Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Z potrzeby piękna...

Pokaż wątki Pokaż posty

Z potrzeby piękna...

justi 14:31, 07 maj 2012


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
Zuzanko jesteś kolejną osobą z takimi bukszpanami, nie wiem co z nimi, zima im nie posłużyła w tym roku.
____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
zuzanka 14:35, 07 maj 2012


Dołączył: 23 kwi 2012
Posty: 125
Lena napisał(a)
O kolejny wiąz Camperdowni na forum
Witaj - masz pięknie zapowiadający się ogród
Biała krata z różami już wygląda fajnie do tego latarnia..cudnie.
Pozdrawiam


witam i zapraszam

a wiąz...no cóż...zobaczyłam i pokochałam
miała być pod nim łaeczka ze względu na jego wysokość ale po wielu przemyśleniach rafił w naroże dziłaki bo odbiegał mocno wysokością od innych drzew a dodatkowo zapragnęłam ławeczkę przy rózach a że one lubią słońce musiałam dokonać wyboru
____________________
Z potrzeby piękna...
zuzanka 14:38, 07 maj 2012


Dołączył: 23 kwi 2012
Posty: 125
justi napisał(a)
Zuzanko jesteś kolejną osobą z takimi bukszpanami, nie wiem co z nimi, zima im nie posłużyła w tym roku.


ale niektóre tak pięknie odbijały aż miło było patrzeć a teraz łzy sie kręcą i boję się że zakończy sie to ich wymianą a może tego moja kieszeń nie wytrzymać
a już myślałam że podsypię je kamieniami i osiągnę zamierzony efekt a tu o...... taki zonk
a wiesz może jak je ratować ???
pisałam tu http://www.ogrodowisko.pl/watek/407-co-neka-bukszpany-choroby-i-szkodniki-bukszpanow?page=13 i z nieceirpliwością czekam na opinię Danusi
____________________
Z potrzeby piękna...
zuzanka 14:43, 07 maj 2012


Dołączył: 23 kwi 2012
Posty: 125
Danusia też pisała o tej chorobie Cylindrocladium buxicola
https://www.google.pl/search?q=cylindrocladium+buxicola&hl=pl&prmd=imvns&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=REymT6TlFYGe-Qam4InHAg&ved=0CHQQsAQ&biw=1600&bih=739
____________________
Z potrzeby piękna...
zuzanka 15:44, 07 maj 2012


Dołączył: 23 kwi 2012
Posty: 125
można przedobrzyć
moje tuje w drugim roku po wsadzeniu zaczęły brązowiec i to bardzo, popryskałam Aliette i zahamowałam proces brązowienia choć kilka tuj musiałm wymienić i co zrobiłam...
na wiosnę je opryskałam i podsypałam garanulatem na brązownie igileł i to tak sporo w przekonaniu że lepiej więcej niż mniej - efekt jest taki że przedobrzyłam i taraz tyje od dołu schną
wyczytałam ( mądra po fakcie) że musze je dovzre podlewac żeby wypłukać granulat ale i tak pojawiają się suche zmainy


te gałęzie osiągały duże wymiary i pousuwałam je i teraz są łyse przy ziemi
i nadal schną
na dodatek one w ogóle wyglaadją jak by "chciały a nie mogły" - obawiam sie że to moja wina, nie mam ręki do roślin
____________________
Z potrzeby piękna...
nika 20:13, 07 maj 2012


Dołączył: 09 sie 2011
Posty: 783
zuzanka napisał(a)
tu już wsadzone przed kratką



przed kratką będzie ławeczka - oczywiście biała ( wygladam kureiera który ma ją dziś dostarczyć )

za latarnią w rogu jest wiąz górski camperdownii którego nie widać na tle drzewa u sąsiada ale jak opuści swoje gałęzie powinno być pięknie ?


Pięknie będzie

Szkoda mi Twoich bukszpanów
____________________
Nika i jej marzenie o pięknym ogrodzie
zuzanka 20:20, 07 maj 2012


Dołączył: 23 kwi 2012
Posty: 125
Nika - z bukszpanami będę walczyć, najpierw je przesadze bo wsadzone były w niezbyt dobrą glębę, dam nawóz i poddam zabiegom wycięcia suchytych gałązek.
Co mi szkodzi zawalczyć o nie - chyba już nie mam nic do stracenia

____________________
Z potrzeby piękna...
zuzanka 20:45, 07 maj 2012


Dołączył: 23 kwi 2012
Posty: 125
czytam, czytam i się doczytałam
moje tuje mają fytoftorozę
jedne już "padły" a inne walczą - a ja durna myslłam że to przedawkowanie nawozu, a może jedno i drugie ? sama nie wiem
ale wiem że lecę jutro po oprysk i do dzieła żeby uratować pozostałe 120 tuj

a Wy macie jakieś doświadczenia z tą Zarazą ?
____________________
Z potrzeby piękna...
monitka 20:45, 07 maj 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 3918
Zuzanko piękny ten zakątek !!! Wiąza też pokochałam i chciałabym miec u siebie
____________________
Monika Bystre Oko ogródkowy chaos u monitki
zuzanka 20:56, 07 maj 2012


Dołączył: 23 kwi 2012
Posty: 125
monitka napisał(a)
Zuzanko piękny ten zakątek !!! Wiąza też pokochałam i chciałabym miec u siebie


ten zakątek dopiero bedzie piekny jak mi pomozecie na co nie ukrywam liczę bo sama nie dam rady czeakm na encyklopiedię bylin która mam nadzieję pozwoli mi na dodanie koloru do rabat i upiększy je
na poczatek kupiłam peonię drzewkową w kolorze białym i fioletowym - jedne wsadzone a drugie czekają na miejsce gdzieś koło ławeczki

najgorsze jest to że nie mam wprawy w komponowaniu roślinności kwitnącej aby zawkitały jede po dugich - aby cały czas coś się działo i żeby tego nie "przekrasić"
____________________
Z potrzeby piękna...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies