Gdzie jesteś » Forum » Natura » Poznajemy ptaki

Pokaż wątki Pokaż posty

Poznajemy ptaki

Milka 16:07, 01 mar 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
i ty znowu koło mnie, nic dziwnego, ze nam się wszystko pląta

a określiłaś super trafnie,,robią"
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
maria_kalino... 16:08, 01 mar 2012


Dołączył: 24 lis 2010
Posty: 808
Mnie się kojarzą z nutami na pięciolinii.
____________________
Maria - Moje krzewy
Milka 16:09, 01 mar 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
maria_kalinowska napisał(a)
Irenko, taki był jazgot, że musiałam je sfotografować. Pozdrawiam Wszystkich znajomych Ogrodowiczan.


no ja myślę

u mnie tak hałasują wróble i szpaki

czekam na kolejne fotki, ale wspomnienie ptaszka w domu i łapanie much....tego nie da się zapomnieć
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
maria_kalino... 16:25, 01 mar 2012


Dołączył: 24 lis 2010
Posty: 808
Irenko, miałam jeszcze lepszą przygodę z maleńkimi króliczkami. Niestety to było kilkanascie lat temu, nie miałam aparatu. Mieszkałam w bloku, kończyliśmy budowę domu. Pewnego wieczoru mąż przyniósł w reklamówce 7 maleńkich króliczków, bo samica padła nakarmiona przez dzieci mokrą trawą. Ja te 7 królików wykarmiłam strzykawką z zawartością rozcieńczonego mleka i szczyptą Vibovitu. Przez prawie 2 m-ce codziennie 2x dziennie każdego z osobna karmiłam. Dzieci z bloku miały radochę, bo przychodziły się z nimi bawić. Cała podłoga usłana była gazetami, po których one kicały. Jak już same jadły, mąż oddał je sasiadowi. Od tamtej pory nie jadamy króliczego mięsa.
____________________
Maria - Moje krzewy
Milka 16:31, 01 mar 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Marysiu, tyś niesamowita kobieta, moje uznanie i szacunek

i buziaki
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Bogdzia 17:59, 01 mar 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Zdjęcia raniuszka juz widziałam ale Marysi jaskółek jeszcze nie. Niesamowita ilośc sie ich zebrała. Opowiadanie Marysi o króliczkach Bardzo ciekawe . Musiałas miec sporo cierpliwosci żeby taką gromadke wykarmic.Szoda że nie masz zdjęc ale i to czesto się zdarza że ciekawych wydarzen nie utrwalimy na zdjeciach. Pozdrawiam Marysiu.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
maria_kalino... 12:47, 02 mar 2012


Dołączył: 24 lis 2010
Posty: 808
Bogdziu, tych przygód jest wiele, ale nie zawsze są utrwalone. Kilkanaście lat temu posiadanie aparatu fot. było dosyć dużym wydatkiem. Pierwszy aparat taki zwykły kupiłam sobie za pieniążki , które otrzymałam za wysługę lat w pracy. Miałam jeszcze kotka Kubusia. To był prawdziwy turysta, jezdził z nami pod namiot na Solinę w Bieszczadach. W nocy polował, a w dzień odsypiał w namiocie. Karmienie króliczków zajmowało sporo czasu, jak skończyłam karmić ostatniego, to ten pierwszy już był głodny. Dziękuję za pozdrowienia.
____________________
Maria - Moje krzewy
Bogdzia 18:13, 02 mar 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
maria_kalinowska napisał(a)
Bogdziu, tych przygód jest wiele, ale nie zawsze są utrwalone. Kilkanaście lat temu posiadanie aparatu fot. było dosyć dużym wydatkiem. Pierwszy aparat taki zwykły kupiłam sobie za pieniążki , które otrzymałam za wysługę lat w pracy. Miałam jeszcze kotka Kubusia. To był prawdziwy turysta, jezdził z nami pod namiot na Solinę w Bieszczadach. W nocy polował, a w dzień odsypiał w namiocie. Karmienie króliczków zajmowało sporo czasu, jak skończyłam karmić ostatniego, to ten pierwszy już był głodny. Dziękuję za pozdrowienia.


Przypuszczam że miałaś dużo ciekawych przyrodniczych obserwacji bo widac ze lubisz przyrodę i zwracasz na nią uwagę, a z aparatem tak bywa że często w najciekawszych momentach go nie ma ale i tak pokazałaś nam piękne zdjęcia pliszki i napisałaś o niej. to było cos wspaniałego. Często zaglądam na nia popatrzec bo ja jej nie spotkałam. Jak zwykle serdecznie Cię pozdrawiam.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Joanka 11:28, 18 mar 2012


Dołączył: 02 lut 2011
Posty: 9820
Mój debiut w wątku





____________________
Joanna Ogrodowy zawrót głowy, czyli początki przygody mojego życia
Joanka 11:39, 18 mar 2012


Dołączył: 02 lut 2011
Posty: 9820






____________________
Joanna Ogrodowy zawrót głowy, czyli początki przygody mojego życia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies