Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród dla Agusi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród dla Agusi

akanta 23:06, 23 maj 2012


Dołączył: 15 gru 2010
Posty: 2361
iwonaz napisał(a)
Marzę o tym by kiedyś, kiedy moje rośliny sporo podrosną dać im właśnie taką wolność. Mało mam miejsca, ale wcale się tym nie przejmuję, teraz je sadzę, wybieram im miejsca, ale kiedy dojrzeją pozwolę im się usamodzielnić...tak jak z dziećmi
.Witaj iwonaz! Dziękuję za odwiedziny.Tak naprawdę to ja się swym ogrodem nie chwalę ,no bo cóż ani on bogaty w jakieś wyszukane okazy ani" dopięty na ostatni guzik",można powiedzieć niedoinwestowany.Ubogacam go latami skromnymi środkami więc ani mi w głowie konkurować z ogrodami pokazowymi acz szablonowymi.Mogę jedynie poszczycić się wieloletnią pracą cieszyć się jego przyjazną naturą,swobodą spacerowania i łatwą pielęgnacją.Pięknie wyraziłaś swoje myśli iwonaz,dla siebie tworzymy ogród a nie dla jakiejś rywalizacji więc powinien gł.nas zadawalać.Na powitanie jeszcze trochę mojej natury.
____________________
Anna - Ogród dla Agusi - zgodnie z naturą
EPODLAS 23:17, 23 maj 2012


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 5549
Takie ogrody kocham najbardziej, naturalne, a róże cudne.
____________________
Mój ogród
akanta 23:24, 23 maj 2012


Dołączył: 15 gru 2010
Posty: 2361
Przetacznik napisał(a)
Róże w kolorze jagód ze śmietaną to jest to co lubię - piękności! Wspaniały, nastrojowy ogród!

Dziękuję bardzo,ja uwielbiam przetaczniki i szałwie obok róż ,jak zakwitną to wkleję.Ale pięknie określiłaś ich kolor,no nie wpadłam na takie porównanie natychmiast czuję ich smak!mmmm.Wiesz,nawet się nie spodzewałam ,że takie ogrody mogą się podobać.Mimo że ogrody naturalne są zawsze modne to dziś zwolenników nie spotykam często.Wydaje mi się że prym wiodą takie super zadbane.nowoczesne.Pozdrawiam serdecznie.Ta hortensja też ,chyba się jagodami pobrudziła! ...przesyłam na zapoznanie.
____________________
Anna - Ogród dla Agusi - zgodnie z naturą
akanta 23:42, 23 maj 2012


Dołączył: 15 gru 2010
Posty: 2361
EPODLAS napisał(a)
Takie ogrody kocham najbardziej, naturalne, a róże cudne.


Witam Cię Bożenko! jak mi miło ! Może założymy grupę miłośników ogrodów naturalnych?Tylko jak określić granice "kiedy tak a kiedy już nienaturalny?" prawda? W moim przypadku ja robiłam swoje nasadzenia a jednocześnie pozwalałam wkradać sie dzikim gatunkom i razem się rozrastać ,nieco korygując ich zapędy. Pod akacją posadziłam tę jagodową różę obok klematis i bodziszek a fiołki dosiały się do towarzystwa. .Niezapominajki prystanęły w wędrówce po całym ogrodzie obok pigwowca ,no i jak je wykosić?Pozdrawiam jeszcze jedna miłośniczkę natury!
____________________
Anna - Ogród dla Agusi - zgodnie z naturą
akanta 23:46, 24 maj 2012


Dołączył: 15 gru 2010
Posty: 2361
Dzidka napisał(a)

.


Pięknie wyglądają te hortensje.
Ciekawa jestem jak przezimowały ?


Dzidziu ta zima dla moich hortensji była ciężka.Ogrodowe mocno przemarzły ,musiałam nisko przyciąć a te na zdjęciu mocno przeżedzić.Odbiły dobrze ale nie wiadomo czy na jakiejś gałązce zakwitną,zobaczymy.Ostatnie zimy nie były dla nich najlepsze więc jak widać i kwitnienie jest dość skromne a bywało znacznie lepiej.No ale najważniejsze,że całkowicie nie przemarzają .W 2009 r kwitły na wszystkich gałązkach.Pozdramiam i zagłądnę do Ciebie.
____________________
Anna - Ogród dla Agusi - zgodnie z naturą
Dasia 22:34, 27 maj 2012


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 1004
Zajrzałam na chwilkę, ale oniemiałam i musiałam przejrzeć cały wątek.
Taki ogród to moje marzenie, wszystko w nim wygląda jakby samo sobie miejsce wybrało. Masz niesamowitą intuicję do roślin. I nawet chwastów nie widać, albo są tak sprytnie wkomponowane
Gratuluję ogrodu, jestem zachwycona.
____________________
Biały domek pod lasem
akanta 22:53, 29 maj 2012


Dołączył: 15 gru 2010
Posty: 2361
Dasia napisał(a)
Zajrzałam na chwilkę, ale oniemiałam i musiałam przejrzeć cały wątek.
Taki ogród to moje marzenie, wszystko w nim wygląda jakby samo sobie miejsce wybrało. Masz niesamowitą intuicję do roślin. I nawet chwastów nie widać, albo są tak sprytnie wkomponowane
Gratuluję ogrodu, jestem zachwycona.

Dziękuję Dasiu.Wiesz,ja mam niewiele czasu dla swojego ogrodu ,bywam tam tylko w wekendy a i odpadają kiedy pogoda jest deszczowa.Mam więc czas tylko na lekkie korygowanie natury.Taki ogród bez granic dla przyrody więc jest jedynym rozwiązaniem.Uwielbiam fakturę,kształty liści i doceniam korzystne współistnienie wielu gatunków roślin.Staram się być jak najbliżej natury.Pozdrawiam serdecznie. Aster alpejski dla Ciebie na powitanie, Posłonek ogrodowy.Jeśli masz jakieś pytania odnośnie powstawania takiego ogrodu chętnie Ci pomogę.
____________________
Anna - Ogród dla Agusi - zgodnie z naturą
akanta 21:36, 30 maj 2012


Dołączył: 15 gru 2010
Posty: 2361
____________________
Anna - Ogród dla Agusi - zgodnie z naturą
akanta 21:55, 30 maj 2012


Dołączył: 15 gru 2010
Posty: 2361
Monic napisał(a)
Piękne masz to swoje miejsce na ziemi Drzewa sadziłaś po zakupie działki, czy już były?
Witaj Monic ,dziękuję za miłe słowa.Jest skromny ten ogród ,na miarę moich dotychczasowych możliwości finansowych i czasowych.Ale okolica się rozbudowuje i będę odważniej go upiększała.Dotychczas ciekawsze rośliny znikały mi z ogrodu.Niestety bywam tam tylko w wekendy.Drzewa jako pierwsze sadziłam tuż po zakupie działki a w tamtych czasach bylo trudno coś ciekawego zakupić.Moim zamierzeniem było stworzyć ogród wtapiający się w podmiejską okolicę ale i ona po latach się już cywilizuje.Moje zachcianki ogrodowe biorą górę ,więc powoli będę wypełniała te moje wolne przestrzenie bo trudno się oprzeć.Ja jeszcze kuleję w necie i na forum.Dziś dopatrzyłam się Twojego wpisu więc przepraszam,że odpisuję w takiej odległości czasowej.Pozdrawiam.
____________________
Anna - Ogród dla Agusi - zgodnie z naturą
akanta 22:05, 30 maj 2012


Dołączył: 15 gru 2010
Posty: 2361
ell napisał(a)
Akanta - piękny ogród. Uwielbiam takie na wpół dzikie ogrody. Mój nigdy taki nie będzie, bo jest stanowczo za mały, a za dużo chcę w nim mieć.
.

El-dziękuję za odwiedziny i miło mi ,że mamy podobne upodobania.El jeśli masz mały ogród to możesz przynajmniej zafundować sobie dziki zakątek aby móc pocieszyć oko, może też wykorzystując liczne pnącza? i rozczochrane krzewy i zwisające formy.?Pozdrawiam serdecznie.
____________________
Anna - Ogród dla Agusi - zgodnie z naturą
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies