Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Co podgryza rośliny?!

Pokaż wątki Pokaż posty

Co podgryza rośliny?!

zaga 09:49, 22 kwi 2012


Dołączył: 16 mar 2011
Posty: 321
Jestem załamana, wczoraj zauważyłam kolejne dwie tuje podgryzione przez COŚ!. Wcześniej 8 -letnia glicynia, wiśnia i jeszcze kilka roślin, szkoda mówić. Nie wiem, czy to myszy, karczowniki, jak z tym walczyć?! Jak tak dalej pójdzie to wszystko wyżre, nie ważne ,czy młoda roślinka, czy stara, niczym widać nie gardzi. Z nich już nic chyba nie będzie. Mam nadzieję,że może ta druga odbije.

____________________
Agata - Ogród Zagi
Gardenarium 11:23, 22 kwi 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie spotkałam się z tym w swoich ogrodach, ale prawdopodobnie jest to karczownik ziemnowodny, który może przegryzać korzenie nawet dużych drzew.

http://bestpest.com.pl/szkodniki/17/karczownik_ziemnowodny.html

Należy zakładać pułapki jak na szczury, albo wezwać formę deratyzacyjną, która zagazuje nory przy pomocy dwutlenku siarki.


http://www.dezynfekcja-abfprofit.pl/deratyzacja.html
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
zaga 15:49, 22 kwi 2012


Dołączył: 16 mar 2011
Posty: 321
O Matko... czyli myszy odpadają?
____________________
Agata - Ogród Zagi
zaga 20:15, 30 kwi 2012


Dołączył: 16 mar 2011
Posty: 321
Teraz jestem pewna, że to karczownik. Minęło kilka dni i kolejna ofiara Grusza. Miała pyszne owoce Zębicha na korzeniach jak u nutrii!!! Bryyyyy.....
Zadzwoniłam to odpowiedniej firmy. Pan był bardzo uprzejmy, ale niestety nie opłaca mu się do pojedynczego klienta. Polecił mi zakup kostek na parafinie na szczury i obiecał, że na pewno pomogą. Zobaczymy. Jak nie to zapowiedziałam mu, że po niego pojadę, przywiozę, odwiozę i zapłacę za gaz. Zgodził się, więc zobaczymy. No tego jeszcze nie widziałam, żeby kilkuletnie drzewa. Żadnych świętości!!!

____________________
Agata - Ogród Zagi
KasiaWB 00:05, 01 maj 2012


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
oooo kurcze! szczerze Ci współczuję, również nie widziałam nigdy takiego przypadku..... Daj znać jak poszła akcja.
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
popcorn 10:10, 01 maj 2012


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Ale masakra! Powodzenia w walce z tym czymś!!

Jeśli mogę, podepnę się z pytaniem - coś podgryza świeże przyrosty w moich cisach (niadawno sadzonych) - macie może pomysł co? Nie widać żadnych szkodników...

____________________
Mój nowy ogródek
zaga 20:05, 01 maj 2012


Dołączył: 16 mar 2011
Posty: 321
Dziękuję za wsparcie! Szczerze mówię, że jak się boję wszelkich gryzoni tego sama bym zagryzła!!! Na zdjęciu zniszczenia nie robią takiego wrażenia jak w realu. TO musi mięć wielkie zębiska. Jutro pędzę po kostki z parafiną i nie będzie litości. Obym zdążyła zanim wyżre mi wszystko w ogrodzie. Teraz wiosna i wydaje mi się, że rodziny też to, to zakłada . Popcarol może to mimo wszystko jakieś robale. Jeżeli jest ściółka z kory, zobacz czy tam czegoś nie widać. Nie wiem czy słusznie ale opryskałabym czym na robaki.
____________________
Agata - Ogród Zagi
Gardenarium 11:56, 06 maj 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Popcarol może tutaj znajdziesz odpowiedź, może to opuchlak pstrokacz?

http://cisy.pl/index.php/2011/05/17/choroby-szkodniki-uszkodzenia-mrozowe-na-cisach/
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
grupa_trzyma... 13:01, 06 cze 2012

Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 2764
Nie wiem, czy dobrze trafiłam ale nie znalazłam wątku o szkodnikach drzew owocowych. Mam problem w sadzie. Jakaś gąsienica podgryza moje śliwy i czeresnie. Drzewa zostały opryskane mospilanem. Nie wiem tylko czy obcinać te kikuty?


Boję się, że ten szkodnik zaatakuje inne rośliny. Czy może zaszkodzić też roślinom ozdobnym?
____________________
Agnieszka - ogród w lesie
Gardenarium 16:34, 07 cze 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Można się pobawić i oberwać liście.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies