Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród na Cedrowej

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród na Cedrowej

anieszka 20:14, 31 lip 2012


Dołączył: 24 mar 2012
Posty: 1356
Wygospodarowałam takie miejsce i zastanawiam się czym je obsadzić
Przesadziłam bez do tyłu i uzyskałam trochę fajnego miejsca z przodu. Myślę o Rh przed bzem i horti po lewej stronie ale pewnie coś jeszcze by się przydało Co radzicie??
Dodam że jest to widok z jadalni, więc fajnie by było aby zwalał z nóg



A obok jest tak :



Tutaj myślę o przesadzeniu dereni ???? Ale co w zamian ???

Całość z boku :

____________________
Aga- Ogród na Cedrowej
anieszka 20:19, 31 lip 2012


Dołączył: 24 mar 2012
Posty: 1356
A to drugie zmartwienie - jak je obsadzić ? Na pewno chcę cisy przy ramieniu bramy ale co dalej?
Nie mam za dużo miejsca do schodów , więc szaleć nie mogę



A tak wygląda druga strona furtki

____________________
Aga- Ogród na Cedrowej
Gardenarium 22:13, 31 lip 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
anieszka napisał(a)

Całość z boku :




Żeby zwalało z nóg? To tylko hortensje Limelight i to w kilku sztuakch co najmniej Rozświetli zakątek i nie musisz myśleć co jeszcze. Na dole żurawki moga byc jeszcze na deser
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 22:16, 31 lip 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
W tym szerszym miejscu daj jakiegoś ładnego buka albo miłorząb a jako wypełnienie prostokąta kulki z tawuł Golden Princesse - cięte idealnie Albo miskanty zamiast kulek albo na dodatek.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
paola1a 22:19, 31 lip 2012

Dołączył: 29 lip 2012
Posty: 354
Witaj!
Ogródek śliczny, zwłąszcza ta rabatka ze wstęgą żurawek Co do widoku z okna jadalni to Danusia ma rację- koniecznie trzeba go rozświetlić bo zieleń tam jest bardzo ciemna w przeciwieństwie do tej soczystej barwy tujek z drugiej strony bramy.
____________________
Prostokątna rabata
anieszka 08:12, 01 sie 2012


Dołączył: 24 mar 2012
Posty: 1356
Gardenarium napisał(a)


Całość z boku :




Żeby zwalało z nóg? To tylko hortensje Limelight i to w kilku sztuakch co najmniej Rozświetli zakątek i nie musisz myśleć co jeszcze. Na dole żurawki moga byc jeszcze na deser


Dziękuję bardzo Danusiu za radę - dzisiaj pędzę do Chotomowa po horti
A miłorząb ma byś na pniu czy normalny ??? Żurawki pociągnąć bordowe czy żółte??? Bordowe mam pod dereniami
____________________
Aga- Ogród na Cedrowej
anieszka 08:15, 01 sie 2012


Dołączył: 24 mar 2012
Posty: 1356
paola1a napisał(a)
Witaj!
Ogródek śliczny, zwłąszcza ta rabatka ze wstęgą żurawek Co do widoku z okna jadalni to Danusia ma rację- koniecznie trzeba go rozświetlić bo zieleń tam jest bardzo ciemna w przeciwieństwie do tej soczystej barwy tujek z drugiej strony bramy.


Witam Paola, tak macie z Danusią rację - jest tam strasznie smutno, dlatego koniecznie muszę coś zmienić Ale chicałabym aby cały rok było tam zielono i kolorowo, i żeby trochę zasłonić się od sąsiadów
____________________
Aga- Ogród na Cedrowej
anieszka 08:22, 01 sie 2012


Dołączył: 24 mar 2012
Posty: 1356
Danusiu a miłorzębowi nie będzie za ciemno pod tą dużą sosną???
____________________
Aga- Ogród na Cedrowej
MilenaP 22:59, 01 sie 2012


Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 1520
hahha, wpadłam do Ciebie i rozmyślałam nad rozwiązaniem rabatki - wymyśliłam hortensje i żółte żurawki, a tu proszę, już po wszystkim i to w niemal identyczny sposób
a co do miejsca przy bramie, to ja bym zrobiłam żywopłot z cisów, a dołem rząd jakichś jasnych, smakowicie wyglądających żurawek, bo one są cudne cały rok
____________________
Milena - zielonastrefa
anieszka 08:58, 02 sie 2012


Dołączył: 24 mar 2012
Posty: 1356
Tak Milena horti i żurawki to najlepsze rozwiązanie w tym miejscu Też myślę o żółtych ale nie wiem czy nie będzie ich już za dużo ???
____________________
Aga- Ogród na Cedrowej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies