Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » zielonastrefa

Pokaż wątki Pokaż posty

zielonastrefa

MilenaP 22:49, 19 mar 2012


Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 1520
bialofiolet napisał(a)

Milenko moja cebulica Miszczenki z pozdrowieniami

dziękuję Kasiu. Wstyd mi, ale nawet nie mam czasu do Ciebie wpaść. Obiecuję,że nadrobię zaległości
____________________
Milena - zielonastrefa
MilenaP 23:54, 19 mar 2012


Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 1520
po pracowitym piątku, sobocie i dzisiejszym poniedziałku mogę się pochwalić nową różaną rabatą, którą robiłyśmy z mamą. Co prawda darń pod sosnami nie jest jeszcze do końca ściągnięta, ale wszystkie róże są wsadzone, przestrzenie między nimi wypełnione barwinkiem, stara tuja zebrina wykopana, a na jej miejsce wsadzone tuje szmaragd. Utaplana cała w błocie przystąpiłam później do naszczepiania darni na pasek ziemi, który został po wyciągnięciu wszystkich róż. A był to bardzo długi pasek (ok. 20m). Robota na dziś zakończona, a to obiecane efekty
____________________
Milena - zielonastrefa
MilenaP 00:03, 20 mar 2012


Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 1520
a to ten nieszczęsny pasek w czasie pracy


i po pracy


jak go nie widać zbyt dokładnie to znaczy, że robota dobrze wykonana
Na razie trawnik w ogóle nie wygląda atrakcyjnie, ale wiem, że da radę bo zawsze po zimie sam daje doskonale radę. Muszę tylko przypilnować mojej ogrodniczki na 4 łapach, żeby nie biegała po zasianej na jesieni trawce, która musi wypełnić placki po starych brabantach. W przypadku mojej suni z ADHD, naszczepianie darni jest lepszą metodą niż sianie, bo nasiona wynosi na łapach i nic nie zostaje
____________________
Milena - zielonastrefa
MilenaP 00:09, 20 mar 2012


Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 1520
przesadziłam jeszcze 2 wiciokrzewy z frontowego ogrodzenia na siatkę w sadzie, bo w pierwotnym miejscu przez moją Gagę z ADHD od jakichś 3 lat widziałam 1 kwiatka

Jutro laba. Nie robię nic. Jadę do Krakowa po bratki
____________________
Milena - zielonastrefa
Madzenka 06:44, 20 mar 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Wow ile róż posadziłaś. Ogrom pracy i piękny zakątek powstał. Podawałaś jakie róże są na rabacie?
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
MilenaP 09:25, 20 mar 2012


Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 1520
Marzena2007 napisał(a)
Wow ile róż posadziłaś. Ogrom pracy i piękny zakątek powstał. Podawałaś jakie róże są na rabacie?

nie podawałam bo nie wiem. Kupowałam je na allegro jako duży komplet, poprostu wielkokwiatowych. Napewno jest Chopin, Casanova, Arthur Bell i Meiland. Tyle udało mi sie rozszyfrować. Jak przyszła przesyłka, rośliny były w fajnym stanie, dobrze zapakowane, ale Pan sprzedający nie wpadł na to, by zaznaczyć jakiego są koloru, ani do jakiej wysokości rośnie każda poszczególna. W wiekszości to są róże dorastające do 1 metra. Tylko parę mam naprawdę niskich.
____________________
Milena - zielonastrefa
Madzenka 20:03, 20 mar 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Czyli będzie niespodzianka i fajnie: ) Rabata różana zapowiada się cudownie. Nie mogę sie doczekać kwiatów róż, ale Ty pewnie bardziej ?
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
MilenaP 20:07, 20 mar 2012


Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 1520
Marzena2007 napisał(a)
Czyli będzie niespodzianka i fajnie: ) Rabata różana zapowiada się cudownie. Nie mogę sie doczekać kwiatów róż, ale Ty pewnie bardziej ?

kwiaty tych róż już są na moim wątku. Wszystkie kwitły juz 5 sezonów. Teraz będzie 6, tyle, że na nowym miejscu
____________________
Milena - zielonastrefa
Madzenka 20:10, 20 mar 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Milenko na której stronie?
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
MilenaP 10:35, 21 mar 2012


Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 1520
Marzena2007 napisał(a)
Milenko na której stronie?

na 2 i jeszcze na 6 jest zdjęcie Meiland, pod kropelkami wody. Miałam dokładnie każdy krzak udokumentowany, ale mąż mi niechcący skasował te zdjęcia w aparacie
W tym roku będę fotografować od nowa
____________________
Milena - zielonastrefa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies