Gdzie jesteś » Forum » Jednoroczne » Tagetes - aksamitka

Pokaż wątki Pokaż posty

Tagetes - aksamitka

marzena 22:54, 18 sie 2012


Dołączył: 29 gru 2010
Posty: 5909
____________________
marzena O....!
AniaKB 10:43, 18 maj 2013


Dołączył: 20 kwi 2013
Posty: 5
Wtam

Odświeżę troszkę wątek, mam sporo aksamitek, posiałam już w marcu i teraz muszę im znaleźć ostateczne miejsce.

Część idzie do gruntu a część do skrzynek balkonowych.

Ponieważ to mój debiut to proszę o podpowiedź:


Ile sadzonek powinnam dać do klasycznej skrzynki balkonowej - mam do dyspozycji o długości 50cm?
Na zdjęciu poniżej mam przymiarkę za gęsto chyba?

Mam dużo aksamitek wysokich, chcę wysadzić do gruntu...........i teraz pytanie jak przygotować miejsce dla nich?
Na razie rośnie tam trawa. Czy wystarczy przekopać, wyplewić co się da, ulokować aksamitki i podsypać korą, żeby chwastom nie było łatwo??

Kathia3 22:31, 19 cze 2013

Dołączył: 17 cze 2013
Posty: 9
W tamtym roku wsadziłam do skrznki 50cm o 1 sadzonke mniej jak na zdjęciu, ładnie się rozrosły
Sebek 00:06, 20 cze 2013


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Myślę, że to takiej skrzynki 4 sadzonki to maksimum, one potem na prawdę się rozrosną w duże krzaki

A co do aksamitek w gruncie - zdejm darń i po prostu je posadź - możesz dać do dołków żyznej ziemi i tyle - potem podlewaj i chroń przed ślimakami.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Ozz 09:58, 24 cze 2013


Dołączył: 20 cze 2012
Posty: 1908
Mnie się aksamitki i ich charakterystyczny zapach kojarzą się bardzo pozytywnie - z czasami dzieciństwa. Najzwyczajniej były to jedne z niewielu kwiatków, które były w stanie przetrwać obok szkoły
Robiliśmy z nich ,,sukienki" dla kwiatkowych lalek.

A teraz powtarzając za Alanem Titchmarshem - aksamitki, zwłaszcza te o pojedyńczych kwiatach przyciagają owady, które zjadają szkodniki na roślinach.
Ja aksamitkami ,,podleczyłam" w zeszłym roku poziomki ,na które napadło jakieś latające paskudztwo - wrzucałam po prostu do skrzynki z poziomkami przekwitnięte lub ułamane kwiaty aksamitek - po tygodniu był spokój

Tegoroczne - muszę zebrać z nich nasiona, trochę jakby mniej ,,aromatyczne". Zna ktoś może odmiany w tym kolorze, ale niższe?
____________________
Tutaj piszę bloga: ZielenDoKwadrat.pl A tutaj walczę z własnymi ogrodami :) MIKRO ogród 2.0 stary wątek tu: MIKRO ogród 1.0
Matka 22:05, 21 sty 2014


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
A ja się właśnie doczytałam, że podczas siania aksamitek nie nakrywa się ich ziemią jak lobelie i inne drobne nasionka
____________________
U Matki
Anabell 22:36, 21 sty 2014


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Bogusiu - bardzo drobniutkie nasionka nie przykrywa się ziemią jak lobelia, begonia, już większe uciska się leciutko deseczką, a aksamitki zasypuję ziemią cienko.
Zawsze mniej wysuszone jest nasienie i szybciej kiełkuje.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
asta6265 12:00, 08 lut 2016


Dołączył: 14 sty 2016
Posty: 281
Kto wysiewa aksamitki, co prawda jeszcze trochę czasu na ich wysiewanie, ale rączki swieźbią - nie wyobrażam sobie ogrodu bez aksamitek:







____________________
Zapraszam - Anka Mój kawałek świata
asta6265 07:28, 27 lut 2016


Dołączył: 14 sty 2016
Posty: 281
Wczoraj posiałam aksamitki



____________________
Zapraszam - Anka Mój kawałek świata
zoja 20:24, 12 mar 2016


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
asta6265 napisał(a)
Wczoraj posiałam aksamitki



Jak teraz wyglądają te aksamitki?
____________________
zoja Ukojenie, wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies