Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Ewy :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Ewy :)

monteverde 14:15, 25 sty 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Cześć Evo! widać,że kochasz kwiaty, czy ta piwonia to

SOUVENIR DE MAXIME CORNAU? pozdrawiam, nie zabierają Ci doniczek z przedogródka?
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Eve 14:15, 25 sty 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 1128
wanda7 napisał(a)
Ewo, ja jakoś cię nie kojarzę z tamtego forum. Czy występowałaś pod tym samym nickiem?
Różyczki to moja miłość, szczególnie angielki. Przezytałam o konieczności usunięcia Abrahama Darby. Jakie to musi być przykre, gdy ma się już tak dorodny krzaczek. Też wsadziłam tę różyczkę na jesieni i chciałabym, aby mi się przyjęła i była tak śliczna jak twoją. Mam swoją w zacisznym miejscu przy elewacji, a więc warunki chyba sprzyjające.


Wando, było to przykre, ale co zrobić taki los ogrodnika Właściwie to nie wiem co zaszkodziło Abrahamowi, rósł przy zachodniej ścianie, osłonięty murem, chociaż bardziej niż zima zaszkodziła mu chyba wiosna, ściana szybko się nagrzewa więc róże bardzo szybko zaczynają wegetację. Wystarczy kilka ciepłych słonecznych dni i soki buzują, potem silny przymrozek i po róży. Miał też poprzedniego roku kłopoty z chlorozą więc krzew był osłabiony. Mogłam go ratować przycinając nisko ale ja jestem niecierpliwa i mało pobłażliwa dla roślin, jak coś nie chce rosnąć to trudno, widocznie nie jest to odpowiednie miejsce, no się pozbywam. Drugi Abraham rośnie 4 metry dalej przy tej samej ścianie, zobaczymy czy on da radę
____________________
ogród Ewy
Eve 14:21, 25 sty 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 1128
monteverde napisał(a)
Cześć Evo! widać,że kochasz kwiaty, czy ta piwonia to SOUVENIR DE MAXIME CORNAU? pozdrawiam, nie zabierają Ci doniczek z przedogródka?


Tak to ta Jest naprawdę piękna, problem z nią jest taki, że kwiaty mocno się przewieszają, nawet zdjęcia trzeba jej robić zaglądając od spodu Kwiaty ma olbrzymie, w zeszłym roku było ich 9, musieliśmy zrobić jej podporę.

Jakoś u nas ludzie nie kradną na szczęście, niejednokrotnie przed domem stoją moje zakupy ogrodowe, czasem kilkanaście roślin w poręcznych lekkich donicach i nigdy nic nie zginęło
____________________
ogród Ewy
monteverde 14:49, 25 sty 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
a u mnie najwięcej przed zakończeniem roku ginie kwiatów
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Eve 15:00, 25 sty 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 1128
Wracając do moich pięknotek, następną jest Graham Thomas, zdrowa pełna wigoru angielka, niektórzy mówią, że pachnie, dla mnie hmm wcale,ale może dlatego, że porównuję jej zapach z innymi różami?









Ten sam krzew ujarzmiony trochę


W tym roku zima jest łagodna, do tej pory na krzewie są pąki kwiatów i liście jak w lecie, przyznam szczerze, że wolałabym, żeby spadły.

Zdjęcia krzewu z czerwca, jesienią ma około 80 cm więcej w górę


____________________
ogród Ewy
Eve 15:03, 25 sty 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 1128
monteverde napisał(a)
a u mnie najwięcej przed zakończeniem roku ginie kwiatów


To straszne, to jak to ? ludzie wchodzą Ci do ogrodu i kradną donice, wykopują rośliny? Masakra, bardzo mi przykro
____________________
ogród Ewy
monteverde 15:20, 25 sty 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
kwiaty tną nawet w tym roku wszystkie józefki wycieli a kto robi takie ładne podpory jak masz przy Grahamie?
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
wanda7 15:20, 25 sty 2012


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 787
Ja jeszcze uparcie powracam do twojego nicka. Wspomniałaś, że stokrotkowy, więc podejrzewałam jedną z forumek, z którą często się odwiedzałyśmy, ale murku takiego, jak twój u niej nie było. Pomyślałam że może nie zauważyłam. Teraz jednak pokazałaś Grahama. A właśnie w tamtym ogrodzie po raz pierwszy ujrzałam to cudo i pokochałam róże (głównie angielki) miłością wielką. To jednak był inny Graham, w innym ogrodzie. Twój jest równie piękny, ale ty sama nadal pozostajesz dla mnie tajemnicą.
____________________
Pod dębem - róże, liliowce, hosty, żurawki i reszta
Eve 15:45, 25 sty 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 1128
Wando rozwiązanie zagadki wysłałam Ci na priv



Aniu, wszystkie podpory, murki, robi mój osobisty M Strasznie przykro mi z powodu strat jakie robią złodzieje w Twoim ogrodzie
____________________
ogród Ewy
Bogdzia 16:04, 25 sty 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Witaj Eve, przyszłam i ja podziwiac Twoje rośliny i bardzo mi się podoba. Czekam na więcej i serdecznie pozdrawiam.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies