Gdzie jesteś » Forum » Rozmowy » A.C.T.A.- zamach na wolność słowa

Pokaż wątki Pokaż posty

A.C.T.A.- zamach na wolność słowa

kaisog1 21:22, 25 sty 2012


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
...poza tym nie ma się co tak spieszyć i kasowac zdjęć czy robić zamętu bo tak naprawdę 26 stycznia to jedynie data podpisania A.C.T.A. Nie jest to termin , w którym "wchodzi w życie".
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Jagna 21:38, 25 sty 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 1569
Tym bardziej ze od podpisania do ratyfikacji sporo czasu, a ja Wam gwarantuję, że nasze prawo juz pozwala na karania za plagiat.
Nie rozumiem tez tego zamieszania tez z innego powodu. Jesli np Danusia wykorzysta moje zdjecie to musiałabym to JA zgłosic naruszenie prawa a nie urzednik jakiś, bo to MOJE zdjecie i poki sie na to zgadzam by bylo publikowane przez osoby trzecie to nikomu nic do tego.
____________________
Wątek o tym, że nie umiem
zbigniew_gazda 22:36, 25 sty 2012


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11152
Mówimy tu o naszych zdjęciach.Wszystko jest dobrze jak na naszych zdjęciach są rośliny czy zwierzęta. Jeżeli umieścimy w necie zdjęcie z osobami - nie pytając ich o zezwolenie wstawienia , to one mogą nam narobić bigosu że ho ho - wszystkie razem albo każda z osobna.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
magja_ 00:52, 26 sty 2012


Dołączył: 17 cze 2011
Posty: 788
Zbyszku - a to już jest ochrona wizerunku osoby. Jedyną konsekwencją może być sądowy nakaz zaniechania i usunięcia skutków. Tak naprawdę nic wielkiego Reguluje to na szczęście kodeks cywilny a nie karny. Chyba, że zdjęcia naruszają tzw. cześć i godność. Ale i tak sąd najpierw będzie musiał ustalić z jaką czcią i godnością możemy mieć doczynienia bowiem róznie z tym bywa .

Jagna - zgadzam się w 99%. A szum jest wywołany również przez sposób w jaki tą ustawę tworzono - cichaczem. Społeczeństwa demokratyczne muszą się więc zbuntować. Żadne info nie było dostępne, zarówno europarlamentarzyści jak i obywatele nie mogli się doprosić kolejnych wersji a jak już jakiś kraj publikował to znaczne części były zamaskowane markerem. Dopiero Wikileaks wgrzebał trochę konkretów, informacje te nazwano przeciekiem i balonik się nadmuchał. W krajach demokratycznych standardem jest przejrzyste stanowienie prawa i stąd słuszny bunt.

Ktoś napisał że dobrze że jest taki szum bo przynajmniej dzieciak z mp3 dowiedział się ktoś ma prawo do muzyki którą on słucha. I słusznie - to jest bardzo ważny aspekt społeczny i duży plus ACTA.
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies