Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Przedwiośnie ogrodu..:)

Pokaż wątki Pokaż posty

Przedwiośnie ogrodu..:)

martika 11:48, 13 sty 2015


Dołączył: 26 mar 2012
Posty: 1001
Witam i dziekuje wszystkim.
Betka - róże są różowe, ładne zakupił je mój mąż i niestety nie zapisał nazwy, wiem tylko tyle, ze są pnące, powtarzają kwitnienie, w zeszłym roku trochę puściły pedy, wiec wiosną liczę na wiecej kwiatów.

Filip - uwielbiam oszronione rośliny

Tess - trzcinnik sadziłam na jesien chyba, wiec tak naprawdę jeszcze nie wiem jak u mnie będzie wyglądał, i jak bedzie rosł, liczę na fajny efekt. Będziemy go obserwować od wiosny przez sezon i zobaczymy czy bedzie fajnie.
Ponoć się nie rozłazi, szybko rusza po zimie to mnie zacheciło. Jka będzie fajny to znajde na niego miejsce jeszcze w ogrodzie, bo te w ciągłym tworzeniu Zapraszam

Iwonko - dziekuję, w tm sezonie będą dalsze nasadzenia, chcę dodać wysokości mojemu ogrodowi, wiec beda drzewa i pomoc doradcza bedzie potrzebna.

Asiu - dziekuje, zajrze co u Cciebie.
Mam ogólnie troche zaległości na Ogrodowisku.

____________________
Marta - Przedwiośnie ogrodu - []
martika 11:51, 13 sty 2015


Dołączył: 26 mar 2012
Posty: 1001
A jeszcze muszę dodać, że w donicach zadołaowanych z tulipanami wychodzą zielone czubki, co robić?
Mam też 3 Hortensje ogrodowe w donicach zadołowane i tez już wypuszczają zielone pąki listków? Co teraz?
____________________
Marta - Przedwiośnie ogrodu - []
anitan 12:46, 13 sty 2015


Dołączył: 14 wrz 2014
Posty: 860
bardzo mi się podoba cały ogródek!
podziwiam zdolnosci!
martika napisał(a)
Skonczyłam rabatkę przed wejsciem, jest dosc waska, bo w najszerszym miejscy ma 1.2m, musiałam tu zasłonic napęd do bramy i chciałam aby była cały rok zielona. Kupiłam cisy, a ostrokrzewy wmiałam z zeszłego roku i tu je posadziłam( zimę mi dobrze zniosły w donicach w gruncie były)
____________________
Anita zaczynam-od-zera-zobaczymy-gdzie-skoncze
anitan 12:59, 13 sty 2015


Dołączył: 14 wrz 2014
Posty: 860
Ech, Marta... Obejrzałam cały Twój ogród, nie wiem jak to robisz ale efekt jest powalający!
Narzuca mi się mój kompletny brak umiejętności projektowania przestrzeni w ogródku.
Mam tylko nadzieję, że kiedyś się tego nauczę.

JESZCZE RAZ GRATULUJĘ!

a tak na marginesie, to jaki todzaj cisów posadziłaś w przedogródku?
____________________
Anita zaczynam-od-zera-zobaczymy-gdzie-skoncze
martika 13:01, 13 sty 2015


Dołączył: 26 mar 2012
Posty: 1001
Witaj Anito, chyba juz wiesz o co mi chodziło, mozna inne rosliny wybrac. Jesienią przed cisami wsadziłam tulipany. I mam nadzieję, że bluszcz w koncy zacznie sie piąć po murze.
____________________
Marta - Przedwiośnie ogrodu - []
martika 13:06, 13 sty 2015


Dołączył: 26 mar 2012
Posty: 1001
Anito moje początki, jak widać na zdjęciach były żenujące ale tutaj dzięki Danusi i wielu innym doświadczonym człowiek sie uczy.
Cisy - stożki i kule to na pewno Taxus baccata, a przed brama to chyba Hiksi lub Hilli juz nie pamietam.
____________________
Marta - Przedwiośnie ogrodu - []
anitan 13:14, 13 sty 2015


Dołączył: 14 wrz 2014
Posty: 860
nieprawda, od początku miałas koncepcję!
widzę jaki jest u Ciebie efekt, i podoba mi się bardzo!
p. Danusia też proponowała cisy więc albo posadzię cisy albo będzie kontynuacja brabantów.

nie wiem, czy kiedyś nastąpi moment, w którym nie będę kopiować a sama będę potrafiła stworzyć sensowną i ładną przestrzeń?
Nie mogę się tego momntu doczekac. Na razie walczę z wątpliwościami a efekty podjętych decyzji jak widać marne

jednak nie poddam się! WALCZĘ!
____________________
Anita zaczynam-od-zera-zobaczymy-gdzie-skoncze
lojalna_ 13:16, 13 sty 2015


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
Pieknie to wyglada prosto elegancko i zielono ach .....
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
Ewik 14:55, 13 sty 2015


Dołączył: 19 gru 2013
Posty: 5292
Słowem cudnie , cudniasto Trzcinniki i śmiałka też wsadziłam na jesieni , właśnie ze względu , ze szybko startuje .
____________________
Ewa * Ogródek z futrzakami i kamieniami
martika 15:15, 13 sty 2015


Dołączył: 26 mar 2012
Posty: 1001
Witaj Ewo, zobaczymy kiedy ruszy ten trzcinik, zapowiada sie dobrze.
____________________
Marta - Przedwiośnie ogrodu - []
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies