Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Brak pomysłu na ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Brak pomysłu na ogródek

katrina 19:05, 17 mar 2012


Dołączył: 16 mar 2012
Posty: 113
Witam,
Nie mam kompletnie pomysłu na przedogródek. Nie za bardzo znam się na roślinach wiec nie wiem co z czym komponować, żeby to miało ręce i nogi i wyglądało ładnie. Obecnie położona jest trawa i wokół płotu rosną tuje szmaragdowe a w lewym rogu posadziłam małą sosnę czarną, którą już spisywałam na straty bo przed zimą mocno zbrązowiała ale zaskoczyła mnie tej wiosny bo chyba się przyjęła.
Jakość ziemi jest dość marny - głównie glina, więc w deszczowe dni stoi dużo wody. (kilka tui zgniła bo stały w wodzie). Macie może jakiś pomysł jak zagospodarować taki kawałek? Byłaby wdzieczna za wszelkie pomysły.

____________________
Kiedyś będzie tu pięknie
anika 19:17, 17 mar 2012


Dołączył: 10 sty 2012
Posty: 614
Witam
Ale poletko do zagospodarowania Coś fantastycznego. Można poszaleć z wyznaczaniem rabatek
____________________
Radosna twórczość Ani :)
katrina 22:43, 17 mar 2012


Dołączył: 16 mar 2012
Posty: 113
ale w głowie pustka. Podobają mi się takie kwadratowe rabaty,

ale nie wiem czy ogród nie jest za mały na takie wzory.
____________________
Kiedyś będzie tu pięknie
katrina 21:54, 19 mar 2012


Dołączył: 16 mar 2012
Posty: 113
W pierwszej wersji widziałam to w ten sposob, prosiłabym tylko ogarnięcie tego chaosu.

Po lewej poniżej sosny czarnej chciałabym posadzić czerwony klon natomiast po prawej nie mam koncepcji na róg, za to poniżej planuję wierzbę japońską na pniu. Na środku planuję miejsce na wypoczynek ponieważ w tym miejscu słońce jest to najdłużej (taras oświetlony jest do 12.00 maksymalnie i w dni chłodniejsze jest tutaj zimno). Po lewej przy samym tarasie chciałabym jakies miskanty, które osłonią mnie nieco przed sąsiadami. W ogóle dopiero teraz odkryłam urok traw .
Nie wiem co można posadzić w sąsiedztwie tych wszystkich drzew i krzewów.
Ogródek jest usytuowany od wschodu wiec w lecie słonce jest tutaj na całej cześci do ok 15.00.
____________________
Kiedyś będzie tu pięknie
katrina 23:21, 20 mar 2012


Dołączył: 16 mar 2012
Posty: 113
W prawym górnym rogu chciałabym jakies ciekawe drzewo iglaste,ale które nie urośnie w wielkie kilkunastometrowe drzewo. Czy macie może jakieś propozycje? Podoba mi się jodła koreańska.
____________________
Kiedyś będzie tu pięknie
katrina 23:23, 20 mar 2012


Dołączył: 16 mar 2012
Posty: 113
No i jeszcze myslę nad tym czym osłonić część wypoczynkową w centrum ogrodu. Dookoła całwgo ogrodu rosną tuje wiec ten gatunek odpada.
____________________
Kiedyś będzie tu pięknie
EwaG 06:21, 21 mar 2012


Dołączył: 18 maj 2011
Posty: 1089
Witam, a jakie są wymiary ogródka i kierunki świata. Ty to wiesz, ale my nie. A co to za tron pośrodku? tegoż planu. Jeżeli się zdecydujesz na linie proste + kompozycje ujęte w geometryczne ramy to wydaję mi się, że ścieżki też takie powinny być.
Może taka inspiracja
http://www.e-ogrody.pl/Ogrody/51,113380,4239485.html?i=2
____________________
Ewa ; Ogród Ewy G. ; blog http://www.ogrodyewy.pl/
katrina 19:37, 22 mar 2012


Dołączył: 16 mar 2012
Posty: 113
EwaG ten tron to miejsce na wypoczynek gdzie mogę sie przenosić gdy na tarasie robi się zimno. Chciałabym to miejsce czymś osłonić, żeby było bardziej przytulnie i intymnie. W paincie to faktycznie wygląda jak jakieś gniazdo . Poniżej obrazek z naniesionymi kierunkami.
Ogólnie słońce oświetla ogródek do ok 15.00, potem jest już tylko w miejscu gdzie zaplanowałam wypoczynek, resztę zacienia budynek.
Co do geometrii - z jednej strony jest to ładne i praktyczne rozwiązanie z punktu widzenia koszenia trawy - tak przynajmniej twierdzi mój mąż, ale mnie podobają się takie fale i zawijasy z bukszpanu.
____________________
Kiedyś będzie tu pięknie
Gardenarium 23:12, 23 mar 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ładny projekt, mnie się podoba.
Co do jodły koreańskiej, ja jej nie polecam. Posadź świerk serbski odmianę Nana.



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
EwaG 06:42, 24 mar 2012


Dołączył: 18 maj 2011
Posty: 1089
Wklejam trochę zmodyfikowany Twój szkic.
Zawijaski i fale możesz zastosować na geometrycznych rabatach. Popatrz na ogrody barokowe czy renesansowe, same zamijaski w geometrycznych ramach.
Np. większe drzewo z prawejw zawijasku.
Przepraszam, że szkic taki schematyczny i brak konkretów dot. roślin, ale nie mam tyle czasu by dokładnie analizować propozycje. Ale jak Danusia nie lubi/poleca jodły koreańskiej tak ja nie darzę sympatią wierzby Hakuro-cośtam...
To brązowe to taras, a szare kreski to płyty zagłębione w trawniku, zielonymi kreskami wydzieliłam rabaty.

____________________
Ewa ; Ogród Ewy G. ; blog http://www.ogrodyewy.pl/
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies