Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród nie tylko bukszpanowy - część II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród nie tylko bukszpanowy - część II

malgocha1960 11:11, 20 sie 2012


Dołączył: 16 sty 2012
Posty: 3098
Danusiu,dziękuję bardzo za przemile spędzoną sobotę,szkoda,że czas tak szybko zleciał.
Mam nadzieję,że życie nie kończy mi się i będę miała jeszcze okazję zobaczyć twój piękny ogród.
Pozdrawiam słonecznie.
____________________
Moje spełnione marzenie Malgocha1960
Evchen 12:10, 20 sie 2012


Dołączył: 07 maj 2012
Posty: 4059
Skąpany w słońcu czy ukryty w cieniu Twój ogród oczarowuje i zaprasza do odkrywania swoich niezwykłości. Malarz nie dobrał wielu barw, a z rozmysłem rozsmakował nas w odcieniach bieli, zieleni i fioletu.. Trawki nadają lekkości.. hortensje uginają się pod ciężarem kwiatów.. gałęzie chylą się ku ziemi jak koronkowa sukieneczka.. na straży ogrodu stoją wartownicy - dwa wysokie cisy.. a jeśli odetchnąć chcesz od nadmiaru wrażeń gospodarze zapraszają na leżaczki.. usłyszysz szmer wody, dostrzeżezsz małego aniołka na murze, albo domek dla owadów...
... niby już to znam... a jednak odkrywam na nowo...

Nautra jest najpiękniejszą baśnią...... ale by wydobyć jej piękno potrzeba wrażliwości autora...
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3282-bb
monteverde 12:14, 20 sie 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Eva pięknie napisałaś
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Tess 12:22, 20 sie 2012


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Duszę nakarmiłam, pozachwycałam się, poachałam... I znowu poachałam...
Pięknie...


Ewus, pięknie to opisałaś
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
sylllwia 12:28, 20 sie 2012


Dołączył: 08 sie 2011
Posty: 2341
Ewa jak to pięknie ubrałaś w słowa, czuję tak samo ale nie potrafiłabym tak tego opisać.
____________________
Sylwia - Po prostu ogród...
Gardenarium 12:41, 20 sie 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Urszula napisał(a)
Danusiu napisz proszę dlaczego miskant cukrowy jest beee? Ja posadziłam 2 miesiące temu. Wywalić go od razu czy .... nie wiem co?


Nie mówię mu bee, po prostu go nie polecam, bo jest wielkiiii i łaziiii, na przegrody się nadaje.
Ładniejsze są inne i dlatego go wyeliminowałam.

Kiedyś był w ogrodzie obok jednego z naszych realizacji i na wiosnę beżowe źdźbła walały się po całym ogrodzie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 12:45, 20 sie 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Dziękuję dziewczyny za wpisy, tak miłę, że nie wiem co i poetycką wypowiedź Ewy Piękna jest, jak miło się czyta i rozmyśla nad tymi słowami. Cieszę się, że nasz ogród inspiruje i cieszy oczy Moje zresztą też, lubię w nim pracować, przebywać i odpoczywać.

Obok trawki Hakonechloa rośnie sobie Pachysandra terminalis - zimozielona bylinka-krzewinka, kwitnąca w maju na biało, o skórzastych listkach.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
grupa_trzyma... 13:47, 20 sie 2012

Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 2764
Danusiu, ogród zachwycający - jak zawsze. Ale Ewka tak pięknie o nim napisała, że ja już nic nie dodaję i wracam się napawać od nowa.

Ewcia! Jaka Ty romantyczna dusza jesteś?
____________________
Agnieszka - ogród w lesie
Evchen 13:59, 20 sie 2012


Dołączył: 07 maj 2012
Posty: 4059
grupa_trzymajaca_grabie napisał(a)
Danusiu, ogród zachwycający - jak zawsze. Ale Ewka tak pięknie o nim napisała, że ja już nic nie dodaję i wracam się napawać od nowa.

Ewcia! Jaka Ty romantyczna dusza jesteś?

No jestem... niestety Nie wiedziałaś?.... ... jak mnie coś szczególnie ujmie, tak jak ogród Danusi, czuję się jakby czas stanął w miejscu.. i często nie piszę, żeby nie popsuć tej chwili, którą odkrywam.. a czasami, rzadko - mam odwagę napisać tak jak czuję.. Tylko, ze to takie staromodne, banalne,.. może śmieszne dla niektórych nawet... Ale co mi tam - wolność słowa A nie szkodzę nikomu...
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3282-bb
Evchen 14:06, 20 sie 2012


Dołączył: 07 maj 2012
Posty: 4059
Gardenarium napisał(a)
Dziękuję dziewczyny za wpisy, tak miłę, że nie wiem co i poetycką wypowiedź Ewy Piękna jest, jak miło się czyta i rozmyśla nad tymi słowami. Cieszę się, że nasz ogród inspiruje i cieszy oczy Moje zresztą też, lubię w nim pracować, przebywać i odpoczywać.

Obok trawki Hakonechloa rośnie sobie Pachysandra terminalis - zimozielona bylinka-krzewinka, kwitnąca w maju na biało, o skórzastych listkach.



Danusiu, dziękuję za miłe słowa Nie byłoby takiej treści i formy mojej wypowiedzi, gdyby nie treść i forma Bukszpanowego Ogrodu... czasami wystarczy niewiele, by poruszyć wrażliwość, którą każdy z nas ma (wierzę w to!).. dla mnie były to gałęzie serbów, trawki, światłocień... i ciepło, które było czuć w powietrzu .. ciepło - w wielorakiej postaci...

Aż sama się dziwię, że odważyłam się napisać to w taki sposób..łatwiej jest żartować niż pokazywać to co się czuje.. Romantyczność jest dla niektórych banalna, ale warto nie zapominać o tym, że to pokarm dla duszy i dla oczu...

Dziękuję wszystkim za komplementy.. !.. Moje "działanie" było nie celowe, a raczej dyktowane chwilą.. ale cieszę się, że nie zginęło w gąszczu innych postów...

____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3282-bb
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies