Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Marzenia i plany vs. rzeczywistość

Pokaż wątki Pokaż posty

Marzenia i plany vs. rzeczywistość

Syla 23:06, 11 lip 2012


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380

od lewej ...
wyższe trawy w hoście
kulki w runiance
świerk w niskich trawkach
żywopłot bukszpanowy
citronelka

zabrakło mi trochę obrazka

pomiędzy citronellą a żywopłocikiem konwalnik .....

na tej rabacie możesz również wykorzystać kule Danica

To tak na szybko , myślę , że należało by dłużej podumać nad tą rabatą ale mnie śpioch ogranął ..... uciekam ... buziak

____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
magnolia 10:59, 12 lip 2012


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
wtrącę się , mogę?
Jakbym miała wybierać czy przed domem mieć hortensje everbl czy nawet inne, czy hosty to bez wahania wybrałabym hortensje. Hosty są piękne jak maja dobre tło, a jasna ściana nie jest dobrym tłem .A jak zostają hortensje przy ścianie, to musi być na nie widok, bo wg mnie warto je eksponować.

Świerk- serbski Nana jest fajny, nawet bardzo. Ale dlaczego tak go centralnie lokować?- ja nie widzę powodów za, za to sporo przeciw. Może wsadzić jakieś stożki, nawet więcej ich , ale bardziej na prawo, przy ścieżce- niech będą tłem dla widoku z chodnika przy wejściu.
Pomysł na runiankę- super.
Masz racje Motylku że nie załapałam że ta rabata aż taka duża jest, ale i tak szukałabym do niej jakiejś spójności, spokoju, bo powinna być wyrazista.

____________________
magnolia 11:01, 12 lip 2012


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
butterfly napisał(a)
A teraz zdjęcia nieszczęsnej rabaty z różnych ujęć.



Tutaj po prawej to nawet może być jakieś drzewko lisciaste nie za wielkie, albo te 3 serby Nana
____________________
magnolia 11:38, 12 lip 2012


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
coś narysowałam. Przepraszam za słaby rysunek, ale machnięty w pośpiechu. Nie trzyma wymiarów, to tylko żeby łatwiej było sobie wyobrazić. Zamiast molinii może być hakonechloa

____________________
Syla 12:20, 12 lip 2012


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380

Zgadam się z Magnolią .....ustawienie roślin jak dla mnie bardzo dobre .... i przy okazji możesz wykorzystać thuję Danicę , ja ją u siebie mam i ładnie rośnie pozdrawiam
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Syla 12:21, 12 lip 2012


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Zamiast świerka Nana można pomyśleć o trzech zwykłych świerkach serbskich ...
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
magnolia 12:26, 12 lip 2012


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
fajnie Syla- bardzo nie chciałam Cie urazić, choć myślałam też że dowiązałaś się do pomysłów poprzednich i fragmentów zastanych, wiec może nie urażę. Cieszę się
____________________
Syla 12:32, 12 lip 2012


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
magnolia napisał(a)
fajnie Syla- bardzo nie chciałam Cie urazić, choć myślałam też że dowiązałaś się do pomysłów poprzednich i fragmentów zastanych, wiec może nie urażę. Cieszę się


Ależ skąd ten pomysł każda uwaga mile widziana w ten sposób i ja się uczę .... pozdrawiam Ciebie i Motylka .....
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
ocia79 12:37, 12 lip 2012


Dołączył: 18 cze 2011
Posty: 883
Hej przyszłam z rewizytą i kibicuję.

Będę zaglądać.
____________________
Asia U Oci Trawy, minimalizm i ogólnie zero pojęcia :)
butterfly 17:20, 12 lip 2012


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 3765
Śpiesze się bo czasu coraz mniej...
Super dziewczyny, ze doradzacie - dziękuję i proszę o więcej

magnolia, zmodyfikowałam troche twój rysunek do swoich potrzeb

magnolia napisał(a)




Układ hortensji bardzo mi się podoba i fajnie, że zmieściłas tez tam 'Silver Dollar'

Świerki s. nie wiem, boje się tam wsadzić 3 sztuki - bo co ja zrobię po - powiedzmy - 5 latach jak to sie rozrosnie...?
Co proponujesz - zwykły czy odmiane 'Nana'
A może dodać tam do 1 świerka stożki z bukszpana - mam 3, na razie małe ale przeciez urosną.

Molinia fajna - mam 3 sztuki 'Karl Foerster' - chyba za mało? No mam jeszcze 5 sztuk miskanta 'Morning Light' ale bidoty straszne. Napisałam w tej sprawie do p. Anety i ma mi dosłać nowe - więc miałabym 10

Runianka w tamtym miejscu nie da chyba rady bo tam słońce przez większą częśc dnia.

Z przodu żurawki - zmniejszyłam citronelle (tak jak słońce operuje) i podzieliłam jeszcze bordową, bo za duży areał.
Może dać Sashay, dalej turzyce 'Evergold' (mam 20szt), potem opchiopogon...



Miskanty wplotłam miedzy stożki bukszpanu - napisz, jeśli to nie pasuje. Mam tez 3 kulki bukszpanowe ale jesli bedzie trzeba to dokupię.
Aha, mam 30 szt Hakonechloa macra 'Mediopicta' - może ją jako "wypełniacz"?

Co o tym myslicie?
____________________
Beata - Marzenia i plany vs. rzeczywistość ####
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies