Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Ewy :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Ewy :)

Eve 11:12, 29 sty 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 1128
Wracając do opowieści ogrodowych, pokażę Elmshorn, róża piękna trochę kłopotliwa, okropnie kolczasta, łapiąca mączniaka, co rzadko zdarza się w moim ogrodzie, podatna też na czarną plamistość. Nie mam jej już w ogrodzie, powędrowała do sąsiadki






Wspomniana wcześniej Iceberg

Pięknie pachnie, miodowo, u mnie jednak przemarza trochę co zmusza mnie do niskiego przycięcia po zimie, dzięki temu tworzy zwarty, kwitnący od dołu krzew. Łapie ją też plamistość, jednak rekompensuje to, nieprzerwanym kwitnieniem od wiosny do przymrozków, ma tylko 3 tygodniowe przerwy między kwitnieniami.




____________________
ogród Ewy
Lena 11:18, 29 sty 2012


Dołączył: 08 lip 2011
Posty: 2499
Witaj Ewo.
Dawno nic nie pisałam na forum, ale po wejściu do Twego ogrodu muszę koniecznie wyrazić swój zachwyt - imponujący ogród-podoba mi się absolutnie wszystko.
Będę stałym gościem i gratuluję
____________________
Ogród Leny "Lekarz leczy, natura uzdrawia"
Eve 11:35, 29 sty 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 1128
madlen napisał(a)
Proszę opowiedz jak kwitnie Mary Rose.? Masz posadzony szpaler niedaleko tej ławeczki i chyba tylko masz tam je, jak długo masz taki piękny efekt?


Mary Rose, jest różą która pierwsza pokazuje kwiaty w moim ogrodzie, jest to często 2 ga połowa maja, to zdjęcie róży z 17 maja. Kwitnie u mnie w 3 rzutach, kończy kwitnąć wraz z przymrozkami. Każde kwitnienie jest bardzo długie. Jednak kwiaty nie są zbyt trwałe., jest ich mnóstwo, ale szybciutko opadają, w ich miejsce pojawiają się nowe. Prawnik przy krzewach zasypany jest płatkami.


( 17 maj)

____________________
ogród Ewy
lida13 19:48, 29 sty 2012

Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 51
Bardzo dziękuję za podpowiedź i namiary.
EPODLAS 20:15, 29 sty 2012


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 5549
Masz przepiękne róże, ta przy pergoli robi wrażenie. Ciekawe czy pachnie? ta biała też śliczna.
____________________
Mój ogród
Eve 20:32, 29 sty 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 1128
Witam Was Lenko i Bożenko, dziękuję za miłe słowa.

Lenko, byłam u Ciebie z rewizytą, bardzo mi się u Ciebie podoba

Bożenko przy pergoli rośnie z lewej Laguna, przepięknie, mocno pachnie, z prawej Pirouette, też pachnie śliczne ale delikatniej.
____________________
ogród Ewy
siaaska 20:44, 29 sty 2012


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 1549
Kolejny wspaniały ogród Te róże po prostu bajeczne... Nie mam u siebie jak na razie ani jednej ale jestem pewna że niedługo się to zmieni... Wiem do kogo zaglądnę po inspiracje i rady
____________________
Asia - Nasz mały raj na ziemi i www.siaaska.zieloneblogi.pl
agniecha973 21:26, 30 sty 2012


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Pięknie, te rabaty różane w żwirku i ceglanym murem w tle super!
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
Eve 10:37, 31 sty 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 1128
Agnieszko, Asiu dziękuję za odwiedzinki

Asiu, zapraszam po inspiracje, jak będę kompetentna, żeby udzielić rad to zrobię to z przyjemnością

Jestem ogrodniczką amatorką i większość co wiem to dzięki życzliwym ludziom na różnych forach internetowych oraz samodzielnie zdobywanej wiedzy metodą "prób i błędów"

Wracając do róż kwitnących w ogrodzie to zaprezentuję następną angielkę : HERITAGE
Śliczna porcelanowa różyczka, pęknie pachnie, u mnie niestety łapie czarną plamistość. Kwitnie 2 razy mocno, 3 raz późną jesienią, ale to pojedyncze kwiaty.





____________________
ogród Ewy
Bogdzia 10:51, 31 sty 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Zaglądam i ciagle się zachwycam.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies