Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » U Oci ...

Pokaż wątki Pokaż posty

U Oci ...

ocia79 12:33, 12 maj 2012


Dołączył: 18 cze 2011
Posty: 883
Marzena moze rozplenice odbija jeszcze.Wiesz jak to jest z trawami.Ja dopiero zaczynam, swoje sadzilam w listopadzie ale sie troche naczytalam.Tez myslalam ze moj Kleine Fontäne zmarzl, usechl itp.A tu niespodzianka jakies zielone zdzblo sie pojawilo.

Jutro bede w Gdansku, wejde do OBI i zobacze.Planuje tez dokupic jeszcze z 2 kule
____________________
Asia U Oci Trawy, minimalizm i ogólnie zero pojęcia :)
Ginger 22:50, 12 maj 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 692
Witam, przychodzę się przywitać i podziwiam lampki i trawki bo moja większość poległa , a mam ich kilka albo miałam ale daje im jeszcze szansę . U mnie miskanty sinensis cztery ruszyły ale tak słabiutko ale one też młode są bo sadzone na jesień jeden śpi i chyba już nie się obudzi , miskant morning light również śpi bez oznak życia, rozplenice dwie śpią natomiast trzecia ruszyła. I jeszcze miskant kleine fontane też uśpiony są jeszcze dwa red barony które ładnie wstają po zimie.
____________________
Dominika Nasz wspólny ogród
ocia79 08:22, 13 maj 2012


Dołączył: 18 cze 2011
Posty: 883
Witaj Ginger

U mnie 19 rozplenic ruszylo a jedna nie, stwierdzilam, ze przemarzla.Ale po tygodniu patrze a ta wypuscila.Wiec jeszcze jest nadzieja na to aby odbily Twoje.Choc ekspertem nie jestem.
____________________
Asia U Oci Trawy, minimalizm i ogólnie zero pojęcia :)
ocia79 08:23, 13 maj 2012


Dołączył: 18 cze 2011
Posty: 883
Marzena2007 napisał(a)


Ocia czy na pewno tę agrowłókninę chcesz zostawić? Bo na ogrodowisku jest napiętnowana
Był u mnie specjalista od chorób roślin i też powiedział, że agrowłóknina nie zapewnia roślinom odpowieniej cyrkulacji powietrza... Jak przysypiesz żwirkiem to i tak chwasciory nie będą rosły intensywnie, wyskubiesz je.


Marzena ja nie mialam pojecia o agrowlokninie.
Myslalam, ze to cud ogrodnictwa na chwasty.Musze poczytac i zaczac ograniczac.

A "Maja w ogrodzie" poleca dzis brazowa agrowlokninie Ach Ci sponsorzy
____________________
Asia U Oci Trawy, minimalizm i ogólnie zero pojęcia :)
mira68 08:24, 13 maj 2012


Dołączył: 28 paź 2011
Posty: 649
Ociu podglądam prace wszystko super a kule świecące piękne
____________________
Mira - Pobojowisko czas zmian
ocia79 08:25, 13 maj 2012


Dołączył: 18 cze 2011
Posty: 883
mira68 napisał(a)
Ociu podglądam prace wszystko super a kule świecące piękne


Dzieki Mira
____________________
Asia U Oci Trawy, minimalizm i ogólnie zero pojęcia :)
Madzenka 08:26, 13 maj 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
No właśnie teraz Maja w ogrodzie poleca agrowłókninę .....
Ja miałam na poczatku na granicy z zachwaszczonym polem sąsiada, ale gdy kupiłam duże ilości kory to ją zdjęłam i wysypałam 5-10 cm warstwą kory i jest ok. Jak sypiesz żwierek grubo to daj sobie z nią spokój. Jeśli cienko to za rok ją zdejmij i wyrywaj chwasty ręcznie i tak już nie będą tak intensywnie rosły
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 08:28, 13 maj 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Czekam cieprliwie na rozplenice, dam im jeszcze chwilę. Ale nie wypuszczają nic tylko sadzone w kwietniu, chyba je podsuszyłam... Bo paliło słońce a ja myślałam, że gleba jest wystraczająco mokra, ale zapomnilam, ze dla posadoznych roślin tej wody jest za mało.
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
ocia79 08:32, 13 maj 2012


Dołączył: 18 cze 2011
Posty: 883
Moja nowa "rabata" przy tarasie z Gracillimusami.Podloze im przygotowalam odpowiednie (czyt. dalam obornik )
Mysle aby je podsadzic czyms bialym, tylko czym???





P.S. Taras musze posprzatac z piachu, ale to po zakonczeniu innych prac.Mysle, ze jeszcze z 2 tygodnie i koniec.

Jak Gracillimusy urosna to przyslonia mi deski sasiada za plotem
____________________
Asia U Oci Trawy, minimalizm i ogólnie zero pojęcia :)
ocia79 08:36, 13 maj 2012


Dołączył: 18 cze 2011
Posty: 883
Marzena2007 napisał(a)
Czekam cieprliwie na rozplenice, dam im jeszcze chwilę. Ale nie wypuszczają nic tylko sadzone w kwietniu, chyba je podsuszyłam... Bo paliło słońce a ja myślałam, że gleba jest wystraczająco mokra, ale zapomnilam, ze dla posadoznych roślin tej wody jest za mało.


Ja w listopadzie kupilam troche traw i nie wszystkie wsadzilam, 3 szt. Gracillimusow czekaly cala zime w garazu i tylko je 1 raz podlalam i myslalam , ze uschly bez tej wody a one jak nic wypuscily.
____________________
Asia U Oci Trawy, minimalizm i ogólnie zero pojęcia :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies