Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Brak pomysłu na ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Brak pomysłu na ogródek

katrina 18:51, 01 kwi 2012


Dołączył: 16 mar 2012
Posty: 113
Do poprawy:
- dosadzić bukszpan bo posadzone są za rzadko - ale więcej nie miałam.
- dosadzić jeszcze jedną thuje mirjam i więcej lawendy.
- za radą Agaty przed sosną posadzę rododendrony no i więcej lawendy
- czekam na żurawki i miskanty
____________________
Kiedyś będzie tu pięknie
Pola 18:53, 01 kwi 2012


Dołączył: 27 sty 2012
Posty: 4455
No czyli plan jest, a to najważniejsze fajnie.
____________________
Jola Nowa ogrodniczka prosi o pomoc. || Ogrodniczka i jej mały ogródeczek.
katrina 18:59, 01 kwi 2012


Dołączył: 16 mar 2012
Posty: 113
dzięki Pola. Najtrudniej było przekonać rodzinę, że boisko przed domem nie jest specjalnie przytulne i może czas już zagospodarować część No i udało się,
Pozostała mi jeszcze druga część ogrodu.
____________________
Kiedyś będzie tu pięknie
katrina 19:04, 01 kwi 2012


Dołączył: 16 mar 2012
Posty: 113
Zastanawiam się czy jest sens przekopywać trawnik, czy można sadzić na nim, a potem trawę przykryć korą...
____________________
Kiedyś będzie tu pięknie
zbigniew_gazda 19:23, 01 kwi 2012


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11156
Niezłe ziółko z Ciebie Kasiu. Takie zdecydowanie bardzo mi się podoba . Cieszę się że "poszłaś" w linie faliste a nie w prostokąty. Będzie superrrrr! Kibicuję dalej .Powodzenia.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
katrina 19:33, 01 kwi 2012


Dołączył: 16 mar 2012
Posty: 113
Dziękuję bardzo
Uznałam, że prostokąty wymagałyby granitowych krawężników a w przypadku fali niekoniecznie - wystarczy sama linia trawnika. Poza tym fale dają wrażenie miękkości i przytulności
____________________
Kiedyś będzie tu pięknie
agata_chrosc... 20:17, 01 kwi 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
No i pieknie! Pierwsze koty za płoty. Ta bukszpanowa spirala fajnie wygląda. Działaj dalej! Tylko nie zapomnij, że rododendrony muszą mieć kwasną ziemię i korzenie muszą być jak najpłycej. Jeśli nie bardzo wiesz jak się z nimi obchodzic to daj znac - ja przeszłam szkolenie i mogę podpowiedzieć. Trzymam kciuki.
____________________
ogród w Holandi
popcorn 20:53, 01 kwi 2012


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Przeczytałam Twój wątek Oby tak dalej! Zapał masz, dar przekonywania rodziny do pomocy też
Tekst o zepsuciu trawnika - bezkonkurencyjny
Nie da się nie usuwać trawy i sadzić w trawniku - trawa choćby przykryta włókniną czarną zdecydowanie długo żyje i zagłusza wszystko dookoła. Zanim coś posadzisz trzeba ją zerwać...
Rododendrony wymagają kwaśnej gleby. Nie sadź zbyt blizko iglaków, bo jak się jedno i drugie rozrośnie będziesz musiała coś przesadzić albo bardzo radykalnie ciąć... a chyba rh nie bardzi cięcie lubią...
Pod Rh możesz posadzić wrzosy lub wrzośce

Zainwestuj w korę, przykryj nią glebę - bo Cię niedługo chwasty zjedzą. To z własnego doświadczenia Na jesień między iglaki posadź grupami dużo tulipanów i innych cebulowych (jednego - dwóch gatunków max) - będzie pięknie na wiosnę za rok
____________________
Mój nowy ogródek
kaisog1 21:16, 01 kwi 2012


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Troche późno ale myślę, że ten kształ rabaty nie jest dobry... Ten zawijasek wyszeł bardzo pofalowany, może lepiej jakby kształ poprowadzic tak:


Nie umiem tak w programie namalowac lepiej mi ręcznie ale może to cos podpowie...
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
katrina 23:53, 01 kwi 2012


Dołączył: 16 mar 2012
Posty: 113
Bardzo dziękuję za porady. Wybieram się jutro po rh. Korę już załatwiam .

Mam pytanie jak szybko rosną trawy ozdobne? Jeśli wkopię teraz takie 1cm to kiedy będą jakoś wyglądały?

I jeszcze jedno pytanie z tyłu za sosną planowałam jakieś jałowce płożące (typu carpet) żeby tak łyso nie było zanim sosna urośnie. Co sądzicie?
____________________
Kiedyś będzie tu pięknie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies