Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek szczypiorka :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek szczypiorka :)

Lena 07:47, 03 maj 2012


Dołączył: 08 lip 2011
Posty: 2499
Jolu witaj
Zapowiada się super ogród - gwarantuję Ci ,że to, iż na dzień dzisiejszy odbierasz siebie jako" laika ogrodowego" zmieni się w tempie błyskawicznym . Ogród wciąga - jestem pewna że pokochasz pracę w nim.
Pozdrawiam
____________________
Ogród Leny "Lekarz leczy, natura uzdrawia"
Jola 08:11, 03 maj 2012


Dołączył: 14 lip 2011
Posty: 70
A to cudem uratowane maleństwa. Spisałam je na straty, a one mnie tak miło zaskoczyły

Lilak


Magnolia gwiaździsta


____________________
Ogródek szczypiorka :)
Jola 08:17, 03 maj 2012


Dołączył: 14 lip 2011
Posty: 70
Witaj Lena
Mam nadzieję, że będzie tak jak piszesz. Dużo czytam na temat roślin, ale jest tyle informacji na ich temat, że nie sposób zapamiętać. Przynajmniej na tym etapie, czyli początkującego ogrodnika
Pozdrawiam Cię serdecznie
____________________
Ogródek szczypiorka :)
Joanka 08:20, 03 maj 2012


Dołączył: 02 lut 2011
Posty: 9820
Helloł
Wpadłam zobaczyć co nowego u Szczypiorka
____________________
Joanna Ogrodowy zawrót głowy, czyli początki przygody mojego życia
Jola 08:31, 03 maj 2012


Dołączył: 14 lip 2011
Posty: 70
Joanka napisał(a)
Helloł
Wpadłam zobaczyć co nowego u Szczypiorka


Ano, jakimś cudem wszystko u mnie kwitnie Dobry początek
____________________
Ogródek szczypiorka :)
kraania 08:35, 03 maj 2012


Dołączył: 12 lut 2012
Posty: 1709
Hej Jolu Wpadłam popatrzeć co nowego u Ciebie.
____________________
Ogród w lesie - moje miejsce na ziemi Ogrodowiskowe spotkanie Spotkanie wrzesień 2012 u kraanii zmiany zmiany u kraanii-czyli co w lesie piszczy
Gardenarium 08:44, 03 maj 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jola napisał(a)
A że ze mnie laik, to nie wiem jakie roślinki jaki mają kolor, hihi
Popatrzę w internecie i będę kombinować Dziękuję bardzo.


Gotowy projekt to by było zbyt łatwo, musicie się trochę sami uczyć projektować swój ogród.

Śledź symbole drzew, niebieskie to świerki serbskie, żółte to tuja Aureospicata albo Yellow Ribbon, zielone przy płocie to żywopłot np. z tui Smaragd lub choina kanadyjska. czerwone to np. berberys albo coś co ma czerwone liście np. drzewo śliwa wiśniowa "Nigra".

Trochę wysiłku włóż, ten projekt to i tak już :"gotowiec" więcej nie mogę dla Ciebie zrobić To po prostu byłoby zbyt proste.

Zrób listę roślin i wstawiaj w te symbole na swoim projekcie.

Dział projektowanie polega na tym aby na czymś się wzorować, samemu kombinować.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 08:51, 03 maj 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jola napisał(a)
Witaj Lena
Mam nadzieję, że będzie tak jak piszesz. Dużo czytam na temat roślin, ale jest tyle informacji na ich temat, że nie sposób zapamiętać. Przynajmniej na tym etapie, czyli początkującego ogrodnika
Pozdrawiam Cię serdecznie


Obserwuj jakie rośliny sadzimy i układaj listę gatunków. Ale rysunek swojego ogrodu zacznij od wytyczenia przebiegu linii trawnika i taką linię wytycz też w swoim ogrodzie w realu.

Do Twojego ogrodu pasuje wrzosowisko, azalie, trawy (miskanty, rozplenice, Hakonechloa, Imperata cylindrica "Red Byron"), hosty, hortensje Limeligt i inne, trzmieliny o kolorowych listkach, karłowe iglaki np. wszystkie Picea typu, Echiniformis. Nana, Procumbens, Nidiformis, choiny kanadyjskie Jedeloh.
W półcienistych miejscach różaneczniki, a w słonecznych berberysy w różnych kolorach, tawuły japońskie o żółtych listkach cięte w kulki, kwitnące krzewy. Może też żółte kosodrzewiny Wintergold?

Potem uzupełniaj je żurawkami o kolorowych liściach, brunnerami, kopytnikiem, pachysandrą roślinami cebulowymi.

Już masz listę, nie musisz internetu przekopywać, teraz dobierz co koło czego (barwy powinny kontrastować) - jeśli obok żółty krzew to przed nim cos czerwonego i na odwrót, co jakiś czas możesz posadzić coś na pniu (np. Picea pungerns "Glauca Globosa" - jest niebieski, albo trzmieliny na pniu.

Spójrz na mój projekt i dostosuj linie do Twoich brzóz - w brzozach powinna być rabata z wrzosowiskiem i trawami.

Wzoruj się i szukaj inspiracji tutaj

http://www.gardenarium.pl/realizacje/ogrod-z-brzozami
http://www.gardenarium.pl/realizacje/miejski-ogrod-rodzinny
http://www.gardenarium.pl/realizacje/ogrod-z-wrzosowiskiem
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Jola 09:13, 03 maj 2012


Dołączył: 14 lip 2011
Posty: 70
Gardenarium napisał(a)

A że ze mnie laik, to nie wiem jakie roślinki jaki mają kolor, hihi
Popatrzę w internecie i będę kombinować Dziękuję bardzo.


Gotowy projekt to by było zbyt łatwo, musicie się trochę sami uczyć projektować swój ogród.


Danusiu, nawet mi przez myśl nie przeszło, żeby chcieć od Ciebie kompletny projekt wraz z konkretnymi roślinkami. Jak bym śmiała... Wiem, że to wymaga od Ciebie wiele pracy, aby zaprojektować ogród.
Prosząc o przybliżenie roślin miałam nadzieję na to co właśnie mi napisałaś. Wymieniłaś roślinki, które warte są tego, aby je u siebie posadzić.
Jestem Ci bardzo wdzięczna i na pewno będę robiła wszystko zgodnie z Twoimi zaleceniami
____________________
Ogródek szczypiorka :)
Sebek 09:17, 03 maj 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Ale śliczna wiosna u Ciebie
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies