Gdzie jesteś » Forum » Rozmowy » A.C.T.A.- zamach na wolność słowa

Pokaż wątki Pokaż posty

A.C.T.A.- zamach na wolność słowa

Elawroclaw 22:42, 24 sty 2012

Dołączył: 26 gru 2011
Posty: 67
A może pod zdjęciami wklejanymi na Forum zamieszczać podpis autora zdjęcia? Np. Foto Elawroclaw
____________________
Pozdrawiam , Elżbieta
Sebek 22:58, 24 sty 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Elawroclaw napisał(a)
A może pod zdjęciami wklejanymi na Forum zamieszczać podpis autora zdjęcia? Np. Foto Elawroclaw


Jeśli zdjęcie jest Twoje, to niepotrzebne podpisy.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
kaisog1 23:15, 24 sty 2012


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
ha, tak sobie teraz pomyślałam..... wszystkie nasze zdjęcia mają znak wodny.... ale Ogrodowiska.. a przecież są własnością różnych osób..... i jak to się ma do tego całego zamieszania?
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Matka 23:17, 24 sty 2012


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
no właśnie sobie pomyślałam, że powinniśmy się wszyscy w swoje znaki wodne zaopatrzyć

Gosiak, racja!ciekawe!
____________________
U Matki
ronin 00:23, 25 sty 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 271
Znak wodny Ogrodowiska jest na zdjęciach z kilku powodów. Najważniejszy to oczywiście ochrona zdjęć przed pobieraniem i przywłaszczaniem ich przez osoby trzecie jako swoje. Wiele razy znajdowaliśmy nasze zdjęcia np. na Allegro przedstawiające sprzedawane produkty.

Z drugiej strony stworzyliśmy dla naszych użytkowników prosty system do wrzucania i przechowywania zdjęć. System jest bezpłatny i dzięki niemu nie trzeba korzystać z zewnętrznych serwisów do przechowywania zdjęć, które albo są płatne albo wyświetlają reklamy itp. W naszym systemie w zamian za dodanie zdjęcia użytkownik zgadza się na dodanie znaku wodnego, który ma tylko pokazać, że zdjęcie zostało wgrane przy pomocy tego systemu i umieszczone na ogrodowisku.

Nie chcemy też, żeby zdjęcia które są wgrywane przez nasz system pojawiały się na innych stronach. Został on stworzony po to, aby dać naszym użytkownikom łatwy sposób na pokazywanie swoich zdjęć na naszym forum i żeby nikt w łatwy sposób nie mógł ich stąd skopiować i umieścić na swojej stronie jako swoje.

Dodawanie znaku wodnego Ogrodowiska w żadnym wypadku nie oznacza tego, że my przywłaszczamy sobie prawa do tego zdjęcia czy coś podobnego.

Wiem, że to co tutaj wyjaśniłem nie jest nigdzie napisane czarno na białym, ale w przyszłości postaramy się to poprawić i umieścić stosowne informacje, żeby każdy wiedział jak to wszystko działa.
____________________
There are only 10 types of people in the world — those who understand binary, and those who don't.

Instagram Ogrodowiska
Ninoja 06:46, 25 sty 2012


Dołączył: 16 sty 2012
Posty: 185
Najlepszym sposobem i chyba najszybszym przekazanie takiej informacji jest dołączenie jej do regulaminu,lub np przy rejestrowaniu się.
Tak sobie tylko głośno myślę.
____________________
Pozdrawiam Patrycja Ogród na torfowisku / Skalniak i przedogródek na torfowisku
ell 07:37, 25 sty 2012


Dołączył: 28 kwi 2011
Posty: 4333
W całej tej dyskusji zgadzam się całkowicie z Jagną. Moim zdaniem będzie co było, bo i tak organy ścigania nie są w stanie ogarnąć wszystkiego. Dobrze, że co jakiś czas w ogóle ten temat wychodzi, bo dzieciaki, włącznie z tymi które wyszły na ulice, dowiedziały się, że nie wolno sobie od tak korzystać z cudzych zdjęć i filmów.

Ha, ha - abstrahując od dyskusji - też kiedyś portal ślubny korzystał bez zgody z mojego zdjęcia reklamując swoje usługi i byli na tyle bezczelni, że ściągali je bezpośrednio z mojego serwera. Miałam ochotę wstawić w to miejsce na serwerze wielką gołą wystawioną d... - ale się powstrzymałam. Do tej pory się zastanawiam kiedy by się zorientowali.
____________________
Ela - Ogródek na chabrowym wzgórzu
kaisog1 09:41, 25 sty 2012


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Roninku ja nie w sensie, że Ogrodowisko "odbiera" nam prawa do zdjęcia tylko jak sie ma znak wodny do ACTA w tym momencie
Ja sie cieszę, że jest ten znak. Tylko sie zastanawiałam co by było gdybym na innym forum wstawiła to samo zdjęcie będące moją właśnością bez znaku wodnego a to samo zdjęcie "wisiało by" na Ogrodowisku już ze znakiem
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
magja_ 12:31, 25 sty 2012


Dołączył: 17 cze 2011
Posty: 788
Jagna ma rację że sprawa jest nadmuchana dość mocno. Patrząc na to nieco ogólniej - Polska nie jest na nią przygotowana. Jesteśmy krajem rozwijającym się i potrzebujemy jeszcze paru lat żeby ekonomicznie do niej dorosnąć. Polskiej studentki kinomanki nie stać na chodzenie po drogich multiplexach które opanowały ten kraj z absurdalnie wysokimi cenami biletów albo na dojazd do tych nielicznych kin które wyświetlają ambitne kino, ani na zakup filmów. Ona ściąga sobie film na własny użytek. Jeśłi nie przechowuje go dłużej niż 24 h i nie udostępnia publicznie w tej chwili nikt nie ma prawa jej nic zrobić.Rodzina z 3 dzieci nie pójdzie do multiplexu na każdą nową bajkę bo to koszt ok 150 zł.
Jak się wzbogacimy to nie będziemy każdego grosza oglądać dwa razy przed wydaniem. Takie podejście - na dziś wydaje mi się rozsądne, jest to kompromis pomiędzy prawami autorów a prawem do kultury, rozrywki i oświaty. Im bardziej rozwinięte intelektualnie społeczeństwo tym lepiej , a tutaj internet ze swoją swobodą ma duży wkład. A prawdziwy twórca musi oprócz chęci zysku mieć i poczucie misji.

Tutaj nieco więcej - i myślę że dość jasno. http://www.gry-online.pl/S018.asp?ID=776 Chodzi głównie o niedoprecyzowanie tej ustawy w sytuacji gdy i tak - pomimo regulacji w prawie autorskim wiele spraw muszą roztrzygać sądy.
Co bowiem jest kradzieżą a co opracowaniem cudzego projektu a co inspiracją? Te pojęcia funkcjonują w prawie o własności intelektualnej i przerzucają w różnym stopniu prawo do własności na strony. A do tego dochodzi jeszcze inwazja nowego środka przekazu jakim jest internet.

Wyobraźcie sobie sytuację w której na bazie zdjęcia wstawionego przez Kasiog namaluję obraz. W jakim stopniu będzie on inspiracją a w jakim opracowaniem? Czy ja mam do niego prawo, czy tylko ona czy też musimy się podzielić? Zwykły zjadacz chleba nie da sobie z tym rady.
Poza tym jest to wojna na górze ale oby nie było jak zwykle - ... " prawo jak pajęczyna - bąk się przeciśnie a ugrzęźnie muszyna..." Dlatego jestem za mocną ochroną praw własności inetelektualnej - ale nie bublowatą lobbowaną przez amerykański przemysł rozrywkowy ustawą i nie w tym momencie.


____________________
Jagna 21:18, 25 sty 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 1569
ja nabieram przekoanania ze ACTA nie dotknie specjalnie zwykłego Kowalskieo , natomiast może zaszkodzic podmiotom gospodarczym, które jeśli dobrze interpretuję, mogą być skontrolowane na podstawie powzięcia podejrzenia o popełnieniu przestepstwa. Wyobraźmy sobie że konkurencja zgłasza podejrzenie- nie musi przedstwaiac dowodów- wiec firma jest przetrzepana, baza danych również. rozgłos, przedostanie sie poufnych informacji na zewnątrz powodują potencjalne zagroznie dla teakiego podmiotu gospodarczego. Dlatego wydaje mi sie ze taki ACTA moze byc niecnie wykorzystany, szczególnie jesli jest niedoprecyzowany. A Kowalski jest tu małym nic nieznaczacym pionkiem, którym nikt prawdopodobnie się nie zajmie.
____________________
Wątek o tym, że nie umiem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies