postanowiłam się wpisać .
____________________
Agnieszka
ircia 14:17, 12 sty 2012


Dołączył: 09 sty 2012
Posty: 1778
Witaj Bożenko! Rzeczywiście udało się Wam stworzyć kawałek raju na ziemi!!! Schodki i dróżki są śliczne - kocham kamień w ogrodzie! Ławeczka pod pergolą i altanka - to pewnie miejsca, gdzie spędzacie większość czasu
Z niecierpliwością czekam na cd., bo cały ten tajemniczy ogród zapowiada się pięknie.
____________________
Ogród Irci
Pszczelarnia 14:34, 12 sty 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Witaj. Ta naturalność to moje klimaty. A zatrudniacie sztab ogrodników? Proszę o jeszcze.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
babopielka 14:40, 12 sty 2012


Dołączył: 19 lip 2011
Posty: 268
Witam pierwszych gości w moich zielonych progach

Agatka - witam znajomą

ircia - wolnego czasu nie mamy za dużo bo w ogrodzie ciągle jest coś do zrobienia ,ale chętnie kawkę pijemy w altance

Pszczelarnia - wszystko robimy sami .Głownie ja, ktoś musi zarabiać na chleb i na rośliny

"Ogród górny" jak już pisałam mieści piętnaście rabat .
Najbardziej reprezentacyjna i największa jest "Rabata hortensjowa"
Mieści się w centralnej części i jest pokażnych rozmiarów .
Rosną na niej same hortensje bukietowe i byliny , a nad wszystkim góruje ośnieża karolińska odmiana górska ,Daje trochę cienia i pięknie kwitnie .









I wspomniana wcześniej ośnieża karolińska




____________________
Pozdrawiam Bożena Ogród w parkowym stylu
Gabriela 14:42, 12 sty 2012


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
babopielka napisał(a)
Witam Wszystkich

Na "Dolny ogród" prowadzą kamienne schody, zaprojektowane i wykonane własnoręcznie





Cały ogród przepiękny, w stylu jaki lubię, ale to miejsce fantastyczne, cudowne, z takim klimatem że hej.
Pozdrawiam, będę wpadać na pewno
Jak masz na imię, bo zwracać się do Ciebie per "Babopielko", to mi tak jakoś... nie teges
Coraz więcej pięknych ogrodów na Ogrodowisku, nie sądzicie?
____________________
Ogród w budowie nieustającej
MarekW 14:49, 12 sty 2012


Dołączył: 05 lut 2011
Posty: 2338
Witam się pięknie. Bardzo mi się podoba, że każdą rabatę nazwaliście inaczej, - łatwiej ogarnąć ten obszar Widać też wiele pracy i wspaniałych pomysłów, gratuluję i ja będę zaglądał często. Czekam na więcej fotografii.
____________________
Marek - Ogród średniowieczny i nie tylko
annawu 14:50, 12 sty 2012


Dołączył: 17 gru 2011
Posty: 1881
Ale będzie co oglądać i podziwiać, zapowiada się piękny spektakl w udziale roślin,tyle gatunków i odmian na tak wielkim obszarze.

Pokazuj Bożenko czekamy z niecierpliwością.
____________________
Ania - W gródku Ani
Gardenarium 14:51, 12 sty 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Także zakochałam się w hortensjach i bardzo lubię jak są posadzone w dużej masie i te wielkie kwiatostany

Już się cieszę na Twoje relacje z ich kwitnienia, ale zaintrygowała mnie inna roślina - ośnieża karolińska. Chyba u nas na Ogrodowisku tylko Ty jedna o niej napisałaś, chyba nawet Badara jej nie ma

Czy mogę kiedyś liczyć na napisanie malutkiego artykuliku i przedstawienie zdjęć tej rośliny w różnych ujęciach? To bardzo ładny krzew i mało znany.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Pszczelarnia 14:53, 12 sty 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Gaba, Babopielka to Bożena. Bajecznie. Powiedz mi tylko czy hortensje są miododajne dla pszczół?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies