Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Przycinanie - cięcie iglaków innych niż tuja

Pokaż wątki Pokaż posty

Przycinanie - cięcie iglaków innych niż tuja

Karol99 14:03, 03 wrz 2019


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Kosmetykę można wykonać, mocniejsze cięcie lepiej zostawić na wiosnę.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Wiaan 14:24, 03 wrz 2019


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5094
Karol99 napisał(a)
Kosmetykę można wykonać, mocniejsze cięcie lepiej zostawić na wiosnę.

Dziękuję
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
logi 23:17, 05 maj 2020

Dołączył: 05 maj 2020
Posty: 1
Hej.

Coś jeszcze z tymi iglakami mogę zrobić? Opiekuna już nie ma (...) i chciałem to ogarnąć jako nowy opiekun a się TROCHĘ nie znam. Czy mogę ciąć te wystające gałęzie? Teraz? Za rok w marcu? W ogóle? Trochę dzikie się zrobiły.

Dziękuję,
Pozdrawiam
Piotr
Adax 13:51, 14 cze 2020

Dołączył: 08 kwi 2018
Posty: 28
Mamy b. szczupła jodłę kalifornijską -w jaki sposób zwiększyć jej średnicę, bo idzie tylko w górę, ma ok. 3m. Jaki sposób przycinania?
ZbigniewG 10:44, 15 cze 2020


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8898
Adax napisał(a)
Mamy b. szczupła jodłę kalifornijską ....

To naciesz się je szczupłością bo już niedługo będzie 2m średnicy i stopniowo coraz więcej.
Przycinanie od góry zaburzy cały system, możesz wyciąć przy pniu część drobniejszych gałązek - prześwietlić (zrobić delikatne poziomy)



Wczoraj wpadł mi pod sekator świerk Koster dwa wiaderka z plusem, miejsca mało i tu szczupłość ma swoje zalety

____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
agal452 19:07, 19 cze 2020

Dołączył: 29 maj 2018
Posty: 25
Witajcie może macie pomysł jak można przyciąć tego jałowca na pniu (bo chyba trochę mu ciężko) ewentualnie czy ryzykować jakąś formę kulistą, czy można teraz przy niższych temperaturach czy czekać do jesieni/wiosny ?



ZbigniewG 22:39, 24 cze 2020


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8898
Nie czekaj do wiosny bo bez mocnego palika może nie będzie już co ciąć (śnieg). Jałowiec zniesie wszystko w zakresie cięcia, masz sekator i decydujesz.
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
ZbigniewG 11:37, 18 lis 2020


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8898

Mała podpowiedź dla tych którzy wprawdzie mają sekator ale boją się go użyć

przy porannym obchodzie zapadła decyzja będzie kolejne obniżenie wierzchołka
bliżej nieokreślony mieszaniec himalajskiej i wejmutki śmigał do góry z łysinami na bokach, w ubiegłym roku obciąłem z 1,5m łysina nie zarasta to będzie powtórka
...........................................................................................poprzednie miejsce wycięcia starego przewodnika



ta gałązka będzie wyprostowana -nowy przewodnik

podobnie było z tą limbą



Wiethorst tej nie muszę tak pilnować raz tylko wycięty "garb" jedna gałązka chciała wybić się na niepodległość
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies