Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » zielonastrefa

Pokaż wątki Pokaż posty

zielonastrefa

MilenaP 13:25, 19 wrz 2013


Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 1520
Dziewczynki
Wczoraj byłam już zmuszona wyrwać całe koło śmierdziuszków. Mój synek był tym zdruzgotany. Musiałam, jednak zrobić miejsce pod tulipany. Wiem, że to już tochę późno, ale chciałam żeby pszczoły i trzmiele jeszcze trochę skorzystały z tych kwiatków. Tegoroczne upały dały mi do zrozumienia, że moje kółko to niemiłosierna patelnia, dlatego na środku wylądowała sosna himalajska. Po bokach zostały niezmiennie róże Chopin. Jedną, tegoroczną już tam dosadziłam. Mam nadzieję, że pies mi jej nie stratuje. Oto ona.
Brakuje mi jeszcze tylko jednej. Chyba, że Chopiny poprzetykam innymi, niskimi. Jeśli tak, to już je mam i mogę je na wiosnę dosadzić.
____________________
Milena - zielonastrefa
MilenaP 13:44, 19 wrz 2013


Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 1520
Tak teraz wygląda mój ogród - bez betonowego szamba na środku trawnika. Może to głupie, ale kocham ten widok Zasiana trawka na miejscu po szambie, wspaniale wyrosła i już jest po pierwszym koszeniu.


No i sterta aksamitek, pewnie z nicieniami, do spalenia.

W tle korzeń z wykopanej przy tarasie, forsycji.
____________________
Milena - zielonastrefa
gusiarz 16:53, 22 wrz 2013


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 4725
Milenko - kawał pracy za Tobą... Fajna rabata się tworzy - i będzie trochę cienia, gdy drzewko podrośnie. Ja wcale nie uważam, że prace troszkę przypóźnione - to najlepszy czas na sadzenie!! Pozdrawiam

Edit:

A co to za okrągły biało-zielony krzew na fotkach u Ciebie? Czy to dereń - fajny, spory i kulisty
____________________
Agnieszka Ogród do kwadratu *** Pieniński zakątek "Nigdy nie mów źle o sobie... Inni zrobią to znacznie lepiej"
gusiarz 17:12, 22 wrz 2013


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 4725
I jeszcze takie coś o o różach - ciekawe... ziemniaki mają sporo potasu, a róże to lubią
____________________
Agnieszka Ogród do kwadratu *** Pieniński zakątek "Nigdy nie mów źle o sobie... Inni zrobią to znacznie lepiej"
MilenaP 23:11, 22 wrz 2013


Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 1520
gusiarz napisał(a)
Milenko - kawał pracy za Tobą... Fajna rabata się tworzy - i będzie trochę cienia, gdy drzewko podrośnie. Ja wcale nie uważam, że prace troszkę przypóźnione - to najlepszy czas na sadzenie!! Pozdrawiam

Edit:

A co to za okrągły biało-zielony krzew na fotkach u Ciebie? Czy to dereń - fajny, spory i kulisty

Aga, ten krzew to dereń. Bardzo go lubię, mimo, iż min. 2 razy do roku muszę go przycinać, bo rośnie jak szalony
A o ukorzenianiu róż w ziemniaku też czytałam, ale jeszcze nie próbowałam. Pozdrawiam
____________________
Milena - zielonastrefa
beta 09:06, 23 wrz 2013


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
hej Milenko...fajne zmiany u Ciebie zachodzą...i najważniejsze, że jesteś z nim zadowolona...zaintrygowałyście mnie z Agą tymi ziemniakami...muszę luknąć
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
gusiarz 17:10, 24 wrz 2013


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 4725
Milenko - a ja z takich dereni, jak Twój, mam szpaler - chyba jest ich razem siedem. Ale one jeszcze małe są w porównaniu z Twoim. Zawsze tnę je na wiosnę - w marcu i w tym roku po raz pierwszy cięłam powtórnie na początku sierpnia. Czy to dobre terminy ich cięcia?
____________________
Agnieszka Ogród do kwadratu *** Pieniński zakątek "Nigdy nie mów źle o sobie... Inni zrobią to znacznie lepiej"
MilenaP 09:02, 26 wrz 2013


Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 1520
beta napisał(a)
hej Milenko...fajne zmiany u Ciebie zachodzą...i najważniejsze, że jesteś z nim zadowolona...zaintrygowałyście mnie z Agą tymi ziemniakami...muszę luknąć

Betka, zmian w tym roku przeprowadziliśmy dużo, ale i tak ze wszystkim nie zdążyliśmy. Pocieszam się tym, że to co jest zrobione, zadowala mnie w 100%, a czasu jest jeszcze troszkę, więc coś jeszcze się zrobi . Została mi jeszcze gruszka do wykopania, bo ciągle jest chora i nie mam już do niej cierpliwości, dwie skarpy do obsadzenia i kilka tuj do wymienienia na większe. Taras zostawiam na następny sezon Z obszaru ogrodowego to tyle, ale przecież mam jeszcze całą 5-cio arową działkę-warzywnik do zebrania. No i pełno donic i skrzynek z różami do zakopania na zimę. Trzeba się spieszyć bo pogoda nie rozpieszcza. Buziaki
____________________
Milena - zielonastrefa
MilenaP 09:05, 26 wrz 2013


Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 1520
gusiarz napisał(a)
Milenko - a ja z takich dereni, jak Twój, mam szpaler - chyba jest ich razem siedem. Ale one jeszcze małe są w porównaniu z Twoim. Zawsze tnę je na wiosnę - w marcu i w tym roku po raz pierwszy cięłam powtórnie na początku sierpnia. Czy to dobre terminy ich cięcia?

Agnieszko taki szpaler to cud!!!!! Widziałam kiedyś taki w rosyjskiej telewizji i aż ścisnął mnie za serce. Pięknie masz pewnie z nimi Terminy jakie podałaś są ok. Ja tez mniej więcej wtedy tnę swojego, choć tak naprwdę, to przycinam go wtedy, gdy utrudnia wejście na taras pozdrawiam
____________________
Milena - zielonastrefa
MilenaP 09:23, 26 wrz 2013


Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 1520
Przedstawiam ogród biblijny w Proszowicach

____________________
Milena - zielonastrefa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies