Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Przedwiośnie ogrodu..:)

Pokaż wątki Pokaż posty

Przedwiośnie ogrodu..:)

MartaS 11:10, 31 sie 2012


Dołączył: 20 kwi 2012
Posty: 278
martika napisał(a)
No i koniec pierwszej rabaty. Jestem, wybaczcie , ale przez dwa dni tak pózno kończyłam to sadzenie, ze już nie miałam siły i zdjęc nie było, ale już sa. Mam jedną watpliwość, myślę, że użyta kora jest troche za gruba?????





Marto
piękna ta rabatka wyszła

co u Ciebie słychać szykujesz może kolejne ???

a te stożki z cisa- to jaka odmiana?

pozdrawiam
____________________
Marta - Taka sobie rabatka pod oknem
martika 16:44, 31 sie 2012


Dołączył: 26 mar 2012
Posty: 1001
Marto S- witaj dziekuje za pochwałe rabatki, jeszcze w tym roku cos posdzę, zastanawiam sie jaki frgment, bo nie wszystko, ale na pewno żywopłot i coskoło tarasu. Będe robiła zdjęcia i wtedy pomyslicie ze mna mam nadzieje. A te cisy to jeden stozek taxus baccata, a drugi ma takie złociste przyrosty i nie wiem jak sie nazywa.
____________________
Marta - Przedwiośnie ogrodu - []
Joaska 19:41, 31 sie 2012


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
martika napisał(a)
No i koniec pierwszej rabaty. Jestem, wybaczcie , ale przez dwa dni tak pózno kończyłam to sadzenie, ze już nie miałam siły i zdjęc nie było, ale już sa. Mam jedną watpliwość, myślę, że użyta kora jest troche za gruba?????







W koszu na tym zdjęciu mam przekwitłe hortensje i tak sobie stały juz troche(były dwie wszadzone) i jedna z nich wypuszcza dwa kwiaty..to chyba je jeszcze potrzymam, bo miałam zmieniac dekoracje

Piękne są te ciski wśród tych żurawek, rabatka wyszła miodzio, bardzo mi się podoba
a kora, w przyszłym roku dosypiesz drobniejszej
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
martika 22:00, 02 wrz 2012


Dołączył: 26 mar 2012
Posty: 1001
Jedna rabata skonczona. W najblizszym czasie będe sadziła żywopłot, jak tylko będzie mozna kopać, bo drzewka bedą z runtu ( Smaragdy, Serby i choiny kanadyjskie). Chciałąbym też przesadzić brzozę Youngi. Zasatanawiam się gdzie i myslę też jakie drzewo posadzic z drugiej strony tarasu. wklejam zdjęcia i dorzdźcie cos.

Taki widok z daleka. Tam gdzie jest tymczasowy płotek ma być ekran z cisa, a przed nim w srodku planowałam posadzić jakies drzeko ( moze cos z bordowymi listkami, myslałam też o wisni Umbra...., a początkowo chciałam tam przesunąć tą brzozę) ???

To zdjęcie z tarasu, chciałabym, aby t drzewko fajnei się prezentowało, bo bedzie widoczne z tarasu. Jeszcze inne foty.

Bedzie widoczne za tą sofa wiklinową i na tle Smaragdów, dopiero trochę dalej będą 3 choiny i Serby.
dodam jeszcze wstepny plan ogrodu.

Na planie miejsce to oznaczone jest nr 3. Trochę ulegnie zmianie,, szczególnie prawa strona.
Tam gdzie jest nr 5 tez jakies fajne drzewko chce posadzic.????
____________________
Marta - Przedwiośnie ogrodu - []
Joaska 11:48, 07 wrz 2012


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
Mi też się podoba drobniejsza kora, abo zupełnie tylko kompost taki czarniutki.
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
pagap 17:10, 07 wrz 2012


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 357
Joaska napisał(a)

No i koniec pierwszej rabaty. Jestem, wybaczcie , ale przez dwa dni tak pózno kończyłam to sadzenie, ze już nie miałam siły i zdjęc nie było, ale już sa. Mam jedną watpliwość, myślę, że użyta kora jest troche za gruba?????







W koszu na tym zdjęciu mam przekwitłe hortensje i tak sobie stały juz troche(były dwie wszadzone) i jedna z nich wypuszcza dwa kwiaty..to chyba je jeszcze potrzymam, bo miałam zmieniac dekoracje

Piękne są te ciski wśród tych żurawek, rabatka wyszła miodzio, bardzo mi się podoba
a kora, w przyszłym roku dosypiesz drobniejszej


Pospacerowałam, pozwiedzałam, popodziwiałam Cudowną rabatkę zrobiłaś, jesteśmy z mężem pod wrażeniem pozdrawiam
____________________
ogród Agi i Kuby ***** projektowanie wspólnymi siłami
martika 20:14, 15 lis 2012


Dołączył: 26 mar 2012
Posty: 1001
W tym roku posadzilismy jeszcze żywopłot i to juz koniec prac na ten rok.


Na ostatnim zdjęciu widzicie brzozę samosiejkę.....i nie wiem co mam z nia zrobić. Czy coś do niej dokomponować, czy ja usunąć....?
____________________
Marta - Przedwiośnie ogrodu - []
martika 20:25, 15 lis 2012


Dołączył: 26 mar 2012
Posty: 1001
I mój jesienny kosz na tarasie:
____________________
Marta - Przedwiośnie ogrodu - []
jagoda99 20:34, 15 lis 2012


Dołączył: 23 paź 2012
Posty: 2597
O jak pieknie
Z tak wielka radoscia zagladam na te wasze piekne ogrody.
Przepiekne
Poniewaz jestem nowa na Waszych stronkach pragne sie przywitac.
____________________
ogrodeczek jagody99 - Wizytówka ogrodeczek jagody99
martika 20:40, 15 lis 2012


Dołączył: 26 mar 2012
Posty: 1001
Witaj Jagodo i dziękuje, też jestem tu od niedawna i tez jestem pod wrazeniem wielu ogrodów i pełna podziwu dla szefowej. tak więc pokazuj swoje dzieła ogrodowe
____________________
Marta - Przedwiośnie ogrodu - []
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies