Gdzie jesteś » Forum » Rozmowy » A.C.T.A.- zamach na wolność słowa

Pokaż wątki Pokaż posty

A.C.T.A.- zamach na wolność słowa

ronin 10:31, 23 sty 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 271
Gardenarium napisał(a)
Boją się Ci, co na "kradzieżach"zarabiają.


Jest właśnie na odwrót. Ci co teraz zarabiają na kradzieżach, dalej będą zarabiać. Najbardziej się to odbije na uczciwych ludziach.
____________________
There are only 10 types of people in the world — those who understand binary, and those who don't.

Instagram Ogrodowiska
babopielka 10:57, 23 sty 2012


Dołączył: 19 lip 2011
Posty: 268
Gardenarium napisał(a)


Zdjęcia, które mamy na naszym forum nie naruszają prawa, ponieważ nie opieramy się na kopiowaniu nikogo. To powyżej dotyczy innego forum. Wydaje mi się, że nie mamy czego się bać, ponieważ od zawsze zwalczam wklejanie cudzych zdjęć, a jeśli gdzieś jakieś pojedyncze są, to się je usunie.

Gdzie indziej kopiowanie jest na porządku dziennym, znam duże portale dekoracyjne lub całe strony opierające się wyłącznie na kopiowanych zdjęciach i tekstach.

Od lat walczę też z kradzieżą zdjęć od nas, z naszej strony Gardenarium.

Mam wyłącznie własne zdjęcia, to ciężkie lata mojej pracy i dużych wydatków związanych z wyjazdami.


Danusia wydaje mi się ,że nie będziesz w stanie pilnować każdej piszącej tu osoby, czytać i sprawdzać każdy post, czy przypadkiem nie ma tam"nielegalnego" zdjęcia, czy ktoś w opisie danej rośliny nie posłużył się czyimiś słowami bez dopisku -cytat .!
Musiałabyś zatrudnić sztab ludzi do weryfikacji każdego postu, a i tak nie miałabyś pewności, czy wszystko jest z godne z "nowym prawem".
"Używanie" cudzych zdjęć niestety jest na porządku dziennym .
Jakież było moje zdziwienie gdy zobaczyłam to !!
Zdjęcie i opis jest mojego autorstwa .

ele2001 napisał(a)
Różnią się wielkością liści smotrawa ma liście bardziej okrągłe i nieco większe a oman węższe



po lewej smotrawa (Telekia speciosa) - po prawej (Inula helenium)

zdjecie pochodzi z 'forumogrodnicze.info'


Takich "perełek" może być tu więcej .



____________________
Pozdrawiam Bożena Ogród w parkowym stylu
ele2001 11:16, 23 sty 2012


Dołączył: 25 lis 2011
Posty: 1483
Pod spodem jest napisane Skąd Zdjecie Pochodzi wiele takich zdjeć na naszym forum nie popadajmy w przesade
____________________
Przemo - Ogród mały, ale pojemny;)
Gardenarium 11:17, 23 sty 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Masz rację Bożenko, nie ma linku, tylko skąd pochodzi, a czy w ogóle mogą być zdjęcia z linkiem?

Takie u nas się zdarzały.

A jak Ronin mówisz że dalej będą zarabiać na kradzieży? Kto np?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 11:20, 23 sty 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
ele2001 napisał(a)
Pod spodem jest napisane Skąd Zdjecie Pochodzi wiele takich zdjeć na naszym forum nie popadajmy w przesade


Przemku ale nie ma linka.
Ale w zasadzie wszędzie są linki, poza tym jeśli takie coś się znajdzie, najpierw osoba poszkodowana czyli Babopielka w takim przypadku zgłosi i admin zostanie przywołany do usunięcia. Jak nie usunie to wtedy dopiero sąd Tak mówił Boni dziś rano.
Poza tym mówił też że admin strony ma też możliwość odwołania.

Tak wiele bez linka to nie ma, poszukajmy więc i jak znajdziemy dajmy link na PW do mnie lub do Ronina lub sami edytujmy swoje cytaty czy linki.
To będzie oznaczało że lepiej nic nie wklejać i nic nie linkować, a dawać tylko swoje zdjęcia o czym mówi regulamin.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ele2001 11:27, 23 sty 2012


Dołączył: 25 lis 2011
Posty: 1483
Wiadomo że świadomie takie osoby jak ja nie chciały nikogo urazić kradzież to bardzo poważnie brzmi to jest zapożyczenie ale jeśli rzeczywiście to taki problem.....myślę że tyle zamieszania nie jest z powodu naszych zdjęć problem tkwi pewnie gdzie indziej ale rozumiem jak trzeba niech Ronin usuwa i nie będzie tego typu dyskusji.
____________________
Przemo - Ogród mały, ale pojemny;)
Gardenarium 11:32, 23 sty 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Oczywiście Przemku, to nic w porównaniu z sednem sprawy. Chodzi o książki, płyty - duże straty dla autorów. Ale zdjęcia też - Allegro funkcjonuje w większości na "zapożyczonych" zdjęciach.
Usunęłam to zdjęcie Bożenki z wątku o omanie..

My ze swej strony możemy przejrzeć wątki, pousuwać linki i wszystko co podejrzane, ale nie możemy się zabezpieczyć w przyszłości.
Jak to widzisz Bożenko?


Więc to oznacza, że uczciwe i przyjazne portale nie będą miały racji bytu?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ele2001 11:38, 23 sty 2012


Dołączył: 25 lis 2011
Posty: 1483
Ja wyszedłem z takiego założenia że gdyby ktoś użył moich zdjęć nie miał bym z tym problemu a nawet przeciwnie fajnie jeśli komuś by się przysłużyły no ale ludzie są różni więc lepiej dmuchać na zimne już nic takiego nie wkleję jakoś źle się z tym poczułem
____________________
Przemo - Ogród mały, ale pojemny;)
babopielka 11:38, 23 sty 2012


Dołączył: 19 lip 2011
Posty: 268
Dotychczasowe prawo mówi, że legalne wykorzystanie cudzego zdjęcia może być tylko w formie linka do tego zdjęcia .
Nie może być publikowane w sieci w takiej formie jak to zrobił Przemek, czyli skopiował moje zdjęcie z innego forum i wkleił je tu .
Jeśli Przemek wkleiłby sam link do mojego zdjęcia, to byłoby to w 100% legalne .

Nie wiem, czy to jest przesada z mojej strony ,ale chyba nikt nie lubi, jeśli ktoś inny posługuje się jego własnością.

Przemek ja nie użyłam słowa kradzież i tylko posłużyłam się przykładem "wykorzystania " mojego zdjęcia , aby uświadomić Danusi jako osobie odpowiedzialnej za forum, że jeśli ta ustawa przejdzie, to
nie będzie miała łatwo !
____________________
Pozdrawiam Bożena Ogród w parkowym stylu
Gardenarium 11:52, 23 sty 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
A jeśli link prowadzi na stronę, która ma legalne zdjęcia ale załóżmy ma też "perełki" ?
Nie... to można się zapętlić jak nie wiem co.
Przemek nie bój nic, nie ma potrzeby źle się poczuć.

Ja także nie lubię jak na stronach firm zakładających ogrody pojawiają się moje realizacje jako ich. Najlepiej nie wklejać i nie powoływać się nawet na cudze zdjęcia. Wtedy będziemy w porządku.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies