Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Marzenia i plany vs. rzeczywistość

Pokaż wątki Pokaż posty

Marzenia i plany vs. rzeczywistość

AniaDS 00:22, 06 lip 2012


Dołączył: 25 sty 2011
Posty: 5078
A co to za trawy?
Bidulki troszku, z tej samej paczki?
____________________
Ania i róże i cała reszta :)
butterfly 07:19, 06 lip 2012


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 3765
Dziewczyny, to są miskanty 'Morning Light' - pisze bo trudno dojrzeć co to w ogóle jest....
Przyszły w osobnej paczce, następnego dnia po pierwszej...

Wysmarowałam pieknego maila p. Anecie - jak zawsze odpisywała "w nocy, o pólnocy", tak do dzis cisza....

Lece, bo się spóźnie do pracy
____________________
Beata - Marzenia i plany vs. rzeczywistość ####
MartaS 09:09, 06 lip 2012


Dołączył: 20 kwi 2012
Posty: 278
Witaj Beatko sąsiadke z podkarpacia

pięknie się u Ciebie zrobiło

powiedz mi gdzie kupilas hortensje limelight? bo ja nigdzie nie moge ich dostać

i zapraszam czasem do mnie - ja dalej "projektuję" moj ogródek

pozdrawiam

ps. obecnie wątek: taka sobie rabatka pod oknem
____________________
Marta - Taka sobie rabatka pod oknem
butterfly 21:06, 06 lip 2012


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 3765
Biore się na poważnie za frontową rabatę.

Dla przypomnienia projekt, który miałam wcielić w życie


jednak plany planami....

najpierw posadziłam tu gdzie łuk z miskantów hortensje Everbloom (baardzo mi sie spodobały, a że szans na przetrwanie u mnie ogrodowych nie było to kupiłam je).

Po 3 tygodniach męczarni - nie moich tylko biednych hortensji... - wyciągnęłam je i posadziłam na razie w donice.

Tam, gdzie zaplanowałam hosty - już tam rosną 3 szt, bardzo dorodne, bezproblemowe, nn, dostałam je od cioci. Ale teraz jak kwitną to średnio podobają mi się takie wiechy na "reprezentacyjnej" rabacie...

Od tygodnia miedzy te funkie postawiłam hortensje everbloom aby zobaczyć jak się sprawują w tamtym miejscu - słońce tu tylko rano, potem cień, który rzuca dom, więc pomyślałam, ze warunki idealne.
Jak do tej pory dobrze im tam.

Plan jest taki - wywalam hosty (tzn. inne miejsce im muszę znaleźć) i na to wzdłuż chodnika everbloom.

Ale skoro tak zrobię, to czy hortensje bukietowe, które tam zaplanowałam(na rysunku) mają sens... ")
____________________
Beata - Marzenia i plany vs. rzeczywistość ####
butterfly 21:21, 06 lip 2012


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 3765
A teraz zdjęcia nieszczęsnej rabaty z różnych ujęć.



Z tych rzeczy, które sa posadzone zostaje jedynie żywopłocik z bukszpanu.

Kule z tuji i berberysy już maja miejsce - reszta niestety na przechowalnik...



Powyżej widać dziury po everbloom (na czarno poprawiłam) - nie zasypywałam ich bo a nóż coś tam wsadzę...





W tle everbloom w tymczasowych donicach
____________________
Beata - Marzenia i plany vs. rzeczywistość ####
butterfly 21:25, 06 lip 2012


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 3765
Pomyślalam, że pomiędzy żywopłocikiem (na ostatnim zdjęciu widać) a kostką zacząć żurawką Citronelle - tu jest cień, słońce tylko rankiem i myslę że da radę.

Dalej wachlarzem inne żurawki, konwalnik, moze jakieś trawy...
Ale nie wiem jak sensownie poprowadzić te łuki...
____________________
Beata - Marzenia i plany vs. rzeczywistość ####
butterfly 16:17, 07 lip 2012


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 3765
Cos takiego zmalowałam



żółte - citronelle
czarne pajączki - konwalnik w żwirku (w w korze "ginie")
kolorowy wachlarz - rózne odmiany żurawek
turkus - hortensje everbloom
zielone kule całe - kule bukszpanu
zielone kółka puste - morning light

Z tego co wyrysowałam tylko łuk z bukszpanu istnieje - reszta tylko na papierze

Główne problemy
1) - dzis obserwuję słońce jak operuje - głównie chodzi mi o miejsce na citronelle - i nie do końca jestem pewna czy tam przetrwają. Ale one mi się taaak podobają, że za przykładem everbloom postawię je najpierw w doniczkach i poobserwuję parę dni. Jak bedzie im tam źle to znajde inne a dla citronelle będe szukać innego miejsca

2) - ophiopogon - czy ten łuk nie jest taki wymuszony? ale innego pomysła na czarną trawkę nie mam...

3) - wydaje mi się że i citronelle i ophiopogon chce wcisnąć na siłę - tak bardzo mi sie podobaja...

4) - czy same żurawki tam w ogóle maja sens - może zamiast jednego lub dwóch wachlarzy dac trawę ozdobną? ale jaką ????

5) - kule bukszpanu - mam 3 i 3 stożki i tak je tylko tam wyrysowałam żeby nie było tak "nisko", żeby coś wystawało z tych żurawek. Też nie wiem czy tak może zostać...

6) - wg moich obserwacji everbloom w tym miejscu dają radę ale wtedy nie wiem czy nie będą sie kłócić z hortesjami 'Silver Dollar', które chciałam dać za miskantami...
Może miskanty bardziej przykleic do łuku z bukszpanu ale problem i tak zostaje - co z tyłu... ????


Czy ktoś mi pomoże ???? Help, help, help....
____________________
Beata - Marzenia i plany vs. rzeczywistość ####
MartaS 14:19, 09 lip 2012


Dołączył: 20 kwi 2012
Posty: 278
Beato

dzieki za wizytę u mnie

widzę że i ty masz problem z "frontem" ale zapowiada sie ciekawa rabata wg tego co narysowałaś

odpowiedziałam u siebie- zaglądnij
____________________
Marta - Taka sobie rabatka pod oknem
Syla 23:30, 09 lip 2012


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
butterfly napisał(a)
A teraz zdjęcia nieszczęsnej rabaty z różnych ujęć.



Z tych rzeczy, które sa posadzone zostaje jedynie żywopłocik z bukszpanu.

Kule z tuji i berberysy już maja miejsce - reszta niestety na przechowalnik...



Powyżej widać dziury po everbloom (na czarno poprawiłam) - nie zasypywałam ich bo a nóż coś tam wsadzę...





W tle everbloom w tymczasowych donicach



A nie chciałabyś na tej plamie białej czegoś znaczącego wielkością np świerk serbski ???? a za żywopłocikiem same kuleczki ??? podsadzone 3 kolorami gatunków roślin ??? tak sobie pomyslałam
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
magnolia 10:36, 10 lip 2012


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
butterfly napisał(a)
Cos takiego zmalowałam



żółte - citronelle
czarne pajączki - konwalnik w żwirku (w w korze "ginie")
kolorowy wachlarz - rózne odmiany żurawek
turkus - hortensje everbloom
zielone kule całe - kule bukszpanu
zielone kółka puste - morning light

Z tego co wyrysowałam tylko łuk z bukszpanu istnieje - reszta tylko na papierze

Główne problemy
1) - dzis obserwuję słońce jak operuje - głównie chodzi mi o miejsce na citronelle - i nie do końca jestem pewna czy tam przetrwają. Ale one mi się taaak podobają, że za przykładem everbloom postawię je najpierw w doniczkach i poobserwuję parę dni. Jak bedzie im tam źle to znajde inne a dla citronelle będe szukać innego miejsca

2) - ophiopogon - czy ten łuk nie jest taki wymuszony? ale innego pomysła na czarną trawkę nie mam...

3) - wydaje mi się że i citronelle i ophiopogon chce wcisnąć na siłę - tak bardzo mi sie podobaja...

4) - czy same żurawki tam w ogóle maja sens - może zamiast jednego lub dwóch wachlarzy dac trawę ozdobną? ale jaką ????

5) - kule bukszpanu - mam 3 i 3 stożki i tak je tylko tam wyrysowałam żeby nie było tak "nisko", żeby coś wystawało z tych żurawek. Też nie wiem czy tak może zostać...

6) - wg moich obserwacji everbloom w tym miejscu dają radę ale wtedy nie wiem czy nie będą sie kłócić z hortesjami 'Silver Dollar', które chciałam dać za miskantami...
Może miskanty bardziej przykleic do łuku z bukszpanu ale problem i tak zostaje - co z tyłu... ????


Czy ktoś mi pomoże ???? Help, help, help....
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies