Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W oczekiwaniu na wiosnę - Ogród Marty

Pokaż wątki Pokaż posty

W oczekiwaniu na wiosnę - Ogród Marty

Sebek 22:12, 02 lut 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
A na tym żwirze co by było - ławeczka jakaś. Bo jeśli sam żwir to tego nie widzę...

Ale kształt mi się podoba
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Missm26 22:24, 02 lut 2012


Dołączył: 20 paź 2011
Posty: 414
Sebku posadziłabym albo sosny, albo wrzośce, albo azalie, nie wiem, to byłby tylko wąski pasek. Na razie obmyślam kształt rabat. Ogólnie mówisz kształt może być ?
____________________
W oczekiwaniu na wiosnę-ogród Marty
Sebek 22:42, 02 lut 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Taak - tylko według mnie takie bale powinny być tłem dla czegoś - może jakiś bonsai wyczarujesz z sosny lub czego innego
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Bogdzia 22:46, 02 lut 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Dobry pomysł Sebka.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Missm26 22:50, 02 lut 2012


Dołączył: 20 paź 2011
Posty: 414
coś się wymyśli, tak jak mówisz będą tłem. Jak już będzie ładna rabata, to i znajdą się fajne roślinki
Najtrudniej mi o fajny i ciekawy kształt.
____________________
W oczekiwaniu na wiosnę-ogród Marty
Juzia 09:07, 03 lut 2012


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38412
I co już postanowione???
Fajnie.... bo ja się zdecydować nie mogę
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Missm26 10:45, 03 lut 2012


Dołączył: 20 paź 2011
Posty: 414
Justynko
Masz dużo czasu na decyzje, może jeszcze znajdzie się ktoś, kto podrzuci Ci fajny pomysł i pomoże dylemat rozwiązać .
Niby postanowione, oczami wyobraźni to widzę, teraz tylko trzeba moje wyobrażenie w plener przenieść, a to nie takie łatwe. Znając życie to wyjdzie mi całkiem inaczej.Chciałabym to zaprojektować w jakimś programie, ale nie wiem w jakim warto się pomęczyć.


Bogdziu,Sebku,muszę przejść kurs cięcia sosen i odważyć się, żeby ich nie skrzywdzić. Nie mam o tym zielonego pojęcia, do tej pory uszczykiwałam tylko ich czubki. Mam parę okazów, które można by ładnie poprowadzić .
____________________
W oczekiwaniu na wiosnę-ogród Marty
ircia 11:44, 05 lut 2012


Dołączył: 09 sty 2012
Posty: 1778
Witaj Martuś! W końcu zwiedziłam Twój cały ogród. Rozrasta się pięknie i bardzo, bardzo podoba mi się ten styl, (trochę naturalistyczny chyba?), który może będziesz kontynuować.
Brzozy cudowne, oczko też - i moim zdaniem to one głównie nadają ogrodowi ten specyficzny charakter. Wiem, jak trudno podejmować decyzje, kiedy człowiek naogląda się tyle pięknych ogrodów, z których niemalże każdy jest wyjątkowy w swoim rodzaju!!!! Mi też czasem jest bardzo trudno, ale ciągle pamiętam jak ktoś z forumowiczów „przypomniał„ mi, że mój ogród ma się przede wszystkim mi podobać
Kamien w ogrodzie bardzo, bardzo lubię. Wydaje mi się też, że pasuje do Twojego ogrodu. Może niekoniecznie tam, gdzie jest teraz (jak Ewa mówi), ale jak znajdzie sobie odpowiednie miejsce, to będzie fajnie. Swoją drogą to ja ciąglę poszukuję kamieni
____________________
Ogród Irci
Missm26 21:41, 07 lut 2012


Dołączył: 20 paź 2011
Posty: 414
Dziękuję Irciu za odwiedzinki i dobre słowo
Styl naturalistyczny lubię rzeczywiście, ale nie jestem do końca konsekwentna i nie zawsze założeń się trzymam, ale postaram się nie kombinować
Ogród powstaje co roku po trochu i tak od czterech lat, po kawałeczku coś robię i końca nie widać, a już zmieniać trzeba bo coś nie wychodzi.
Z tymi kamieniami to było tak, że miałam całą hałdę która mi zalegała, chciałam coś z tym zrobić i...dalej zalega Chyba je wyrzucę za płot
Prawdą jest, że ogród ma się podobać nam samym, ale mi mój jakoś nie do końca się podoba i
masz rację,że jak się człowiek cudów naogląda, to trudno podjąć decyzję. Podobają mi się ogrody Danusi,ale na takie zmiany to już chyba u mnie trochę za późno.
____________________
W oczekiwaniu na wiosnę-ogród Marty
ircia 21:51, 07 lut 2012


Dołączył: 09 sty 2012
Posty: 1778
Spokojnie Martuś Masz czas, nie ma powodu, żeby się spieszyć. A zmieniać i poprawiać można całymi latami. Ja też ciągle szukam najlepszych rozwiązań i ciągle coś mi nie wychodzi. Ale jak poczytać, to większość nas na forum, którzy sami zabrali się za tworzenie swoich zielonych światów zna ten ból i przechodzi tę samą drogę.
____________________
Ogród Irci
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies