Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek AsiP

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek AsiP

Sonka 10:59, 21 mar 2012


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2250
Witaj Asiu, ja tak jak i Ty przeglądam wątki a jak jestem zmęczona lub zwątpiona to ogrodowisko działa na mnie kojaco, uwielbiam oglądać ogrody a ile wiedzy przy okazji .Swój ogród ciągle zmieniam przesadzam rośliny, upiększam itd itp ,jestem zakręcona jak zakręceni na zielono na tym forum.
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
bogumila 13:41, 21 mar 2012


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
Witamy wśród "kwiatomaniaczek",serdecznie pozdrawiam.
____________________
W cieniu - zacieniona / Mexico City / Oliwa - park
Joaska 13:42, 21 mar 2012


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
Jak tak wygląda plac budowy to ja sobie takiego "bałaganu budowlanego" w to lato życzę
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
AsiaP 13:42, 21 mar 2012

Dołączył: 20 mar 2012
Posty: 14
Witam, mój bałagan póki co ukrywam przed forumowiczami Życzę szybkiego budowania
____________________
Ogródek AsiP
Mala_Mi 13:42, 21 mar 2012


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
I teraz masz już swój adres na ogrodowisku
Jeden klik na dół i taksówka wiezie gości do Ciebie
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Joanka 20:48, 21 mar 2012


Dołączył: 02 lut 2011
Posty: 9820
Witaj Asiu - moja imienniczko

Jak fajnie mieć taką teściową
____________________
Joanna Ogrodowy zawrót głowy, czyli początki przygody mojego życia
Aniolek77 22:05, 23 mar 2012


Dołączył: 20 mar 2012
Posty: 18
Asia jak Ty masz plac budowy, to ja sie stąd wypisuję.
Dziewczyno rewelacja.Ja tez poszalałabym , gdyby nie Franek od kredytów-masakra.
Jestem zakochana w zieleni, a narzie jestem w fazie WIELKICH MARZEŃ.Ale mam cel i prę do przodu!
To teraz Ciebie prosze o wsparcie

Kaisia 12:29, 25 mar 2012


Dołączył: 23 sie 2011
Posty: 1349
Asiu, jesteś na początku swojej ogrodowej drogi, ale widzę że to co już zrobiłaś pieknie wygląda.
Rabaty żwirowe oczywiście uwielbiam i podobają mi się w Twoim wykonaniu, jedyne co mnie razi, mówię dlatego bo razi mnie to również u mnie to betonowy płot, nie za bardzo je lubię nie pasują mi do załozeń ogrodowych, mam też z jednej strony, postawili go sąsiedzi, a ja robię teraz wszystko zeby go obsadzić i zasłonić,
Pomyśl, może warto od strony płotu posadzić rośliny osłaniające go robiące jako tło, a potem resztę założeń ogrodowych. To tylko moja sugestia, no chyba ze Wam się podoba to mnie nie słuchajcie, widocznie mam złe spojżenie na te płoty
Teściową masz niesamowitą, taka pomoc jest niezastąpiona, bukszpany masz juz całkiem spore.
____________________
Kasia Ogród z Czerwonym mostkiem
AsiaP 16:56, 02 kwi 2012

Dołączył: 20 mar 2012
Posty: 14
Dziekuję za odwiedziny. Kasiu z płotem masz całkowitą rację, plan jest taki żeby go zasłonić. Tylko mam dylemat, co tam posadzić? płot jest od wschodu i południa mojej działki. W tym roku zależy mi na obsadzeniu zwłaszcza tej południowej części, ponieważ na tę część będę patrzeć z salonu i z tarasu.
Podobają mi się świerki serbskie lub po prostu tuje smaragd jako tło. Odległość od okien tarasowych do tego płotu to 21 metrów i szerokosć działki 20 metrów. Zastanawiam się co będzie lepsze? Drzewka rosyby przy płocie który jest pełny, więc będzie tam cień dopóki roślny nie osiągną większych rozmiarów, odnośnie serbów boje się czy nie pomniejszę optycznie tej działki?
____________________
Ogródek AsiP
Kaisia 09:47, 04 kwi 2012


Dołączył: 23 sie 2011
Posty: 1349
Asiu 20 metrów to całkiem spora odległość, podobnie jak u mnie od tarasu do końca działki. Też u nas rosną wielkie świerki- nie serbskie , jednak własnie dlatego ze zabierały sporo miejsca zostały obcięte ich dolne gałęzie do wysokości ogrodzenia, powiększyło to optycznie działkę i dodało przestrzeni, jednak odsłoniło ogrodzenie.
Serby możesz przycinać i nie dopuścić do ich znacznego rozrastania, tuje smaragd są piękne dają ciemną zieleń, potraktowanie ich jako tło jest fajnym pomysłem, fajne też by były cisy jednak zdecydowanie najbardziej kosztowne.
A może podziel na części i z jednej strony daj szmaragdy, z innej serby, w zależności od tego jakie masz plany na resztę ogrodu.
Pewnie i tak czeka Cię poszerzanie rabat.
____________________
Kasia Ogród z Czerwonym mostkiem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies