Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zaczynam od zera

Pokaż wątki Pokaż posty

Zaczynam od zera

kKasiA 23:10, 04 mar 2012


Dołączył: 04 kwi 2011
Posty: 204
Witam, jak w tytule zaczynam tworzyć ogród od zera, na dzień dzisiejszy jesteśmy jeszcze w trakcie budowy .

Plan działania chciałam już zacząć tworzyć teraz, żeby jak tylko się uporamy z pracami budowlanym móc zacząć. Niestety trudno określić kiedy będę mogła „ruszyć w teren”, mam nadzieję, że chociaż trochę uda mi się zdziałać jesienią. Dzisiaj tylko mapa a jutro mam nadzieję uda mi się zrobić zdjęcia placu budowy.

Za wszystkie rady i sugestie już z góry dziękuję, mam nadzieję że przy waszej pomocy uda mi się stworzyć przytulny zielony zakątek.
Wymiary działki: 21x 95m




Jeśli chodzi o ogólny zamysł ogrodu to chciałabym żeby poza częścią wypoczynkową wokół tarasu w ogrodzie wydzielić miejsce na sad oraz warzywnik z szklarnią. Kilka pomysłów już mam i postaram się już wkrótce je przedstawić w formie graficznej.
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3939-ogrod-z-laka-kwietna-i-nie-tylko
alinak 23:14, 04 mar 2012


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
Najważniejsze że wiesz czego chcesz - to już dobry początek - witaj
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
hanka_andrus 23:19, 04 mar 2012


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Witaj Kasiu!
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Gardenarium 23:20, 04 mar 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Witam również, pewni pogrzebię w swoich projektach i coś wkleję dla inspiracji.

Na początek możesz poczytać wskazówki, jakich udzielam wszystkim, którzy rozpoczynają planowanie ogrodu. Warto przemyśleć kilka ważnych spraw.

http://www.ogrodowisko.pl/szukaj?utf8=%E2%9C%93&q=jak+zaprojektowa%C4%87
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kKasiA 22:01, 05 mar 2012


Dołączył: 04 kwi 2011
Posty: 204
Witam, zgodnie z obietnicą zrobiłam dzisiaj zdjęcia placu budowy, otoczenie domu na razie nie zachwyca (wręcz mam wrażenie że na zdjęciach wygląda gorzej niż w rzeczywistości) Mamy nadzieję że już niedługo się to zmieni….

Teren który chcemy zagospodarować kończy się kilka metrów przed slupami linii energetycznej, ziemia którą widać za domem będzie rozprowadzona wokół domu żeby wyrównać poziom do poziomu sąsiadów.

Widok od strony ulicy



Widok od strony wejścia

Widok od strony tarasu kuchennego




Taras główny


Widok na podjazd z góry


Widok na tył ogrodu


Widok z salonu
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3939-ogrod-z-laka-kwietna-i-nie-tylko
agata_chrosc... 22:56, 05 mar 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
Niezła dokumentacja! Fajny dom - prosta bryła bez udziwnień i ładny klinkier. Czego chcieć więcej. No i masz pole do popisu można powiedzieć . Dobrze trafiłaś, bo tu mądrzy ludzie doradzają. Sama korzystam ile mogę. pozdrowienia i powodzenia
____________________
ogród w Holandi
Gardenarium 00:24, 06 mar 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Też to samo pomyślałam, domek świetny, cegła mi się podoba,

Witaj Kasiu Ogród jest jak jamnik, długi i wąski, trzeba go podzielić na "pokoje",
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
laszkur 21:30, 06 mar 2012

Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 6
Wow z czerwonej cegły serio ekstra domek. Działka taka trochę jak pas startowy wąska i długa, ale i to znajdzie swój urok. Ja bym się zastanowił nad wyprowadzeniem długiego tarasu częściowo zadaszonego.
Sebek 23:42, 07 mar 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Dłuuuugi ten Twój ogród - ale domek masz fajny

Ja tak jak Danusia radzę, aby ogród podzielić na pokoje - ale skoro wiesz co chcesz to już coś mamy
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
kKasiA 19:48, 08 mar 2012


Dołączył: 04 kwi 2011
Posty: 204
Dziękuję za odpowiedzi, niestety cierpię na chroniczny brak czasu i dlatego dopiero dzisiaj mam trochę czasu żeby zaglądnąć do Ogrodowiska na dłuższą chwilkę.

Jeśli chodzi o taras to dziękuję za namiary desek tarasowych, właśnie o takim tarasie myśleliśmy, Taras będzie przechodził także na bok domu tak jak na pierwszym rysunku zaznaczone. Ja osobiście zamiast zadaszenie marzę o czymś takim



niestety z uwagi na bardzo wyskoki koszt nie możemy zakupić oryginału, ale myślę nad tym żeby zrobić coś podobnego.

Wracając do planowania ogrodu to mam nadzieję ze uda mi się narysować „coś” co wymyśliłam (ogólny podział terenu) do niedzieli.
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3939-ogrod-z-laka-kwietna-i-nie-tylko
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies