Gdzie jesteś » Forum » Rozmowy » A.C.T.A.- zamach na wolność słowa

Pokaż wątki Pokaż posty

A.C.T.A.- zamach na wolność słowa

Jagna 18:11, 23 sty 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 1569
JA o ACTA dopiero teraz coś więcej czytam i się zastanawiam skąd takie obawy o to że będa takie problemy? Zasadniczo juz obecnie nie można wykorzystywać cudzej własności więc co w tej kwestii ma zmienić ACTA? Prosiłabym o źródło. mam tylko to co w Wikipedii a z informacji tam zawartych nie miałabym obaw większych niż te które mam dziś co do nielegalnego wykorzystywania własności intelektualnej.
Co do linka Stop ACTA to może i jest zrobiony w dobrej wierze ale filmik jest manipulacyjny wg mnie, co zniechęca mnie na starcie do podpisania się pod petycją.
____________________
Wątek o tym, że nie umiem
Mariusz_Suro... 18:11, 23 sty 2012

Dołączył: 26 paź 2010
Posty: 374
ronin napisał(a)

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem punkt 2. Chodzi o podawanie adresu do zdjęcia, które znajduje się na obcej stronie?

Jeżeli tak to zdecydowanie odradzam taką opcję. Jest tak zwane linkowanie "na gorąco" (hot linking) i wiele stron wyraźnie tego zabrania, ponieważ obciąża to dodatkowo ich serwery mimo, że użytkownicy nie oglądają treści na ich stronie. Wyjątkiem są tutaj serwisy hostujące zdjęcia, no ale taki jest ich cel.

Drugi problem z takim linkowaniem polega na tym, że zawsze można zmienić zdjęcie źródłowe albo je skasować i wtedy na stronach, które do niego linkują nie będzie się pojawiało albo pojawi się inne. Cześć też podmieniane są na treści niecenzuralne.


Dobrze
Jeśli zamieszczam zdjęcia w necie to nie dla siebie tylko dla innych. To, że prowadze firme nie ma z tym nic wspólnego. Płacę za miejsce na serwerze i mam tego świadomość. Dlatego prosiłem aby przy moich fotkach tak zamieszczanych była informacja skąd są. Pod tym warunkiem nie mam nic przeciwko zamieszczaniu moich (czy naszych - bo ja nie fotografuję) zdjęć.
____________________
Mariusz
Mariusz_Suro... 18:17, 23 sty 2012

Dołączył: 26 paź 2010
Posty: 374
Jagna napisał(a)
JA o ACTA dopiero teraz coś więcej czytam i się zastanawiam skąd takie obawy o to że będa takie problemy? Zasadniczo juz obecnie nie można wykorzystywać cudzej własności więc co w tej kwestii ma zmienić ACTA? Prosiłabym o źródło. mam tylko to co w Wikipedii a z informacji tam zawartych nie miałabym obaw większych niż te które mam dziś co do nielegalnego wykorzystywania własności intelektualnej.
Co do linka Stop ACTA to może i jest zrobiony w dobrej wierze ale filmik jest manipulacyjny wg mnie, co zniechęca mnie na starcie do podpisania się pod petycją.


ACTA nie jest potrzebne, nasze prawo chroni własność intelektualną tylko nie jest stosowane. I tu jest problem. Prokuratura woli umorzyć postępowania bo traktuje to jako drobiazg. Zostaje kosztowna droga postępowań cywilnych. Wystarczy zmienić praktykę...
W branży ogrodniczej co najmniej 80% aukcji na allegro funkcjonuje z naruszeniem prawa. Nie ma nieuchronności kary...


____________________
Mariusz
wawik 18:21, 23 sty 2012


Dołączył: 15 lip 2011
Posty: 468
Jagna napisał(a)
JA o ACTA dopiero teraz coś więcej czytam i się zastanawiam skąd takie obawy o to że będa takie problemy? Zasadniczo juz obecnie nie można wykorzystywać cudzej własności więc co w tej kwestii ma zmienić ACTA? Prosiłabym o źródło. mam tylko to co w Wikipedii a z informacji tam zawartych nie miałabym obaw większych niż te które mam dziś co do nielegalnego wykorzystywania własności intelektualnej.
Co do linka Stop ACTA to może i jest zrobiony w dobrej wierze ale filmik jest manipulacyjny wg mnie, co zniechęca mnie na starcie do podpisania się pod petycją.


Przwdopodobnie o to chodzi?
http://technowinki.onet.pl/biznes/10-rzeczy-ktore-powinienes-wiedziec-o-acta,1,5005235,artykul.html
____________________
Gardenarium 18:23, 23 sty 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Może tu coś mądrego wyczytamy

http://www.rp.pl/artykul/796491.html?print=tak&p=0
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Jagna 18:34, 23 sty 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 1569
Mariusz_Surowinski napisał(a)


ACTA nie jest potrzebne, nasze prawo chroni własność intelektualną tylko nie jest stosowane. I tu jest problem. Prokuratura woli umorzyć postępowania bo traktuje to jako drobiazg. Zostaje kosztowna droga postępowań cywilnych. Wystarczy zmienić praktykę...
W branży ogrodniczej co najmniej 80% aukcji na allegro funkcjonuje z naruszeniem prawa. Nie ma nieuchronności kary...




w tej kwestii jestem podobnego zdania. Zapewne polskie prawo nie jest skonstruowane idealnie- w tej kwestii nie będe się wypowiadać- nie mam wystarczającej wiedzy, ale na pewno mamy instrumenty do walki z naruszaniem własności intelektualnej.
____________________
Wątek o tym, że nie umiem
Jagna 18:55, 23 sty 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 1569
wawik napisał(a)


Przwdopodobnie o to chodzi?
http://technowinki.onet.pl/biznes/10-rzeczy-ktore-powinienes-wiedziec-o-acta,1,5005235,artykul.html


No to własnie mnie zupełnie nie przekonuje, populistyczne takie jak poprzednie artykuły, filmiki
____________________
Wątek o tym, że nie umiem
Jagna 19:00, 23 sty 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 1569
Gardenarium napisał(a)
Może tu coś mądrego wyczytamy

http://www.rp.pl/artykul/796491.html?print=tak&p=0


O tu już więcej. Mnie szczególnie zainteresowało że
" w odniesieniu do polskiego systemu prawnego obowiązywanie tej umowy nie przyniesienie zmian, bowiem wynikające z niej obowiązki już zostały przez Polskę wykonane, jako że nasze ustawodawstwo implementuje postanowienia ACTA. Z drugiej strony ogólnikowa, nieprecyzyjna, niepoprawna legislacyjnie i pozbawiona elementów gwarancyjnych treść umowy może stanowić pole do radykalnych nacisków na polski rząd w kierunku wprowadzenia zmian ustawodawczych, które realizować będą takie rozumienie postanowień ACTA, jakie przynosi korzyść jednej tylko grupie podmiotów. Szczególnie niebezpiecznym wydaje się otwarcie furtki dla ścigania użytkowników Internetu, zwłaszcza poprzez brak definicji legalnej piractwa praw autorskich i pomijanie aspektu dozwolonego użytku prywatnego chronionych utworów. W aspekcie zwalczania handlu towarami podrobionymi trudno dopatrywać się w ACTA szczególnych niebezpieczeństw, chociaż i tutaj pojawia się kwestia ujawniania posiadaczom znaków towarowych danych odbiorców przesyłek z podrobionymi towarami. Jak daleko można sięgnąć w egzekwowaniu interesów posiadaczy praw autorskich pokazuje przykład Francji, gdzie pomimo szeregu protestów wprowadzono przepisy (tzw. ustawa HADOPI) umożliwiające pozbawianie obywateli dostępu do Internetu tytułem sankcji za pobieranie treści chronionych prawem autorskim." ( fragent pochodzi z http://www.rp.pl/artykul/796491.html?print=tak&p=0)


Jeśli interpretacja autora jest właściwa to dla mnie to jest powód do niepokoju i zastanowienia się nad celowością podpisania ACTA.
____________________
Wątek o tym, że nie umiem
zbigniew_gazda 21:08, 23 sty 2012


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11154
Popieram Jagnę co do linka Stop ACTA . Też uważam że ktoś chce wykorzystać sytuację. Danusiu dzięki za wyczyszczenie wątku . W pozostałych moich zrobię porządek we własnym zakresie.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Gardenarium 21:10, 23 sty 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Akurat trafiłam rano na Twoje storczyki, a że sposób mam opracowany to i sprawnie poszło.
Image Shack jak się zamknie to zdjęcia znikną co są przez niego wklejane. Ale to u nas już w tej chwili nikły procent. U osób z większym stażem.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies