Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pod dębem - róże, liliowce, hosty, żurawki i reszta

Pokaż wątki Pokaż posty

Pod dębem - róże, liliowce, hosty, żurawki i reszta

Tosiek 11:15, 28 sty 2012

Dołączył: 27 sty 2012
Posty: 38
Wandziu śliczne angieleczki wybrałąś plus reszta i będzie cud miód i orzeszki..Zebym choć troszkę więcej miejsca miałą to na pewno parę zaprosiłabym do siebie.Ja zastanawiam sie między Grahamem a Pilgrim nie pamiętam czy masz Grahamka?
wanda7 11:25, 28 sty 2012


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 787
Tosiu, tak, mam Grahamka. Popatrz na pierwsze i drugie zdjęcie. Posadzony obok takiego rozgałęzionego pieńkaz lewej strony. To była pierwsza róża Austina, którą się zachwyciłam. Od niej się wszystko zaczęło. Bo przedtem miałam same róże wielkokwiatowe, które sprawiały mi dużo kłopotów i zniechęcały mnie do uprawy róż w ogóle.
Pilgrim ma bardzo podobne w kolorystyce kwaity. Obie cudne. Mam je niedaleko siebie na słonecznej żółto-pomarańczowo-białej rabacie.

Laurowiśnio napisy obiecują wiele, to prawda;D

Igor, róże i liowce obok siebie to według mnie nie najlepszy wybór, bo jedne i drugie są tak piękne, że mogą ze sobą konkurować. No ale czasem nie ma wyboru, trzeba je sadzać w bliskiej odległości, bo mój ogródek niewielki.
____________________
Pod dębem - róże, liliowce, hosty, żurawki i reszta
pamelka 12:23, 28 sty 2012

Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 118
Wandziu i znów poczytałam napisy na Twoich obrazkach zachwyciło mnie bogactwo nasadzeń.
Piękne widoki szykują się w kolejnym sezonie. Oby wszystkie posadzone różyczki spełniły oczekiwania.
Pisałam zdaje się kiedyś i znów przyszło mi do głowy, ze Pat'a Austina i Gebrudera zamieniłabym miejscami.
Po dwóch sezonach u mnie właśnie będę tak robiła
Musisz pamiętać, że aby zachwycić się tym pierwszym trzeba przykucnąć , on zwiesza kwiaty.
Gardenarium 13:51, 28 sty 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tosiu, polecam Pilgrim z tych wszystkich wymienionych, jest najpiękniejsza, ma pełne kwiaty i u mnie kwitła 3 razy. Jak przyginasz gałęzie wypuszcza dużo nowych pędów i kwitnie jak szalona. Zajrzyj do mojej wizytówki.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
wanda7 16:29, 28 sty 2012


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 787
Pamelko, stawiasz się od razu na hasło róża. Jak to miło. Pamiętam, jak rozmawiałyśmy o tych naszych sąsiadujących ze sobą dwóch różyczkach: Patce i Gebruderze. Ale wydawało mi się, że w końcu zrezygnowałaś z przesadzania.
Co do zachwytów nad różami w pierwszym ich roku, to nie mam wielkich oczekiwań. Wiem, że muszą swoje odsiedzieć, tak że nie zamierzam być ani trochę rozczarowana. Będę im wdzięczna już za to, że zechcą się dobrze przyjąć i wypuszczą dużo młodych listków. A może któraś obdarzy mnie nawet kwiatkiem? Choćby jednym?
Danusiu widziałam zarówno twojego Pilgrima, jak i Grahama. I naprawdę nie wiem, który piękniejszy. Gdybym już miała wybierać, to kierowałabym się zdrowotnością, a nie urodą

Ten mnie nigdy nie zawiódł. Czysty, elegancki, klasyczny Chopin




____________________
Pod dębem - róże, liliowce, hosty, żurawki i reszta
Tosiek 18:29, 28 sty 2012

Dołączył: 27 sty 2012
Posty: 38
Chopin piękny mój kupiony u Kalisiaków już chyba trzeci sezon u mnie.Choć jak patrze na twojego to mój jakby troszkę inny pozdrawiam Tosiek-Gosiek
wanda7 18:39, 28 sty 2012


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 787
Tosiek, zerknij na pw. Mamy to samo źródło zakupów!!!
____________________
Pod dębem - róże, liliowce, hosty, żurawki i reszta
Halinas 19:02, 28 sty 2012


Dołączył: 28 wrz 2011
Posty: 78
Piękny ogród Wandziu, jestem pod wrażeniem.
____________________
Pozdrawiam Halina Ogród - moje hobby
Milka 19:07, 28 sty 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Też miałam tę odmianę ale zadusił ją bluszcz. Jest taka piękna, że sprawie sobie nową
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Gabriela 21:22, 28 sty 2012


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Mamy podobne odmiany róż, ja też mam Fairy, Heritage, Cotton Rose, Graham Thomas, Westerland, Chopin.
Wszystkie będą piękne, zobaczysz.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies