Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Grujecznik japoński - Cercidiphyllum japonicum

Pokaż wątki Pokaż posty

Grujecznik japoński - Cercidiphyllum japonicum

bialydomek 10:28, 12 lip 2022


Dołączył: 16 sie 2017
Posty: 187
a w słońcu rośnie?? on południa?

wode zapewniasz? on lubi pić, choć i nie w nadmiarze żeby go nie utopic...
zycie_na_rod... 11:00, 14 lip 2022

Dołączył: 22 maj 2019
Posty: 6
bialydomek napisał(a)
a w słońcu rośnie?? on południa?

wode zapewniasz? on lubi pić, choć i nie w nadmiarze żeby go nie utopic...


Rośnie za domem więc słońce ma w godzinach 8-15. Jest podlewany codziennie wieczorem przy takich upałach jak były ostatnio. Po kilku dniach widzę, że te zaschnięte fragmenty nie są większe. Pojawiają się na gałęziach nowe ładne przyrosty. Liście nie opadają. Nie ma nadal żadnych szkodników. Może faktycznie ta temperatura dała mu w kość. Póki co nie jest gorzej a to też chyba dobrze
____________________
z Kasią Ci się upiecze
Tylko_Ona1 17:56, 18 sie 2022

Dołączył: 27 cze 2021
Posty: 32
Witam,
Mam bardzo chorowity okaz o którego walczę tylko pytanie czy jest jeszcze sens...
Dzisiaj dopatrzyłam się takich ciemnych plam w miejscach gdzie wycinałam chore gałęzie.
Czy wiecie może co to? Czy mogę coś z tym zrobić? Drzewo ma szansę czy jest spisane na straty?
Tylko_Ona1 10:55, 19 sie 2022

Dołączył: 27 cze 2021
Posty: 32
Pokaleczylam go dzisiaj trochę...
Tak sytuacja wygląda "od wewnątrz".
Czy ktoś pomoże?
peter220 12:36, 16 paź 2022

Dołączył: 04 maj 2020
Posty: 24
Jesienny grujecznik
kazo 11:58, 05 maj 2023

Dołączył: 03 lut 2020
Posty: 1
Proszę o poradę, dzieje się to co na zdjęciach, liście i gałązki usychają. Regularnie oprysk miedzianem i Topsinem.
Co robić?


Tylko_Ona1 13:54, 16 maj 2023

Dołączył: 27 cze 2021
Posty: 32
Cześć. Mam 4 sztuki grujecznika japońskiego i kompletnie brak pomysłu na nie. Czy ktoś byłby chętny pochwalić sie swoimi? Zastanawiam sie nad wsadzeniem ich w jedno miejsce, coś w formie rabaty,zagajnika najchętniej z miskantami ale czy to będzie wyglądało ładnie...?
Do tej pory każdy rośnie gdzie indziej i denerwuje mnie, nie lubię drzew rosnących w trawniku zdecydowanie chętnie wsadziła bym je w kore ale zupełnie nie potrafie znaleźć im miejsca , ktoś doradzi lub pomoże? Będę wdzięczna,moje grujeczniki również. Pozdrawiam.

Acha. Wspomnę, że kazdy rośnie raczej jako krzak niz jednopienne drzewo. Dwa moze i daloby sie poprowadzić na jednopienne,ale dwa pozostałe zdecydowanie obrały kształt krzaka.
Mirka 21:08, 25 maj 2023


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Mój Grujecznik w tym roku znów choruje takie ma liście . Czy to grzyb ?
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Tylko_Ona1 20:56, 10 lip 2023

Dołączył: 27 cze 2021
Posty: 32
Cześć.
Czy to jest choroba o której myślę?
Czy to znak, że drzewko mimo nowych przyrostów skazane jest na wycięcie?
Mój egzemplarz jak sie okazało już w szkółce chorował.
Niestety wycięcie wielu gałęzi w poprzednim roku, ani teraz na wiosne za wiele nie zmieniło. Dzisiaj wycięłam nowe, ale na nich takie idealne czarne kółka w środku...
Reszta drzewka puszcza nowe gałązki i liście ale wszystkie wychodzą z chorego pnia więc podejrzewam, ze z biegiem czasu i one polecą...
Jeśli ktoś sie pozna proszę o diagnozę, żebym wiedziała czy wycinać definitywnie.
Pozdrawiam.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies