Gdzie jesteś » Forum » Rozmowy » A.C.T.A.- zamach na wolność słowa

Pokaż wątki Pokaż posty

A.C.T.A.- zamach na wolność słowa

babopielka 12:04, 23 sty 2012


Dołączył: 19 lip 2011
Posty: 268
Danusia -właśnie chciałam Ci to uświadomić, że już teraz nie jest łatwo .A co będzie po zmianie przepisów ! Myślę, że wszystkie fora znikną, bo nikt nie będzie chciał się narażać na kary finansowe ,sądy i temu podobne .
Co do wykorzystania cudzego zdjęcia według zasad dotychczasowo obowiązujących, można wklejać na forach sam link do cudzego zdjęcia (bez zdjęcia) i do strony w sieci też, ale już jej kopiowanie jest nielegalne . Nie wiem jak będzie z tymi nowymi przepisami . Pewnie nawet linki staną się nadużyciem .!
Mam nadzieję ,że do tego nie dojdzie .
____________________
Pozdrawiam Bożena Ogród w parkowym stylu
Gardenarium 13:18, 23 sty 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Może nie dojdzie. A ja tak chciałam kiedyś na emeryturze mieć zajęcie
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kaisog1 13:31, 23 sty 2012


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Hmmm to jakis obłęd..... Ja podpisałam petycje i mam nadzieje, że nikomu nie przyjdzie do głowy podpisywać czegos takiego.
Ronin ma rację, ci co kradną teraz będą to robić dalej i zarabiać a ucierpią uczciwi ludzie. Tak naprawdę gdyby chcieli to sposoby na tych kradnących są i teraz..... tylko czy napewno chcą z tymi nieuczciwymi walczyć???



Swoją drogą to wątek z instrukcjami jak co wykonać (chodzi o rzeczy do ogrodu) trzeba cały edytować. Wstawiłam tam przecież zdjęcia nie mojego autorstwa. Jeżeli nie wystarczy umieszczenie pod zdjęciem linku do strony, z której pochodzi to trzeba je usunąć, tak? Czy ja cos pokręciłam?
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
wawik 13:33, 23 sty 2012


Dołączył: 15 lip 2011
Posty: 468
Czytam czytam i trudno mi zrozumieć że administratorzy będą musieli pozamykać fora.
Z mojej strony dodam, że ja jeśli wklejam jakieś zdjęcia, to są tylko zdjęcia zrobione przeze mnie. Zresztą od dzisiaj bedę wklejał zdjęcia moich kotów i żaden Bonni mi nie zabroni.
____________________
Mariusz_Suro... 16:00, 23 sty 2012

Dołączył: 26 paź 2010
Posty: 374
kaisog1 napisał(a)
Hmmm to jakis obłęd..... Ja podpisałam petycje i mam nadzieje, że nikomu nie przyjdzie do głowy podpisywać czegos takiego.
Ronin ma rację, ci co kradną teraz będą to robić dalej i zarabiać a ucierpią uczciwi ludzie. Tak naprawdę gdyby chcieli to sposoby na tych kradnących są i teraz..... tylko czy napewno chcą z tymi nieuczciwymi walczyć???



Swoją drogą to wątek z instrukcjami jak co wykonać (chodzi o rzeczy do ogrodu) trzeba cały edytować. Wstawiłam tam przecież zdjęcia nie mojego autorstwa. Jeżeli nie wystarczy umieszczenie pod zdjęciem linku do strony, z której pochodzi to trzeba je usunąć, tak? Czy ja cos pokręciłam?

Cudze zdjęcie można zamieścić na kilka sposobów:
1. Dajesz sam link do zdjęcia - wg mnie ok
2. Zamieszczasz widoczne zdjęcie ale korzystając z funkcji [img] Wtedy we właściwościach zdjęcia wyświetla się strona z której zdjęcie zostało pobrane. W zasadzie ok, choć ja życzyłbym sobie aby pod zdjęciem była informacja skąd zostało zaczerpnięte.
3. Zamieszczasz widoczne zdjęcie, najpierw je pobierając z danej strony, zapisujesz na swoim komputerze i wysyłasz np. na serwer Ogrodowiska. Nawet jak pod zdjęciem jest informacja skąd pochodzi to zdjęcie to ten sposób nie jest wskazany
Niemniej, niekomercyjne wykorzystanie cudzego zdjęcia w prokuraturze się nie kończy choć może być przyczyną zgrzytów
____________________
Mariusz
Gardenarium 16:17, 23 sty 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Najlepiej jak każdy pomyśli co wklejał jeśli już, Gosia już poprawiona jest.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
babopielka 17:05, 23 sty 2012


Dołączył: 19 lip 2011
Posty: 268
Popieram Mariusza - link do zdjęcia będzie najlepszym rozwiązaniem, czyli istniejące na forum "zapożyczone" zdjęcia zamieniamy na linki .Wtedy i "wilk jest syty i owca cała " czyli my jako forumowicze nie jesteśmy narażeni na atak ze strony właścicieli zdjęć ,a Administracja forum nie będzie miała problemów z powodu zamieszczania nielegalnych zdjęć na swoim serwerze.
Czytam A.C.T.A . i o ile dobrze zrozumiałam, to nowe przepisy nie zabraniają umieszczania linków do
zdjęć i stron .Za nielegalne zdjęcie umieszczone na danej stronie odpowiada właściciel serwera i jeśli my damy odnośnik do takiej strony ,to nie poniesiemy za to żadnych konsekwencji .
Jeśli się mylę, to proszę mnie poprawić .
____________________
Pozdrawiam Bożena Ogród w parkowym stylu
Gardenarium 17:12, 23 sty 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308

Poczytajmy więc póki co własne wątki, co przeskorbaliśmy

Gosi wątki już poczyszczone - te świąteczno-dekoracyjne
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ronin 17:26, 23 sty 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 271
Mariusz_Surowinski napisał(a)

Hmmm to jakis obłęd..... Ja podpisałam petycje i mam nadzieje, że nikomu nie przyjdzie do głowy podpisywać czegos takiego.
Ronin ma rację, ci co kradną teraz będą to robić dalej i zarabiać a ucierpią uczciwi ludzie. Tak naprawdę gdyby chcieli to sposoby na tych kradnących są i teraz..... tylko czy napewno chcą z tymi nieuczciwymi walczyć???



Swoją drogą to wątek z instrukcjami jak co wykonać (chodzi o rzeczy do ogrodu) trzeba cały edytować. Wstawiłam tam przecież zdjęcia nie mojego autorstwa. Jeżeli nie wystarczy umieszczenie pod zdjęciem linku do strony, z której pochodzi to trzeba je usunąć, tak? Czy ja cos pokręciłam?

Cudze zdjęcie można zamieścić na kilka sposobów:
1. Dajesz sam link do zdjęcia - wg mnie ok
2. Zamieszczasz widoczne zdjęcie ale korzystając z funkcji [img] Wtedy we właściwościach zdjęcia wyświetla się strona z której zdjęcie zostało pobrane. W zasadzie ok, choć ja życzyłbym sobie aby pod zdjęciem była informacja skąd zostało zaczerpnięte.
3. Zamieszczasz widoczne zdjęcie, najpierw je pobierając z danej strony, zapisujesz na swoim komputerze i wysyłasz np. na serwer Ogrodowiska. Nawet jak pod zdjęciem jest informacja skąd pochodzi to zdjęcie to ten sposób nie jest wskazany
Niemniej, niekomercyjne wykorzystanie cudzego zdjęcia w prokuraturze się nie kończy choć może być przyczyną zgrzytów


Nie wiem czy dobrze zrozumiałem punkt 2. Chodzi o podawanie adresu do zdjęcia, które znajduje się na obcej stronie?

Jeżeli tak to zdecydowanie odradzam taką opcję. Jest tak zwane linkowanie "na gorąco" (hot linking) i wiele stron wyraźnie tego zabrania, ponieważ obciąża to dodatkowo ich serwery mimo, że użytkownicy nie oglądają treści na ich stronie. Wyjątkiem są tutaj serwisy hostujące zdjęcia, no ale taki jest ich cel.

Drugi problem z takim linkowaniem polega na tym, że zawsze można zmienić zdjęcie źródłowe albo je skasować i wtedy na stronach, które do niego linkują nie będzie się pojawiało albo pojawi się inne. Cześć też podmieniane są na treści niecenzuralne.
____________________
There are only 10 types of people in the world — those who understand binary, and those who don't.

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 17:36, 23 sty 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Czyli najlepiej nic nie linkować. Po prostu - opieramy się na tym co mamy sami.

Mam jeszcze jeden problem - zanim mieliśmy własny automat - korzystaliśmy z Image shacka. Jeśli on zniknie to i zdjęcia razem z nim.

Parę miesięcy temu zaczęłam robić na swoim wątku porządek, pozamieniałam zdjęcia z ImagheShacka na takie wklejane przez nas ze znakiem wodnym''

Dziś byłam w wątku Nasze storczyki i pozamieniałam wszystkie zdjęcia Zbyszka Gazdy na dobre, że nie znikną.

Można póki są, pozamieniać we własnych wątkach, - nie całe wątki, tylko początki, u osób z większym stażem.

Z Image Shackiem bywało już tak, że jak skończyło się miejsce to zdjęcia znikały.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies