Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród nie tylko bukszpanowy - część II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród nie tylko bukszpanowy - część II

Gardenarium 22:51, 29 sie 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
popcarol napisał(a)
Danusiu przybiegłam zobaczyć nowe zakupy do nie tylko bukszpanowego,a tu nic nie ma
Litosci!
pozdrawiam!!

PS trawy pieknie się komponują z resztą, a limka jak obficie kwitnie!!


Będzie, ale najpierw ogród zimozielony, nie da się naraz wrzucić Cierpliwości.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 22:56, 29 sie 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Gabi napisał(a)
Do mnie też Danusiu wpadnij, please


Czekam na Twój znak, mały znak, czy kupować serby.
Poganiam Cię, przepraszam, ale boję się, że mój M. się rozmyśli, a już mi "środki" obiecał


Odpowiedź w wątku
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 22:57, 29 sie 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
irena_milek napisał(a)
Danusiu, czy ty słyszałaś o rozplenicy, która jest bordową trawą? część jej kwiatostanu to białe źdźbła, częśc rózowe; jutro sfocę i wstawię zdjęcie, ponoć wielloletnia, takiej nie widziałam, a trafiłam na nią w poszukiwaniu karbidu; twoim zwyczajem wykupiłam wszystkie


Tak, ale ona jest jednoroczna Można ją co roku kupować.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gabisia 22:59, 29 sie 2012


Dołączył: 14 sie 2012
Posty: 3919
Bardzo Ci dziękuję Danusiu.
Choć jestem podłamana Twoją poradą...
____________________
Ogród Gabisi - tylko dla roślin o mocnych nerwach ***** Wizytówka 2014
Gardenarium 22:59, 29 sie 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
irena_milek napisał(a)
pięknie i trawy swą zwiewnością zachwycają i ta limka przy lustrze powala na kolana nowa tabliczka super, ciekawa jestem, co tam będziesz notować?


Np. jestem za domem, albo wyszłam do sąsiadki
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 23:02, 29 sie 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
adka napisał(a)
Pięknie jak zawsze i zdjęcia mistrzostwo świata.
Danusiu ,czy Twoje citronelle i konwalniki przetrwały zimę ? Bardzo mnie kuszą Twoje zestawienia ale boje się strat po zimie, są dosyć drogie w moich rejonach


W tym roku citronelle przetrwała, niektóre tylko musiałam reanimować. Konwalniki zmarzły, ale tylko w tym roku, zawsze zimowały. ten rok był wyjątkowo nieprzyjazny, przecież nawet graby ludziom pomarzły.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 23:03, 29 sie 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
waska napisał(a)
Witaj Danusiu . jak zwykle tej ogród zachwyca i inspiruje!
Wiem że jesteś zajęta ale proszę doradz !
Kiedyś napisalas że w luki tawulek dać hosty. - wciąż szukam odpowiednich
A może dać trawę? Tylko jaką? Teraz już moje tawulki. nie wyglądają efektownie - sucho. a tak coś by odciagalo wzrok


Między tawułki daj średnie hosty, np. Patriot. Trawki? może turzyce?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 23:05, 29 sie 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Paulaa napisał(a)
witam,

Pani Danusiu,

Mam pytanko- dostałam od znajomych 4 duże okazy bukszpanów ( 2 chyba ok 10 lat).Przesadziłam je do siebie i stąd moje pytanie czy robić coś z nimi jeszcze przed zimą? Docelowo chciałabym je wyprowadzić na stożki lub coś innego.

Pozdrawiam,
Paula

Ps. Pani ogród to raj na ziemipoprostu cudo o jakim każdy marzy


Można na pewno, ale najpierw muszę je zobaczyć. Pokaz je w wątku o topiarach, albo bukszpanach.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 23:07, 29 sie 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Safoya napisał(a)
Danusiu ja nie mam pojęcia jak ty to robisz, że ta twoja hortensja jest taka piekna. Wyjątkowy okaz.
Pięknie też trawiasto się u Ciebie zrobiło. Ja dopiero teraz dokupiłam sporo traw i nawet jeszcze nie rosną (toć już rok minął!) a tymczasem twój ogód faluje
Czy wsadzałaś niedawno Frosted Curls? Nie wiem czy ja coś robię nie tak, czy to urok tej trawy, ale strasznie jej końcówki obsychają.

I bezczelnie chcę Cię na coś namówić. Zawsze ten zakątek mi się wydawał (piękny owszem), ale również ciemny. Jakby tam czegoś brakowało. Potem zobaczyłam zdjęcie złotego buka. Cuuudooooo
Czy jest szansa na drugiego lub inne podobne drzewko?


Safoya, mnie się wydaję, że u Ciebie jest wietrznie, a u mnie zacisznie, wilgotno, mikroklimat. Na niektóre trawki może u Ciebie jest zbyt "preriowo". Może dobrać inne gatunki, np. Stipy, Sporobolus heterolepis?
Zakątek nie jest ciemny, zwłaszcza jak kwitną hortensje Widziałam u Ciebie, cudnie jest
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 23:09, 29 sie 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
tula napisał(a)
Danusiu
mam pierwszy numer "Magnolii" z maja tego roku. I na pięknych zdjęciach przepięknego ogrodu, przy hortensjach limelight rosną zachwycające szmaragdowe trawy. Bardzo spodobało mi się to połączenie. Na ostatnich zdjęciach z trawami tego połączenia już nie ma. Czy wynika to z tego, że lubisz zmieniać swój ogród czy może trawom nie było tam dobrze ?
Pozdrawiam ciepłojesiennie


Miskant Gracillimus zmarzł, albo późno puszczał i ja go usunęłam. Teraz jest ekran z cisa. Ale zmieniać też lubię
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies