Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nasz ogród - Kasia i Tomek z Radkowa

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasz ogród - Kasia i Tomek z Radkowa

alinak 19:22, 24 wrz 2015


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
Tomku ,Kasiu - rośliny od was mają się świetnie .ciągle wracam wspomnieniami do tego pieknego ogrodu . oczywiście nie byłabym sobą gdybym od was nie przywiozła jakiejś inspiracji .
miałam wielki problem z rozplenicą przy oczku ,bo rozsiewała mi się w trawniku i plewienie jest po prostu karą ,a twoja hakone przy stawku takie wrażenie na mnie zrobiła że natychmiastowo pomysł wprowadzam jak tylko rozplenica zżółknie , zaraz ciacham i wyciągam ...ale operacja logistyczna będzie bo kępa ma jakieś 6 lat .
pozdrawiam A.
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
tomgroch 21:27, 24 wrz 2015

Dołączył: 14 mar 2012
Posty: 508
Alino nie czekaj, aż zżółknie. Jeśli przesadzisz na zielono, to jeszcze się zakorzeni przed zimą.
Z tym rozsiewaniem to ciekawe, u nas w ogrodzie bardzo rzadko zdarzają się siewki rozplenic.
A ty chyba dzisiaj szczęśliwa, bo deszcz macie. Nas już susza dogoniła
____________________
Ogród Kasi i Tomka z Radkowa
mira 18:31, 26 wrz 2015


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Tomku proszę o radę - chciałabym w tygodniu mojego Red Barona przesadzić - mam wkopanego do dużej donicy - chcę go oswobodzić i ciachną na pół - jak oceniasz teraz takie działanie, czy razem z donicą przenieść a na wiosnę wyłożyć z donicy i dzielić

pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Monika76 20:37, 26 wrz 2015


Dołączył: 11 lut 2013
Posty: 574
Radków- Boski widok na Szczeliniec i zabić się można że ja w takiej smętnej Polsce centralnej mieszkam. Byłam w szkółce roślin w Radkowie w ostatni wekend sierpnia. Pozdrawiam serdecznie i widoków pięknych gór zazdroszczę.
____________________
Monika - Angielski ogród chciałabym
tomgroch 20:21, 28 wrz 2015

Dołączył: 14 mar 2012
Posty: 508
mira napisał(a)
Tomku proszę o radę - chciałabym w tygodniu mojego Red Barona przesadzić - mam wkopanego do dużej donicy - chcę go oswobodzić i ciachną na pół - jak oceniasz teraz takie działanie, czy razem z donicą przenieść a na wiosnę wyłożyć z donicy i dzielić

pozdrawiam


A czemu jest w donicy ? Możesz teraz podzielić, ale nie na drobne. Na pół zawsze można . Wiosną możesz podzielić na drobniejsze fragmenty.

Ostatnie dni dały nam trochę w kość, bo było intensywnie - chwilami bardzo. Przygotowania do Festiwalu Traw w Wojsławicach zajęły nam prawie 3 dni. W sobotę mieliśmy sporo gości w ogrodzie i szkółce (także forumowiczów i forumowiczek ).
Niedziela to oczywiście szaleństwo w Wojsławicach, no i tym razem gardła wytrzymały - głosów nie straciliśmy (żeby nie było niejasności od mówienia).
Za tydzień Święto Kapusty - tym razem jedziemy jako turyści
No i chcemy się intensywniej zająć ogrodami, zwłaszcza nowym z modrzewiowymi kołami. Tym bardziej, że jak zwykle po Wojsławicach przybyło nam kilkadziesiąt nowy gatunków i odmian (w tym 15 nowych odmian Miskantów do kolekcji, która tym samym urosła do 118 odmian).
____________________
Ogród Kasi i Tomka z Radkowa
tomgroch 20:27, 28 wrz 2015

Dołączył: 14 mar 2012
Posty: 508
Monika76 napisał(a)
Radków- Boski widok na Szczeliniec i zabić się można że ja w takiej smętnej Polsce centralnej mieszkam. Byłam w szkółce roślin w Radkowie w ostatni wekend sierpnia. Pozdrawiam serdecznie i widoków pięknych gór zazdroszczę.


Dziękujemy
Nie zabijaj się, w życiu nigdy nic nie wiadomo. Ja 13 lat temu też mieszkałem gdzie indziej i stale powtarzałem, że ja się z Wrocławia nie wyprowadzę! I proszę jesteśmy w Radkowie. Znamy sporo osób, które w te strony przyjeżdżają na stałe, np z RPA, Anglii, Poznania, Wrocławia, Gdyni, Włoch, Holandii (Holendrów jest sporo zwłaszcza po czeskiej stronie) i wielu innych miejsc.
____________________
Ogród Kasi i Tomka z Radkowa
mira 21:15, 28 wrz 2015


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
No to się działo, szkoda że i ja nie szwędałam się po Waszym ogrodzie.Za to zanim znów dojadę to będą już koła obsadzone trawami i już wiem że na Was to trzeba naprawdę kilka godzin i na ogród i zakupy

Barona posadziłam do dużej donicy bez dna bo sie doczytałam że się rozłazi ale teraz już wiem że tak jak się rozłazi to niech lezie i chcę uwolnić bo chyba nie najlepiej w tej donicy się ma.

pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
tomgroch 21:48, 28 wrz 2015

Dołączył: 14 mar 2012
Posty: 508
Koła obsadzamy i latem w przyszłym roku pewnie będzie już coś widać .
Ja to bym wolał, żeby się bardziej rozłaziła, bo ekspansywną to jej nazwać nie można. W donicy może się za to okresowo przytapiać, albo przesuszać, bo zaburzone są połączenia kapilarne w podłożu.
____________________
Ogród Kasi i Tomka z Radkowa
mira 21:51, 28 wrz 2015


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
tomgroch napisał(a)
Koła obsadzamy i latem w przyszłym roku pewnie będzie już coś widać .
Ja to bym wolał, żeby się bardziej rozłaziła, bo ekspansywną to jej nazwać nie można. W donicy może się za to okresowo przytapiać, albo przesuszać, bo zaburzone są połączenia kapilarne w podłożu.


No więc dojrzałam będzie się rozłazić i wyjdzie z donicy i ciachnę na pół - dzięki.Przesuszyła się troszkę choć lałam jej ile się dało ale susz była szybsza niż ja.
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Pszczelarnia 14:23, 29 wrz 2015


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Połączenia kapilarne w podłożu - .............

A ja przytargałam Roter Pfeil - miskanta. I nie było melica altissima 'Atropurpurea'. Zgadnijcie, gdzie byłam?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies