Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Ewy :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Ewy :)

Eve 13:00, 24 sty 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 1128
W maju 2009 powiększyłam kwaśną rabatę. Drzewo koło niej to szczepiony głogownik, przeżył zimę 2008-9, w zimie 2009-10 poległ



Powstała brama dzieląca ogród, M układa kostkę, żeby ograniczyć tranik, który w cieniu nie chciał rosnąć.




Jak pisałam wcześniej kocham oleandry i taras przed domem staram się utrzymać w stylu śródziemnomorskim ( staram się )




Bardzo lubię piwonie, mam jedną drzewiastą.





____________________
ogród Ewy
Eve 13:29, 24 sty 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 1128
Witam następne ogrodniczki

Wiem, że piszę chaotycznie, ale jest to spowodowane chęcią przerzucenia historii ogrodu z jednego forum na drugie w maksymalnie krótkim czasie, forum na którym byłam przez prawie 5 lat i na którym mam mnóstwo zdjęć chronologicznie ma być zamknięte więc muszę się śpieszyć. Image Shack jeszcze nie opanowałam i nie bardzo chce mi się grzebać w tysiącach zdjęć
Postaram się nie być chaotyczna jak będę prowadzić wątek na bieżąco

Agapanty mam kilka lat. Siedzą w donicach, które późną jesienią po zwiędnięciu liści wnosimy do garażu. Tam podlewane są raz na miesiąc i czekają do wiosny. Wiosną wystawiam je na zewnątrz i podlewam już normalnie tzn codziennie, zasilam florovitem raz na tydzień lub 2 zależy jak mam czas. Tajemnicą kwitnienia obfitego agapantów jest ciasnota w donicy, one uwielbiają być ściśnięte. Swoich jeszcze nie przesadzałam do większych donic a mam je już 5 sezon, w tym roku chyba już je przesadzę bo ziemi tam nie ma chyba już wcale.

Jak pisałam już wcześniej kocham róże, tak więc teraz czas na prezentację moich księżniczek.
26 maj 2009, u mnie róze zakwitają dość wcześnie.

Fisherman's Friend



Uwielbiam jego zielone oczko w pełnym rozkwicie.






____________________
ogród Ewy
dodad 13:33, 24 sty 2012

Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 2
Witaj Ewo!
Słusznie wydawało mi się, że poznaję twój ogród
Róze u ciebie rosną wspaniale. Wiem, że to zasługa zacisznego, ogrodzonego murem odrodu, ale mam nadzieje, że i u mnie kiedyś osiagną takie rozmiary.
Syla 13:41, 24 sty 2012


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Pięknie u Ciebie , będę częstym gościem . Serdecznie witam i pozdrawiam
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Martek 14:18, 24 sty 2012


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
Dziękuję Eve dużo mi wyjaśniłaś .Piekna ta drzewiasta piwonia ,mam zwykłe ,ale też bardzo je lubię .
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
Richie 14:38, 24 sty 2012


Dołączył: 27 lut 2011
Posty: 3351
Masz piękny i zadbany ogród a zakątek pod murem bardzo urokliwy Pozdrawiam i witam na Ogrodowisku
____________________
Richie - Mój ogród w Tarnowie - Moja wizytówka - Ogród w Tarnowie
Eve 15:09, 24 sty 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 1128
dodad napisał(a)
Witaj Ewo!
Słusznie wydawało mi się, że poznaję twój ogród
Róze u ciebie rosną wspaniale. Wiem, że to zasługa zacisznego, ogrodzonego murem ogrodu, ale mam nadzieje, że i u mnie kiedyś osiągną takie rozmiary.

Witaj Dorotko Miło mi, że rozpoznałaś mój ogród. Nie martw się Twoje róże też będą duże, one potrzebują trochę czasu aż dobrze się usadowią w Twoim ogrodzie.
____________________
ogród Ewy
Eve 15:23, 24 sty 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 1128
Witajcie Riche i Syla

Marto cieszę się, że mogłam ci pomóc

Wracając do moich róż i historii ogrodu, pokażę Wam ukochanego Abrahama Darby, którego już nie ma tam gdzie pięknie rósł przez 4 lata



Było to naprawdę wielkie krzaczysko obsypane cudownymi pachnącymi kwiatami. Ponieważ mocno pochorował się po przemrożeniu, musiałam go usunąć, na szczęście mam jeszcze jeden krzew w innym miejscu



Nic nie jest wieczne i o tym muszą pamiętać wszyscy ogrodnicy
____________________
ogród Ewy
Eve 15:35, 24 sty 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 1128
Charles Austin to następna austinka, róża zachwycająca zmiennością koloru kwiatów i urzekającym zapachem. Zdjęcia 28 V 2009






Zgodnie z zasadami forum wklejam w 1 post tylko 4 zdjęcia, ale mam wrażenie, że to głupio wygląda, że tyle postów piszę w tak krótkim czasie.
____________________
ogród Ewy
butterfly 15:52, 24 sty 2012


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 3765
Witaj Eve!!!

Jakie ty masz śliczne róże !!!
Ta czerwona, z tym zielonym "oczkiem" przypomina mi trochę odmianę 'Troubadour', o której jest wzmianka w ostatnich "Ogrodach" - aż musiałam zobaczyć czy to ta !

Na pisz o niej coś więcej.

Twój ogród również znam ze zdjęć ale na tamtym forum nie byłam zalogowana - dopiero Ogrodowisko wciągnęło mnie w swoje "szpony"
____________________
Beata - Marzenia i plany vs. rzeczywistość ####
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies