Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zielona radość :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielona radość :)

Mala_Mi 12:44, 10 cze 2012


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Chwastnica jednostronna - też to gówno mam..i też nią walczę........ pielenie trawnika ręczne to u mnie normalka... i teraz juz wiem od Ciebie, że to przypadłosć gleb gliniastych... porażka..... a rozrasta się to strasznie... Po wypaleniu zielska, przed zrobieniem nowego trawniak, tak to dziadostwo mi szybko zarosło działkę, że nie szło posiać trawy... bo zanim przepalił się perz.... to ta chwastnica zdążyła zawładnąć całym terenem... Więc jak wypalamy teraz pod nowy trawnik, to oprysk jest konieczny ponowny...
Mówisz rura do trzymania poziomu wody...słuszna uwaga..tylko nie mam gdzie tej wody wypuścić.. trzeba pomyśleć....... słuszna uwaga....
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
PiotrekP 13:07, 10 cze 2012

Dołączył: 02 maj 2012
Posty: 68
Będę rozluźniał glebę piaskiem i planuję przesuszyć trawnik na 2-3 miesiące. Wtedy chwast odpuszcza. Co do oczka to wydziel jakiś kawałek wody płytkiej (5cm głębokości) dla ptaków. Będą się w niej kąpać i pić wodę w upalne dni. Efekt niesamowity i bardzo ułatwia im to życie. Czytałem gdzieś na forum że w "Mai w ogrodzie" ktoś zastosował w oczku zeolit w celu pochłaniania związków chemicznych i innych zbędnych rzeczy. Nie popełnij tego błędu. Co do pochłaniania mają rację ale nikt nie pofatygował się powiedzieć że pochłania to tylko przez pierwsze kilka tygodni (około 3) i trzeba potem wszystko wymieniać bo zwraca wszystko do wody. Dlatego unikam takich programów gdzie reklama goni reklamę z tego co widzę w internecie to masa ludzi rezygnuje z takich programów.
Prowadz oczko naturalną metodą i daj mu spokój na kilka lat. Posadz tyle roślin ile się da i szybciej osiągniesz stabilną równowagę biologiczną, stosowanie chemii i innych środków sobie odpuść.


U mnie rury wyglądają tak:




PiotrekP 23:22, 15 cze 2012

Dołączył: 02 maj 2012
Posty: 68
Dzisiaj skosiłem moje boisko









Sebek 22:24, 17 cze 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
No trawnik masz pokazowy
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Katkak 21:22, 31 sie 2013


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Cześć, ładnie u Ciebie. I nie załamuj mnie, że masz małą działkę, bo ja mam 4arową I cierpię z tego powodu rzecz jasna
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies