Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pod dębem - róże, liliowce, hosty, żurawki i reszta

Pokaż wątki Pokaż posty

Pod dębem - róże, liliowce, hosty, żurawki i reszta

wanda7 15:17, 26 sty 2012


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 787
Ogród lipcowy

____________________
Pod dębem - róże, liliowce, hosty, żurawki i reszta
Milka 15:18, 26 sty 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
ojej, jak nastrojowo i od razu jeszcze tęskniej za wiosną
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Pszczelarnia 15:56, 26 sty 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Witaj! Kilka stron wątku a ja już tak wiele dojrzałam. Drzewo ma imię. Pięknie. I jest w wielkim poszanowaniu - no cudnie. A ogród taki różnorodny. Mnie zachwyciły te białe goździki - czy one też tak upojnie pachną? A tytuł Twojego wątku oddaje wszystko. Mnie ta "reszta" zwłaszcza interesuje - pęcherznica przeurocza!
Liście dębu można kompostować osobno, dobre do RH. Ja zeszłej jesieni specjalnie grabiłam do worków i na oddzielny kompost.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
wanda7 16:19, 26 sty 2012


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 787
Ewa, ten biały goździczek to goździk pierzasty. Pachnie niesamowicie. Wyobraź sobie, że kiedyś tam, kilka lat temu kupiłam go, gdy kwitł na różowo, a potem z roku na rok stawał się coraz jaśniejszy, aż teraz jest czysto biały. No i bardzo się z tego cieszę, bo bardzo lubię biel w ogrodzie.


____________________
Pod dębem - róże, liliowce, hosty, żurawki i reszta
Bogdzia 16:29, 26 sty 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Moze to poidełko stoi na słońcu i woda za bardzo się nagrzewa bo jaszcze i czarne jest, albo ptaki maja jeszcze inny wodopój jak mówisz ze tam nie przylatują. W kazdym badź razie fajnie wygląda w ogrodzie.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
an_tre 17:01, 26 sty 2012


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22380
Witaj Wando z pięknego ogrodu śliczne cieniste zakątki zapraszają do wypoczynku i zadumy...a ja zachwyciłam się Twoją kolekcją liliowców dobrze, że za namową Ani Monte... umieściłaś je w wątku tematycznym, na pewno skorzystam
____________________
Rajski Ogród Ani + Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... http://www.ogrodowisko.pl/watek/2691-maj-2012-duszniki-zdroj-park-zdrojowy-i-okolice http://www.ogrodowisko.pl/watek/1966-ogrod-w-lubiechowie-kolo-ksiaza
laurowisnia 20:21, 26 sty 2012


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
Wando, niestety nornice zjadają cebule lilii i tulipanów więc wszystko sadzę do donic, ale liliowce, a także hosty -które również konsumują- nie dam rady sadzić do donic. Rozglądam się za jakąś siatką, żeby zabezpieczyć korzenie na stałe.
Zieleń na ostatnich zdjęciach wiosenna.
____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
wanda7 22:49, 26 sty 2012


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 787
An-tre, miło, że mnie odwiedziłaś. Dziękuję za miłe słowa i cieszę się, że mogłam służyc fotkami z liliowcami. Zapraszam częściej i pozdrawiam
Laurowisnio, o zjadaniu host to jeszcze nie słyszałam. Zgroza. Ja tylko bronię je jak mogę przed ślimakami. Od dołu nic ich nie podgryza.
Bogdziu, ja lubię takie różne gadźety w ogrodzie i ciągle coś dokupuję, żeby było weselej

Dalszy ciąg lipcowego ogrodu, w którym królują lilie


Żółte lilie azjatyckie na tle bordowych berberysów przy furtce


Rabatka hostowo-liliowcowa pod mniejszym dębem




Fragment przedogródka. W centralnym punkcie widać hostę "June" z jasnymi liśćmi.


I na koniec żurawka "Blackberry Jam"
____________________
Pod dębem - róże, liliowce, hosty, żurawki i reszta
EwaG 07:48, 27 sty 2012


Dołączył: 18 maj 2011
Posty: 1089
Wando, ile Ty masz liliowców. Coś niesamowitego. I jeszcze nazwy odmian!!! Jak prawdziwy koneser.
____________________
Ewa ; Ogród Ewy G. ; blog http://www.ogrodyewy.pl/
Bogdzia 07:52, 27 sty 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
EwaG napisał(a)
Wando, ile Ty masz liliowców. Coś niesamowitego. I jeszcze nazwy odmian!!! Jak prawdziwy koneser.


bo ona jest koneserem.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies