Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Przycinanie - cięcie iglaków innych niż tuja

Pokaż wątki Pokaż posty

Przycinanie - cięcie iglaków innych niż tuja

karolina84 21:58, 25 kwi 2013


Dołączył: 09 lut 2013
Posty: 89
Dziękuję bardzo za cenne wskazówki Mam nadzieję że poradzę sobie z cięciem.
____________________
Gardenarium 23:21, 25 kwi 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Dosadź na dole mniejsze egzemplarze, bo podstawa jest za wąska.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
nebel 23:41, 25 kwi 2013


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
Danusiu,
dzisiaj wyczytałam na forum coś takiego co mnie zaintrygowało.
Różnica między Gdańskiem gdzie mieszkam, a większością ogrodów na "Ogrodowisku" - południe i środkowa Polska - to trochę różnica przede wszystkim temperatur.
Moje konkretne pytanie brzmi - czy ja mieszkając w Gdańsku mogę już np. jutro zacząć przzycinać cis.
Nie ukrywam że mam dylemat na razie z tym, kiedy można zacząc i do kiedy można ciąć rośliny.
Za jakiś czas się tego nauczę, ale dzisiaj muszę trochę poczytć i utwierdzić się w swojej wiedzy.
ewa
____________________
Ogród Nebel
Gardenarium 23:43, 25 kwi 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tnij jak najszybciej bo cis za chwilę zacznie rosnąć.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
IwonaRain 09:41, 10 maj 2013

Dołączył: 31 mar 2013
Posty: 5
Mój żywopłot tworza cyprysy(?), rosną bardzo szybko i nie choruja. Przyszedł czas aby cyprysy te skrócić, czy prawidłowo będzie jeśli przytnę je na równo na pewnej wysokośc? czy wówczas dolne gałęzie nie bedą obumierać? chciałabym ten zagieg wykoanc w ciągu najblizszych dni - czy to dobry termin.

Gardenarium 00:02, 11 maj 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
To cyprysiki (Chamaecyparis) nie cyprysy.

Możesz jeszcze skrócić, ale jeśli rosną swobodnie, to cięcie "pod sznurek" teraz nie pasuje, zrób to w sposób niewidoczny, czyli na rozgałęzieniach pędów.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Netka 17:00, 16 lip 2013


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 548
Mam pytanie dotyczące niepolecanych przez Danusię jałowców. Zanim znalazłam Ogrodowisko posadziłam na niewielkiej skarpie sporo jałowców. W obecnym, trzecim sezonie od posadzenia już widzę, że są posadzone za blisko siebie. I moje pytanie : czy praktykuje się regularne przycinanie jałowców od momentu kiedy osiągną żądaną wielkość ? Czy taki jałowiec będzie ładnie rósł ( pomijając fakt, że straci swój naturalny pokrój ) ? Nie bardzo mam gdzie te jałowce przesadzić .. Mam do obsadzenia dużą skarpę jeszcze, ale na niej cały czas cień lub półcień, czyli stanowisko nie bardzo dla jałowców ?
tak wyglądają te jałowce teraz na tej skarpie :
Blue Chip

i jakiś tam Spider plus chyba Gold Coast lub Old Gold

____________________
Aneta - Mój ogród w cieniu drzew
Sebek 00:32, 24 lip 2013


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Będziesz je ciąć po prostu w dywan - o ile będą tego wymagać. Jeśli nie będą mieć miejsca na rozrost - przestaną rosnąć same od siebie.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Madzia1 22:13, 24 lip 2013


Dołączył: 03 kwi 2013
Posty: 18
Witam Wszystkich,
jestem nowa na forum.
Mam pytanie dotyczące cięcia tego cisa.

Chciałabym nadać mu jakiś ładny, regularny kształt, ale nie mam pomysłu
Kilka sezonów cięłam górne przyrosty ale efekt mizerny

Dziękuję za pomoc
Gardenarium 15:55, 27 lip 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tutaj to chyba prostopadłościan tylko wyjdzie. Czyli "klocek".
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies