Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Wydzielenie warzywniaka

Pokaż wątki Pokaż posty

Wydzielenie warzywniaka

ZielonaKasia 12:03, 19 maj 2016


Dołączył: 26 wrz 2012
Posty: 147
Mój ideał. Jesienią będę bezczelnie się inspirować. Tylko w środku chcę jeszcze ziołowe "rondo" zrobić. U mnie bedzie ok 20mx20m ale z założeniem, że jedna część co roku będzie obsiewana jakimś zielonym nawozem (w tym żywokost na gnojówkę)a jedna obsadzona na stałe truskawkami, rabarbarem i może karczochami. Już nie mogę sie doczekać
____________________
ZielonaKasia
asica 19:38, 19 maj 2016


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3824
Na ogrodowisku jest przepiękna wersja XXL.
http://www.ogrodowisko.pl/watek/4081-zycie-w-wiejskim-ogrodzie?page=519
Kto ma więcej pola do popisu koniecznie powinien się zapoznać
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
asica 21:30, 28 maj 2016


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3824
Miałam dziś pracowity dzień w warzywniaku. Chwasty po dwudniowych porannych ulewach wystrzeliły jak szalone, więc było cięcie kantów i wyrywanie chwastów. Nieźle szło, bo ziemia po deszczu mięciuchna. Miło było popatrzeć po skończonej pracy. Szkoda tylko, że słońce się schowało.

____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
asica 21:40, 28 maj 2016


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3824

Z warzyw obowiązkowo pomidory i ogórki. Warzywa rosołowe i buraczki. Po dwa krzaczki cukini i pierwszy raz dwa krzaczki dyni. Ilość ta jest wystarczająca dla mojej rodziny. Koniecznie musi Pojawić się u mnie fasolka szparagowa. W tym roku posadziłam pod pergolą z winogronem - dla mnie nowość - fasolnik chiński.
W gruncie posadziłam papryki słodką i ostrą. Zawsze miałam je w szklarni, ciekawe jak uda się na gruncie. Przez cały sezon wysiewam sałatę i koperek. Świetnie udaje się u mnie rukola. Z ziół bazylia *w szklarni, bo świetnie tam rośnie) oregano i tymianek w doniczkach. Pierwszy raz wysiałam kolendrę i zaskoczyła mnie szybkością wzrostu i obfitością,
Nie wyszła mi pietruszka. Zresztą i tak się i nas nie udaje
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
jolka 21:53, 28 maj 2016


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Warzywniczek super extra Ja dopiero raczkuję w kwestii warzywnej, tym bardziej z przyjemnością oglądam. U mnie pietruszka rośnie jak na drożdżach, za to do roli "rozczarowanie roku" pretendują ogórki

____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
elka_ 00:14, 07 cze 2016


Dołączył: 30 maj 2016
Posty: 1494
Asiu, śliczny masz warzywniak, ja swój reorganizowałam w zeszłym roku, teraz widzę że muszę to zrobić jeszcze raz
pozdrawiam
____________________
Ela W zgodzie z naturą Wizytówka Keukenhof 2018
asica 10:25, 12 cze 2016


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3824
Ogród warzywny w rodzinie był od zawsze. Ale odkąd jest w moich rękach też się zmienia. Miejsce dużej ilości marchwi, buraków, pietruszki i selera, uprawnianych na zimę, zajęły kapusty stożkowe, sałaty, groszki, cukinie. Obowiązkowe są u nas pomidory i ogórki i fasolka szparagowa. W tym roku eksperymentuje z papryka na gruncie. Zawsze uprawiałam ją w szklarni i raczej efekt był mierny. Znajoma sadziła na gruncie i w zeszłym roku zbierała wiadrami. Posadziłam też dynie, których nigdy wcześniej nie miałam.
Zależy mi, żeby warzywniak głownie latem zaspakajał nasze potrzeby. Ueielbiam wyjść rano na ogród i zbierać świeże warzywa.
Tak więc mówi warzywniak też wciąż się reorganizuje.
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
asica 10:28, 12 cze 2016


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3824
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
maed 20:26, 21 cze 2016


Dołączył: 25 gru 2015
Posty: 180
Jestem zachwycona Twoim warzywniakiem. Nie wiedziałam, że warzywniak może być taki piękny. Dodaję do podglądanych
____________________
Edyta - Ogródek podwórkowy
asica 22:31, 06 lip 2016


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3824
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies