Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród dla Agusi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród dla Agusi

akanta 00:29, 09 cze 2012


Dołączył: 15 gru 2010
Posty: 2361
iwonaz napisał(a)
Uwielbiam tę tajemniczość na zdjęciach...wspaniały klimat

Dziękuję Iwonaz tak wychodzi bo i moje oko ją lubi.
____________________
Anna - Ogród dla Agusi - zgodnie z naturą
akanta 00:35, 09 cze 2012


Dołączył: 15 gru 2010
Posty: 2361
W niedzielę postanowiłam,że na pierwszym miejscu do zrobienia kancika jest rabata pod lipą .No i dziś miałam pracowity piątek.Są kanciki na kilku rabatach i dwie taczki po plewieniu.Ale zadowolenie też jest.To jest widok od tyłu ogrodu ogłądany z podleśnej świetlistej polanki.A za nią jest jeszcze grupa roślin maskujących ogrodzenie uzupełniana dzikimi roślinami strefy półcienia..Panuje tu stała wilgotność.Między innymi już tu rosna:3 hortensje krzewiaste,jałowiec leśny ,5 jałowców Hortsman,pęcherznice "vino",rokitnik,róża canina,jałowiec sabiński,kalina koralowa,dereń "Sibirica",bez,2 forsythie,4 dzikie róże m.in R.rugosa "Grootendorst" kolekcja traw i wielu bylin.

R.rugosa "Grootendorst"

Języcznik i inne paprocie.
Hosta miniaturowa

Cimcifuga-świecznica

-od prawej:rutewka orlikolistna,krwawnica i nieco z tyłu -stopowiec himalajski.



Tarczownica i Sangwinaria
____________________
Anna - Ogród dla Agusi - zgodnie z naturą
akanta 23:28, 09 cze 2012


Dołączył: 15 gru 2010
Posty: 2361
Dzisiaj było "parno',zapowiadali opady więc pośpiesznie kosiłam trawę.Udało mi się wykosić do końca.W przerwach na odpoczynek podglądałam jak rosną moje rośliny.Przeszłam się swoją ścieżką w części leśnej
omijając po drodze jasnotę hosty rodgersje ,mój wzrok przyciągnął piękny Rh"Blutopia" iwielosił i hosty.
____________________
Anna - Ogród dla Agusi - zgodnie z naturą
akanta 23:46, 09 cze 2012


Dołączył: 15 gru 2010
Posty: 2361
Rozpoczynają kwitnieniemoje róże.W dalszej cz.ogrodu damasceńska w "sercu"ogrodu nn ,Alchymist, ,miniaturowa nn ,Raubritter .różowy Aster .
____________________
Anna - Ogród dla Agusi - zgodnie z naturą
akanta 00:08, 10 cze 2012


Dołączył: 15 gru 2010
Posty: 2361
Jeszcze kilka widoczków.
____________________
Anna - Ogród dla Agusi - zgodnie z naturą
Gabriela 22:24, 10 cze 2012


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
akanta napisał(a)
Jeszcze kilka widoczków. [img size=640x480]


Piękne miejsca w ogrodzie i rośliny pokazujesz.
Pisałaś w moim wątku, że takie rabaty jak u mnie wymagają wiele pracy, ale myślę że u Ciebie jest ich nawet więcej, masz mnóstwo bylin, które wymagają przecież ciągłej pracy.
Róże dopiero zaczęły kwitnąć, pokazuj więcej.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
weronika77 17:35, 13 cze 2012


Dołączył: 09 sty 2012
Posty: 3203
akanta napisał(a)
Dziękuję Kasiu ,ja raczkuje w necie.Tak myślałam.Ponawiam próbę z wklejaniem róż.



Akanto, jak się cieszę spotkaniem z Tobą na tym forum, z osobą która wszystko wie o roślinach,
i najważniejsze, że dzieli się tą wiedzą z innymi.
Twoje róże piękne, wyżej przykład. (jak ona się nazywa, chyba nie Lady X?)
Zdjęcia też robisz świetne, i wcale nie raczkujesz w necie, no może na Ogrodowisku, ale każdy z nas przez to przeszedł.
Widzę, że czasem są zdjęcia, które się nie otwierają. Jak też tak widzisz, to EDYTUJ i możesz poprawiać. Zagoszczę tu na stałe. Pozdrawiam serdecznie!
____________________
weronika77 - Bajkowy ogród weroniki, Wizytówka
akanta 21:51, 13 cze 2012


Dołączył: 15 gru 2010
Posty: 2361
weronika77 napisał(a)

Dziękuję Kasiu ,ja raczkuje w necie.Tak myślałam.Ponawiam próbę z wklejaniem róż.



Akanto, jak się cieszę spotkaniem z Tobą na tym forum, z osobą która wszystko wie o roślinach,
i najważniejsze, że dzieli się tą wiedzą z innymi.
Twoje róże piękne, wyżej przykład. (jak ona się nazywa, chyba nie Lady X?)
Zdjęcia też robisz świetne, i wcale nie raczkujesz w necie, no może na Ogrodowisku, ale każdy z nas przez to przeszedł.
Widzę, że czasem są zdjęcia, które się nie otwierają. Jak też tak widzisz, to EDYTUJ i możesz poprawiać. Zagoszczę tu na stałe. Pozdrawiam serdecznie!

Weroniko ja też się cieszę ze spotkania tutaj a to za Twoją przyczyną bo tak mi poradziłaś i przywędrowałam za Tobą.Jak wiemy będziemy stroić nasze ogrody aż sił nam starczy a tu przedstawiane mogą nam dostarczyć jeszcze wielu inspiracji.Można się zorientować w jakim kierunku idzie zamiłowanie do określonego stylu ,odwiedzić przy okazji podróży innych najpiękniejsze ogrody i wymienić poglądy a w końcu nasycić oko i ducha PIĘKNEM przedstawianych roślin.Weroniko jesteś dla mnie zbyt łaskawa,wiedza o roślinach jest tak ogromna,że jestem tu też i po to aby się uczyć ,uczyć....od innych.Ta róża faktycznie jest nn,pani która ją krzyżowała zdradziła mi tylko,że pochodzi od Louise Odier i nazwała ją Luiza.Zdjęcia robię" komórką " i mój ogród jest taki jakim go widzą moje oczy przez sentyment do tego miejsca.Powoli rośliny zagęszczają się ,pączkują a my dosadzamy i niebawem znowu zachwycą nas ogrody innymi barwami z palety w swej nieustającej zmienności.Co nowego Weroniko u Ciebie w ogrodzie?Wybiorę się z wizytą może dostrzegę jakieś zmany?Pozdrawiam serdecznie.
____________________
Anna - Ogród dla Agusi - zgodnie z naturą
akanta 22:46, 13 cze 2012


Dołączył: 15 gru 2010
Posty: 2361
Gabriela napisał(a)

Jeszcze kilka widoczków.
Jej imienia nie znam,kolor przekłamany bo jest naprawdę ciemno-buraczkowa a im starszy kwiat to podbarwia się fioletem.R.parkowa ,długie sztywne pedy -girlandy dużych kwiatów,nie powtarza kwitnienia.
Rosa Rosa
R. New Down
____________________
Anna - Ogród dla Agusi - zgodnie z naturą
akanta 23:01, 13 cze 2012


Dołączył: 15 gru 2010
Posty: 2361
____________________
Anna - Ogród dla Agusi - zgodnie z naturą
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies