Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pod dębem - róże, liliowce, hosty, żurawki i reszta

Pokaż wątki Pokaż posty

Pod dębem - róże, liliowce, hosty, żurawki i reszta

przemekg 08:45, 27 sty 2012


Dołączył: 20 gru 2011
Posty: 442
Witaj Wandziu, chwila mojej nieuwagi i już 7 strona wątkuliliowcowa kolekcja niesamowita, u mnie też ich trochę przybywa ale jeszcze muszę poczekać aby się rozrosły choć w małe kępki wtedy efekt będzie jeszcze lepszy.
____________________
U Przemka w ogrodzie
wanda7 09:14, 27 sty 2012


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 787
przemekg napisał(a)
Witaj Wandziu, chwila mojej nieuwagi i już 7 strona wątkuliliowcowa kolekcja niesamowita, u mnie też ich trochę przybywa ale jeszcze muszę poczekać aby się rozrosły choć w małe kępki wtedy efekt będzie jeszcze lepszy.


Przemku, ja mam liliowców już tyle, że nie rozglądam się za kolejnymi, tylko tak jak ty czekam, aż się ładnie porozrastają. Może wtedy będziemy się mogli nawzajem powymieniać, co ty na to? Głównie mam teraz oko na wszelkie BIAŁE odmiany.

Niżej rozrośnięta kępa starej poczciwej "Bonanzy". Może nie są to liliwoce najpiękniejsze, jesli o mnie chodzi, ale wyjątkowo dużo mają pędów i kwiatów. Z tyłu, to kwitnące na biało to lilia Casablanca.
____________________
Pod dębem - róże, liliowce, hosty, żurawki i reszta
Mala_Mi 10:40, 27 sty 2012


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Przywitałam do Twego ogrodu.....a tu proszę rządzi i Pan Czesław A płci przeciwnej widzę tu na forum bardzo mało .. Poprawia nie tylko ogród ale i statystykę
Piszesz, że masz wzdłuz ściezki 100 odmian liliowców??? A ścieżka jak jest długa???? Patrząc na rozmiar działeczki to raczej nie za dużo tych metrów.
To dla mnie bardzo dobra wiadomosć, bo ja też zauroczona liliowcami posadziłąm wzdłuż ścieżki kilka odmian..... i na więcej sobie nie pozwoliłam, bo za gęsto...... próbuję się pilnowac przed moim grzechem głównym... "zagęsto i wszystko". WIec może się jeszcze coś zmieści

A i lilie też uwielbiam i systematycznie próbuję powiększyć kolekcję.....
Będę do Ciebie zaglądać napewno...
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Milka 10:42, 27 sty 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Bardzo mi się podoba to poidełko dla ptaszków a o liliowcach to już nie wspomnę - cudne
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
wanda7 11:19, 27 sty 2012


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 787
asc napisał(a)
Piszesz, że masz wzdłuz ściezki 100 odmian liliowców??? A ścieżka jak jest długa???? Patrząc na rozmiar działeczki to raczej nie za dużo tych metrów.
To dla mnie bardzo dobra wiadomosć, bo ja też zauroczona liliowcami posadziłąm wzdłuż ścieżki kilka odmian..... i na więcej sobie nie pozwoliłam, bo za gęsto...... próbuję się pilnowac przed moim grzechem głównym... "zagęsto i wszystko". WIec może się jeszcze coś zmieści..


Aniu, moja droga, ja mam 100 liliowców w ogóle, a nie w tym moim szpalerku. W szpalerku będzie mniej więcej połowa. Inne siedzą w innych częściach ogrodu. Wszędzie, gdzie tylko się zmieszczą. NIe wiem, co to będzie, jak się to wszystko porozrasta w kępy.



O, na przykład tutaj też rosną liliowce, pod rugiej stronie domu, pod mniejszym dębem.


A tutaj same powysiewały się kosmosy, dziewanny... Trzeba będzie to wszystko trochę "uczesać". W tle duża kępa pachnącego oregano...



...na którym lubią siadać motyle, pszczoły i rozmaite inne brzęczydła.
____________________
Pod dębem - róże, liliowce, hosty, żurawki i reszta
Bogdzia 11:39, 27 sty 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Jak sie rozrosna bedziesz musiała sklep wysyłkowy otworzyc i chętnych pewnie nie zabraknie bo masz ciekawe odmiany.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Mala_Mi 12:17, 27 sty 2012


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Niech się rozrastają, wtedy przylecą sępiczki i Ci pomogą przerzedzić szpalerek
W końcu trawnika mi wystarczy kawałeczek....
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
wanda7 12:59, 27 sty 2012


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 787
Ach, jakie dzisiaj piękne słoneczko u nas świeci. Idę po zakupy i przejść się trochę przy okazji.

____________________
Pod dębem - róże, liliowce, hosty, żurawki i reszta
Tosiek 13:10, 27 sty 2012

Dołączył: 27 sty 2012
Posty: 38
Witaj Wandziu i tu Cie znalazłam.Mówisz ładnie dzisiaj u Ciebie u mnie zimno a ja nie lubię takiego mrozu.
bogumila 15:04, 27 sty 2012


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
____________________
W cieniu - zacieniona / Mexico City / Oliwa - park
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies