Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Kolejna do przeróbki

Pokaż wątki Pokaż posty

Kolejna do przeróbki

ewaglen 21:05, 11 lut 2012


Dołączył: 31 sie 2011
Posty: 719
Pelargonie rosły szerzej przy tarasie, tylko tego nie było widać na zdjęciach. Tutaj chyba lepiej to można zobaczyć.

____________________
Mój ogród - co dalej?
ewaglen 18:46, 18 lut 2012


Dołączył: 31 sie 2011
Posty: 719
Gardenarium napisał(a)
Pamiętając, co masz posadzone w ogrodzie, chyba bardziej ten jaskraworóżowy by pasował. Mogą mieć ciemne liście jak tu http://jjlgreenhouses.com/begoniaSemperflorensBegoniaSenatorSeries.html


Kochana Danusiu, problem w tym, że ja chcę zmienić w nadchodzącym sezonie kolorystykę kwiatów w swoim ogrodzie. Teraz chcę....tak jak u Ciebie - biało-ciemnoniebiesko. Nazamawiałam białych hortensji...Różowa begonia więc nie byłaby kompatybilna z moim planem. A gdzieś na wątku o begoniach przeczytałam Twoją wypowiedź o białych begoniach - mówiłaś, że nie bardzo Ci się podobają. I co ja biedna mam w związku z tym posadzić na tej rabacie???
____________________
Mój ogród - co dalej?
butterfly 20:09, 18 lut 2012


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 3765
Skoro pelargonie tak ładnie rosły to może właśnie te, ale białe...?
____________________
Beata - Marzenia i plany vs. rzeczywistość ####
nieszka 20:27, 18 lut 2012


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 2676
A może osteosperum - stokrotka afrykańska? One są w białych kolorach również.

http://www.e-ogrody.pl/Ogrody/1,113408,2074022.html
____________________
jeszcze hobby czy juz uzaleznienie
Sebek 21:41, 18 lut 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Może żeniszki, gazanie?
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
ewaglen 20:49, 19 lut 2012


Dołączył: 31 sie 2011
Posty: 719
Z żeniszkami mam złe doświadczenia. Marnie wyglądały, mimo iż dbałam o nie. Raczej nie osiągnę nimi takiego spektakularnego efektu.
____________________
Mój ogród - co dalej?
Domi 09:04, 01 mar 2012


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
Zgadzam się z opiniami, że w tym miejscu kolor dobrze wygląda. Miałam białe begonie w tym roku. Niestety nie wyrosły zbytnio (przy gigantach Sebka wyglądają jak chore), ale możesz zobaczyć jaki efekt dają:

O wiele okazalej wyglądają begonie bulwiaste. U mnie sprawdziły się też niecierpki. Pięknie kwitły w cieniu aż do mrozów. Jest taki kolor niecierpka pomarańczowo-ceglasty, jak Twój dach. Możesz połączyć dwa kolory: wał od przodu np. w kolorze dachu, a z tyłu wypełnienie białymi.
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
ewaglen 09:46, 01 mar 2012


Dołączył: 31 sie 2011
Posty: 719
No faktycznie, te Twoje begonie nie są zbyt okazałe. Zależy mi na bardziej efektownym akcencie. Z tego co czytam niecierpki lubią cień, a tam jest bardzo słonecznie...
____________________
Mój ogród - co dalej?
Domi 12:38, 01 mar 2012


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
Begonie też niby wolą półcieniste miejsca, choć te moje w cieniu nic nie urosły...Za to bulwiaste były piękne. No sama widzisz, że Danusia miała rację i te białe drobne begonie (nawet jak się bardziej rozrosną) nie robią dużego efektu. Wydaje mi się, że trzeba trochę zweryfikować plany i wsadzić tam coś w intensywnym kolorze. Może rozwar (niebieski)?
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
ewaglen 14:48, 01 mar 2012


Dołączył: 31 sie 2011
Posty: 719
Rozwar jest chyba zbyt wysoki. Zainteresował mnie niecierpek, muszę mu się przyjrzeć
Dzięki za wsparcie
____________________
Mój ogród - co dalej?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies