Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek szczypiorka :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek szczypiorka :)

Gardenarium 13:34, 17 kwi 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jeśli masz jakiś plan działki z naniesionym domem to wklej, może jakiegoś gotowca podeślę
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
moni 13:55, 17 kwi 2012


Dołączył: 06 paź 2011
Posty: 834
jola super będzie
____________________
Mona
Jola 14:09, 17 kwi 2012


Dołączył: 14 lip 2011
Posty: 70
Gardenarium napisał(a)
Jolu, prawie codziennie przejeżdżam koło Ciebie i widzę co jakiś czas jak się kręci pan po działce i coś robi. Miejsce pod trawnik przygotowane, czas wytyczyć rabatki i siać lub najpierw sadzić.

Raz już się przymierzałam do "nalotu" ale nie wpisałam sobie Twojego telefonu i przejechałam...hehe

Główna bolączka takich sporych ogrodów to powierzchnia. Z jednej strony zaleta, ale z drugiej wada, bo kasy sporo trzeba na takie obszary. Jednak przykłady z Ogrodowiska pokazują, że nawet niewielkim kosztem można osiągnąć piękny efekt.

Podobają mi się brzozy i mogłabyś wokół nich utworzyć meandrujące rabaty.


Danusiu, ten Pan to mój Mąż Walczy sam z tym pobojowiskiem
Na szczęście, a może niestety, moja jest tylko połowa tej działki, którą widzisz przejeżdżając koło mnie.
Nie wiem, czy damy radę w tym roku posiać trawę, bo jeszcze musimy dokupić ziemi, aby dokończyć wyrównywanie terenu. Mąż chciał posiać ją chociaż tam, gdzie już jest równiutko, ale ja te miejsca planuję obsadzić roślinami, więc chyba trawa zbędna...
Rabaty wokół brzóz bardzo mi się podobają. Widziałam je na zdjęciach z Twoich realizacji. Świetnie to wygląda
Cieszę się, że do mnie zajrzałaś
____________________
Ogródek szczypiorka :)
Jola 14:10, 17 kwi 2012


Dołączył: 14 lip 2011
Posty: 70
Gardenarium napisał(a)
Jeśli masz jakiś plan działki z naniesionym domem to wklej, może jakiegoś gotowca podeślę


Niestety nie mam, a żeby zachować proporcje to troszkę mi się zejdzie z jego stworzeniem. Ale zrobię na pewno i wkleję
____________________
Ogródek szczypiorka :)
GabiK 15:20, 17 kwi 2012

Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 3376
Bardzo chętnie się spotkam. Tyle, że juz po Holandii. Jedziesz do Szmitów?
____________________
Ogrodniczka in spe - Miniaturowy ogródek
kaisog1 15:57, 17 kwi 2012


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Gardenarium napisał(a)


Główna bolączka takich sporych ogrodów to powierzchnia. Z jednej strony zaleta, ale z drugiej wada, bo kasy sporo trzeba na takie obszary.


AMEN!
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Joanka 18:17, 18 kwi 2012


Dołączył: 02 lut 2011
Posty: 9820
Wtaj Jolu - szczypiorku

Fajnie, że założyłaś swój wątek
____________________
Joanna Ogrodowy zawrót głowy, czyli początki przygody mojego życia
Jola 12:23, 19 kwi 2012


Dołączył: 14 lip 2011
Posty: 70
GabiK napisał(a)
Bardzo chętnie się spotkam. Tyle, że juz po Holandii. Jedziesz do Szmitów?


Holandia... ale super, zazdroszczę Pstrykaj fotki
Do Szmitów...? Chyba nie jestem w temacie, choć podejrzewam, kto to może być. Wyjaśnisz?
____________________
Ogródek szczypiorka :)
Jola 12:25, 19 kwi 2012


Dołączył: 14 lip 2011
Posty: 70
Joanka napisał(a)
Wtaj Jolu - szczypiorku

Fajnie, że założyłaś swój wątek


Hej Joanko
Fajnie, ale nie bardzo mam czas, żeby się ładnie rozwijał. Moja dwójeczka skutecznie mi to uniemożliwia
Joanko, jest coś co nas łączy... Oczywiście oprócz Ogrodowiska

Pozdrawiam serdecznie
____________________
Ogródek szczypiorka :)
Kaisia 12:30, 19 kwi 2012


Dołączył: 23 sie 2011
Posty: 1349
Witaj Jolu. Super masz powierzchnię do obsadzania, lubię takie powstające ogrody, zobaczysz za chwilę u Ciebie bedzie pięknie i kolorowo.
Brzozy są malownicze, jednak niestety straszne śmieciuchy i rabaty pod nimi muszą obowiązkowo mieć nawodnienie, bo brzozy lubią pić wodę no i niestety płytko się korzenią odbierając energię innym rosliną, ale dla ich uroku warto się pomęczyć, mam jedną wielką w ogrodzie i pomimo jej wad nie zlikwiduję jej.
Powodzenia w zakładaniu Ogrodu.
____________________
Kasia Ogród z Czerwonym mostkiem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies