Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród dla Agusi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród dla Agusi

akanta 22:11, 30 maj 2012


Dołączył: 15 gru 2010
Posty: 2361
Poziomka napisał(a)
Cudnie, u Ciebie nawet bergenia wygląda naturalnie.


Dzięki Poziomko! jaka Ty jesteś miła.Ja wiem że jest skromniutko ale jak widać jeszcze jest wiele miejsca na dosadzanie co będę czyniła przez następne lata bo mogę ltylko na siebie i własne ręce.Najważniejsze,że wiem czego chcę tylko środki mnie ograniczają.Pozdrawiam.
____________________
Anna - Ogród dla Agusi - zgodnie z naturą
akanta 22:26, 30 maj 2012


Dołączył: 15 gru 2010
Posty: 2361
KasiaWB napisał(a)
Witaj jak to miło, że coraz więcej osób z naszego miasta dołącza do Ogrodowiska masz przepiękny ogród wiele ciekawych roślin szkoda, że dopiero zauważyłam Twój wątek, bo w sobotę miałyśmy małe spotkanie na targach ogrodniczych, ale zapewne będzie jeszcze kiedyś okazja na spotkanie w większym gronie serdecznie pozdrawiam
.
Witaj Kasiu ja raczkuję w Ogrodowisku i jeszcze zmęczona wieczorem nie łapię czasem jak to do końca działa.Choroba,skromny mam ogrod patrząc na tu przedstawiane.Ale cóż ,jest na miarę moich możliwości czasowych i finansowych.Powoli go ubogacam ,najważniejsze że nawet małe zaniedbanie dodaje mu dzikości ot tak bliżej natury.Pozdrawiam.Faktycznie cieszę się ,że spotkałam krajankę na forum i myślę że okazja do spotkania się znajdzie.Pozdrawiam.
____________________
Anna - Ogród dla Agusi - zgodnie z naturą
akanta 22:58, 31 maj 2012


Dołączył: 15 gru 2010
Posty: 2361
mira68 napisał(a)
Witaj piękny naturalny ogróda hosty przecudne


Witaj Miro! Tak mi miło.Wiesz mój ogród jest bardzo skromnymi środkami zakładany,właściwie na jego początku a było to 20 lat temu sadziłam to co było do pozyskania z przyrody.Nie było sklepów ogrodniczych.Z czasem dosadzałam ozdobniejsze gatunki ale mi je ktoś wykopywał.Okolica była słabo zaludniona a ja bywam tam tylko w wekendy.Dziś już mam sąsiadów i trochę odważniej zaczynam dosadzać ale zawsze towarzyszy mi myśl ,że może złe przyjść z lasu i zniszczyć lub wykopać.Do dziś każda wizyta w ogrodzie zaczyna się od przechadzki i sprawdzenia czy wszystko jest na miejscu.Marzę aby tam zamieszkać a wtedy mogła bym więcej zdziałać.Na przywitanie Powojnik i Wieczornik damski/bylina pięknie pachnąca/.Czy ją znasz?[img size=640x480] ]
____________________
Anna - Ogród dla Agusi - zgodnie z naturą
akanta 23:12, 31 maj 2012


Dołączył: 15 gru 2010
Posty: 2361
eliza3 napisał(a)
Bardzo piękny ogród, naturalny, spaceruje się po nim jak po parku. Mogłabym spacerować, spacerować...
Wyobrażam sobie jak cudnie śpiewają ptaki o tej porze roku, można się zaszyć w kąciku i całkiem się zapomnieć. Pięknie.


Witaj elizo miło mi Cie gościć.Masz rację można zapomnieć że sie przebywa o grodzie, kiedy zamknę oczy to tylko śpiew ptaków i szum drzew w ogrodzie i w pobliskim zagajniku.Mam tam letni domek,więc w piękną pogodę zostaje z córcią na nocki.Piękne są szczególnie poranki, po rosie na bosaka z kawką -cudne oczekiwanie na ciepłe muśnięcia słońcem i podsłuchiwanie i podglądanie rozkoszowanie się widikiem wszechobecnego ducha przyrody.Na powitanie g]
____________________
Anna - Ogród dla Agusi - zgodnie z naturą
akanta 23:35, 31 maj 2012


Dołączył: 15 gru 2010
Posty: 2361
popcarol napisał(a)
Przepiekny, stary ogrod! Mam nadzieje u mnie za pare (nascie??) lat tez bedzie taki gąszcz roślin...
chcialabym wiekszosc Twoich host

pozdrawiam!!
Witaj popkarol,miło że mnie odwiedziłaś.Ogród ma już dwadzieścia lat.Kilkunastoletni wyglądał inaczej.Był bardziej zwarty.Niestety drzewa wyskoczyły w górę a najniższe piętra zabierały zbyt dużo powierzchni spacerowej.Więc zadecydowałam aby go podciąć i utworzyć nowe nasadzenia pod nimi.Mój ogród ma 100 m dl.jedna ściana jest z wystawą wsch.a druga zach.Więc w tej cienistej robię nasadzenia cieniolubnych.I oczywiście zakochałam się m.in. w hostach,są takie piękne samodzielnie posadzone i w zestawieniach z różnymi innymi bylinami więc jak tu się oprzeć?Idę w hosty.Ledwo je policzyłam,mam 60 szt. ale gatunków mniej a jest ich ok 800set więc można zaszaleć.Pozdrawiam Cię serdecznie. g]
____________________
Anna - Ogród dla Agusi - zgodnie z naturą
akanta 23:45, 31 maj 2012


Dołączył: 15 gru 2010
Posty: 2361
Gabriela napisał(a)
Niesamowite ilości tych róż, są przepiękne.

Mam ich 60 Gabrysiu ale jeszcze niezbyt mocno rozrośnięte.Ostatniej zimy nieco przemarzły ale widzę,że pięknie odbijają.Ciekawe czy to lato im pomoże się zregenerować.A w tak dużym ogrodzie Gabrysiu to podczas spaceru nie czuję ich nadmiaru,chyba tylko jak przyjdzie je okopać jesienią.Pierwsza róża kwitnąca teraz ale niestety pastwił się nad nią skoczek różany.A mimo wszystko ma sporo pąków.
____________________
Anna - Ogród dla Agusi - zgodnie z naturą
Bogdzia 23:48, 31 maj 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Nie wchodzę juz do nowych wątków bo nie jestem w stanie sie potem wyrobic z odwiedzaniem ale tu weszłam zaciekawiona nazwą ogrodu bo mam wnusię Agusię. Cudny ogród. wszystko mi sie podoba . Jest słoneczko i cień są roslinki naturalistycznie rosnące , drzewa i polanki rozjaśnione słońcem. Jest pięknie.Serdecznie gratuluję.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
akanta 00:35, 01 cze 2012


Dołączył: 15 gru 2010
Posty: 2361
Bogdzia napisał(a)
Nie wchodzę juz do nowych wątków bo nie jestem w stanie sie potem wyrobic z odwiedzaniem ale tu weszłam zaciekawiona nazwą ogrodu bo mam wnusię Agusię. Cudny ogród. wszystko mi sie podoba . Jest słoneczko i cień są roslinki naturalistycznie rosnące , drzewa i polanki rozjaśnione słońcem. Jest pięknie.Serdecznie gratuluję.


Witaj Bogdziu! Ja też odwiedziłam Ciebie cichutko nie płosząc mieszkańcow Twojego pięknego ogrodu.Podziwiałam malownicze obrazy prawie nierealne.Taka masa wielkich Rh.To wprost szok! Jak miło ,ja mam córcię Agusię i to głównie z myślą o niej wybrałam taki styl ogrodu.Zdziwilam sie że podoba Ci sie mój ogród bo jest daleki od Twojego stylem i dopracowaniem.Rh też kocham bo one tak jak ja lubią światło słońca rzucane przez konary.Lubię wilgotne cienie i grę swiatła w ogrodzie ,ono tworzy iluzje jakie mnie intrygują.Na powitanie iluzja- płonacy berberys.Pozdrawiam serdecznie. ]
____________________
Anna - Ogród dla Agusi - zgodnie z naturą
akanta 23:30, 03 cze 2012


Dołączył: 15 gru 2010
Posty: 2361
W ubiegłym roku pod koniec lata zakupiłam tak mi sie przynajmniej wydawało różę Chopin ,miała pączki.Z utęsknieniem czekałam na ten piękny wielki biały kwiat ale co się okazało?Zakwitła pięknie ale zobaczcie sami w jakim kolorze.! A ja nie chciałam żółtych róż ale ta jest naprawdę piękna i dobrze przezimowała więc sama nie wiem co z nią zrobię.Zaczynała tak i myślałam ,że zbieleje. pod koniec września.A w pierwszym tygodniu pażdziernikabyła już taka ,natomiast 4-go pażdziernika była już taka: i następnie taka i nic nie bielała - 6-go pażdziernika i 7-go....i jeszcze kwitła
Wyglądała tak słodko jakby skapywał z niej miód.W tym miejscu mi nie pasuje tak jak i dwie Rumby,albo je wymienię na różowe a może stworzę dla nich oddzielną kompozycje-nie wiem.
____________________
Anna - Ogród dla Agusi - zgodnie z naturą
akanta 22:11, 04 cze 2012


Dołączył: 15 gru 2010
Posty: 2361
W poprzednim tygodniu powiększyłam rabatę pod świerkiem ,dosadzając Bodziszki bordowe ,Sisyrinchium,Gożdzik kropkowany i Głowienkę.Nie zabezpieczyłam jednak w całości zabezpieczenia przed osuwaniem się ziemi bo z ogrodu wygonił mnie deszcz.W głębi na tle jałowców dosadziłam w półkolistym szpalerze pięć Rh więc moja mała kolekcja liczy 9 szt.Niestety tylko jeden z nich był kwitnący to "Blutopia" Na tej rabacie muszę dosadzić jeszcze jeden w miejsce zmarzniętej białej azalii.
O dziwo wiśniowa azalia "Maruszka" przetwała.
____________________
Anna - Ogród dla Agusi - zgodnie z naturą
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies