Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Grujecznik japoński - Cercidiphyllum japonicum

Pokaż wątki Pokaż posty

Grujecznik japoński - Cercidiphyllum japonicum

Gardenarium 21:09, 14 paź 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Może liści jest za mało i nie czuć jeszcze tego efektu, wyjdź wieczorem i stań obok drzewa.

Albo zbieraj liście gołymi rękami i powąchaj potem ręce, moje pachniały.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Ozz 21:29, 14 paź 2014


Dołączył: 20 cze 2012
Posty: 1908
Głównie pachną te liście które zasychają, lub są już całkiem suche i np. leżą pod drzewem. Mój grujecznik jeszcze się nie przebarwia, więc i nie pachnie, może jeszcze nie czas, ale jak go podsuszyłam w lecie i zaczął gubić liście to pachniały
____________________
Tutaj piszę bloga: ZielenDoKwadrat.pl A tutaj walczę z własnymi ogrodami :) MIKRO ogród 2.0 stary wątek tu: MIKRO ogród 1.0
pasjonatkaam... 21:35, 14 paź 2014


Dołączył: 04 cze 2014
Posty: 1184
Jak będę na działce spróbuję potrzeć listek w ręku i powąchać.Ostatnio podniosłam taki opadły i tez był bezwonny.Sprawdzę w weekend bo do działki mam kawałek.
____________________
ewulkowy ogród pod lasem-początki
Viola 19:00, 15 paź 2014


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 3482
Tak jak piszecie zielony grujecznik nie pachnie. U mnie jeszcze się nie przebarwia -wszystkie liski są zielone jak latem. Pachnie wtedy jak są przebarwione i opadają. Nic nie trzeba trzeć, zapach jest cudowny, słodki; wystarczy przejść obok, można poczuć zapach
____________________
Viola Pomóżcie wyczarować mi ogród
Gardenarium 20:05, 15 paź 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Jak szukam w szkółce, to po zapachu widzę że jest blisko, dzisiaj wzięłam w ręce liście i ręce mi pachniały
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
pasjonatkaam... 21:16, 15 paź 2014


Dołączył: 04 cze 2014
Posty: 1184
Podpowiedzcie z jakimi roślinami grujecznik najlepiej sie prezentuje? myslę,żeby przy nim posadzić carexy,plus żurawki ale brakuje mi pomysłu na coś średniej wysokości do kompletu..wyższe trawki?
____________________
ewulkowy ogród pod lasem-początki
Kuba 09:01, 17 paź 2014


Dołączył: 27 gru 2013
Posty: 7920
Czy grujecznik odm. Rotfuchs też jest taki ładny? Wiem że ma mieć pokrój kolumnowy, ale bardziej zależy mi na kolorze liści i zapachu- te cechy niestety jeszcze nie zachwyciły.
____________________
Ewa Czasem słońce czasem deszcz
iwonadm 09:13, 17 paź 2014


Dołączył: 26 paź 2013
Posty: 6745
Co do grujecznika mam go 3 lata i niestety nie wybarwia się
do tego ładnie wygląda jedynie wiosną bo ma czerwone przyrosty
latem pojawiają się odparzenia (choć niby lubi słońce) i u mnie jest na stronie zachodnio-północnej
coraz bardziej myślę o jego usunięciu
zaczęłam go ciąć bo wtedy wypuszcza zdrowe pędy (na zdjęciu po cięciu nowe pędy), a pod spodem masakra
____________________
Iwona ogrodowe-przygody
iwonadm 09:17, 17 paź 2014


Dołączył: 26 paź 2013
Posty: 6745
Więc radzę kupować okazy może jesienią wtedy można zobaczyć co i jak
ja moje kupowałam jak miały ok 60 cm wiosną
____________________
Iwona ogrodowe-przygody
MoniDomi 15:59, 18 paź 2014

Dołączył: 03 sie 2012
Posty: 34
Szkoda wyrzucac tak ładną roślinę , według mnie dlatego nie rośnie bo wokół niego wysypany jest żwirek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies