Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Kolejna do przeróbki

Pokaż wątki Pokaż posty

Kolejna do przeróbki

Limka 23:09, 03 lut 2012


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 295
Poza tym, jak myślicie, posadzić kwiaty tak jak rosły poprzednie, czy otoczyć nimi całą rabatę, ciągnąc je dalej łukiem? Co Wy na to?

Moim skromnym zdaniem kwiaty pociągnąć łukiem
____________________
Nasadzenia przed domem
ewaglen 15:35, 04 lut 2012


Dołączył: 31 sie 2011
Posty: 719
Słuchajcie,a może zamiast begonii posadzić różę okrywową, np. białą?
____________________
Mój ogród - co dalej?
Sebek 19:54, 04 lut 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
A może jakieś miniaturowe róże - według mnie nie powinny się tam znaleźć wysokie.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
ewaglen 13:26, 11 lut 2012


Dołączył: 31 sie 2011
Posty: 719
Okrywowa chyba nie jest wysoka. Czytałam, że do 30 cm.
A może niebieska lawenda w tym miejscu dobrze by wyglądała. Co Wy na to?
Chodzi mi o to, by był dywan kwiatowy.
____________________
Mój ogród - co dalej?
ewaglen 13:52, 11 lut 2012


Dołączył: 31 sie 2011
Posty: 719
I.......Kochani, jeszcze raz pytam o to samo, bo chciałabym znać opinię większej ilości ogrodowych czarodziei Czy kwiaty na brzegu rabaty sadzić w miejscu po pelargoniach, czy ciągnąć pasem dalej na całej rabacie? Limka jest zdania, że kwiaty należy pociągnąć dalej. Dla przypomnienia wklejam jeszcze raz zdjęcie, na którym widać dobrze ten łuk.

____________________
Mój ogród - co dalej?
Gardenarium 15:59, 11 lut 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Możesz pociągnąć do cisa, takim wachlarzem- przy schodach szerzej a do cisa schodzi do zera, jak "ogon komety"

Okrywowe róże potrafią narosnąć po latach wyżej niż 30 cm. Ja bym to miejsce pozostawiła dla jaskrawych roślin jednorocznych, choćby dla tej begonii wspomnianej wcześniej.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ewaglen 16:04, 11 lut 2012


Dołączył: 31 sie 2011
Posty: 719
Czerwonej, różowej czy białej begonii Danusiu?
____________________
Mój ogród - co dalej?
Gardenarium 16:09, 11 lut 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Pamiętając, co masz posadzone w ogrodzie, chyba bardziej ten jaskraworóżowy by pasował. Mogą mieć ciemne liście jak tu http://jjlgreenhouses.com/begoniaSemperflorensBegoniaSenatorSeries.html
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ewaglen 17:39, 11 lut 2012


Dołączył: 31 sie 2011
Posty: 719
Ale ja własnie noszę się z zamiarem zmiany kolorystyki na taką jak u Ciebie Danusiu Miałam chęć odejść od różu kwiatów, pozostać przy białym i niebieskim. Żółty kolor w cisach miałby się pokazać. Może w związku z tym posadzić białe begonie, co Ty na to?
____________________
Mój ogród - co dalej?
butterfly 18:31, 11 lut 2012


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 3765
Witaj Ewa - nie pierwszy raz tu jestem, ogród masz zaje....fajny

Ja jestem za białym kolorem - on się zawsze obroni i to taki elegancki kolor.

Co do pociągnięcia - jestem za tym co napisała Danusia - dalej do cisa; nie pomyślałam aby dać szerzej przy tarasie, a to super pomysł. Cóż, całe życie człowiek sie uczy...
____________________
Beata - Marzenia i plany vs. rzeczywistość ####
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies