Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » zielonastrefa

Pokaż wątki Pokaż posty

zielonastrefa

beta 08:19, 31 lip 2013


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
witam
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
MilenaP 09:59, 10 sie 2013


Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 1520
uffffff, po piekielnym tygodniu zrobili nam podłączenie do kanalizacji. W te najgorsze upały przesadzałam róże, hortensje, bluszcze, berberysy i paprocie


Są już z powrotem na swoim miejscu i mam nadzieję, że to przeżyją. Na szczęście panowie od rozkopów sprawili się na medal. Zadbali o to, by rozkop był jak najmniejszy, by ominąć jak najwięcej roślin i sprzątali po sobie na bierząco


Nawet cebulki narcyzów mi wybierali z ziemi i przynosili bym sobie je posadziła po skończonej robocie! Wspaniali ludzie - bardzo ich polubiłam
____________________
Milena - zielonastrefa
MilenaP 16:36, 10 sie 2013


Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 1520
Ale przekop przez ogród to jedno, a zbicie starego szamba to drugie. Po morderczej walce, rękach naciągniętych do kolan, odgniotach, złamanym 5-kilowym młocie, całą rodziną osiągnęliśmy sukces. Wczoraj odbyło się komisyjne zasypywanie ziemią i równanie grabkami. 10 minut później zaczął padać deszcz Jestem przeszczęśliwą nieposiadaczką szamba. Już się nie mogę doczekać aż będę mogła kosić na nim trawę!!!!


Zastanawiam się czy siać trawę, czy ją przeszczepiać czy wypróbować hodowlę darni na folii? Obawiam się, że nasiona wyjedzą mi wróble lub pies zadepcze Chciałabym mieć szybki efekt. Ależ się cieszę, że już po wszystkim
____________________
Milena - zielonastrefa
Sebek 17:30, 10 sie 2013


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Myślę, że zasiej ją i przykryj białą, cienką włókniną - szybciej wzejdzie, woda nie będzie tak parować i ptaki niczego nie wydziobią
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
beta 10:33, 11 sie 2013


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
Hej Milenko...ale się u Was działo...Panowie faktycznie spisali się na medal....ale macie to już za sobą...teraz kładź się na leżaku i odpoczywaj

buziaki
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
MilenaP 13:56, 11 sie 2013


Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 1520
Sebek napisał(a)
Myślę, że zasiej ją i przykryj białą, cienką włókniną - szybciej wzejdzie, woda nie będzie tak parować i ptaki niczego nie wydziobią

Dzięki Sebek super patent, o którym nie pomyślałam
____________________
Milena - zielonastrefa
MilenaP 14:04, 11 sie 2013


Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 1520
Moje patyczkowe w czasie pierwszego kwitnienia Jestem z nich dumna
Iceberg, który ma dokładnie 1 rok. Wspaniale kwitnie i super się ukorzeniła. Dzięki temu mogłam ją już wyjąć z doniczki bez obaw, że się obsypie ziemia z korzeni.



i chopenik - też roczny
____________________
Milena - zielonastrefa
beta 16:19, 11 sie 2013


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
Milenko..wspaniale Ci wychodzi to ukorzenianie...a może by tak ten fakt wykorzystać i pomysleć o czymś na przyszłość

buziam
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
boguslawa_ma... 20:59, 11 sie 2013


Dołączył: 26 gru 2012
Posty: 7522
Ja od 2 lat nic nie moge ukorzenić wszystko schnie,czy ty te patyczki czymś nakrywasz?i wszystko ukorzeniasz w doniczkach?ale muszę się pochwalić że 2 cisy ukorzeniłam i są ładne tylko z różami mi się nie udaje
____________________
Bogusia-moja działka Bogusia-moja działka
MilenaP 13:23, 14 sie 2013


Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 1520
Dziewczynki właśnie dobra passa z ukorzenianiem się chyba w tym roku skończyła, bo wszystko mi schnie i czernieje Nie wiem czy te ogromne upały miały na to największy wpływ, czy może to, że patyczki za mało zdrewniałe? W każdym razie nie poddaję się i ciągle próbuję Chyba zacznę je nakrywać słoikami i ukorzeniać w gruncie. Buziaki
____________________
Milena - zielonastrefa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies