Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogród - złe dobrego początki

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogród - złe dobrego początki

polichlorek 18:54, 21 maj 2013


Dołączył: 04 maj 2012
Posty: 296
hortensja pnąca - póki co pączków brak.. chyba w tym roku nie zakwitnie...


i niespodzianka! myślałam, że już się nie doczekam, ale mój RH postanowił jednak zrobić mi tę przyjemność


różyczka w towarzystwie carex dance


i jeszcze perspektywa mojego tarasiku: lewa rabatka..



..i prawa strona (+ narożnik, który czeka na inspirację)


pewnie powiecie że dużo, że napchane, że przypadkowe rośliny... ciągle szukam!! także dobre rady mile widziane

a na koniec - mój pomocnik (chyba zadowolony, że ma kawałek podwórka w domu)
____________________
polichlorek Ala - Mój ogród - złe dobrego początki Sezon ogród
polichlorek 18:57, 21 maj 2013


Dołączył: 04 maj 2012
Posty: 296
dzięki dtjj! orlik kupiony "na szybko", trochę się bałam, że "za szybko", ale skoro mówisz, że ładnie się rozmnaża to UFF
____________________
polichlorek Ala - Mój ogród - złe dobrego początki Sezon ogród
ewalm 19:12, 21 maj 2013


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
Polichlorku, fajny pomysł z tymi skrzyniami i żurawkami pod nimi. Zrobiły Ci się piętra w ogródku.
pozdrawiam.
____________________
Ogródek na trzy lata
gierczusia 19:25, 21 maj 2013


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
polichlorek napisał(a)
bluszcz, ale nie wiem jaka odmiana.
wygląda niesamowicie, prawda?


Mammma ... Ten bluszcz.. Jest bossski

A tak przede wszystkim to witam


Aaaa.. Głosuję za karmnikiem , ale przecież Jegomościa nie można zagłodzić ... To może kwitnące gofry ??
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
gierczusia 19:27, 21 maj 2013


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Mnie się to podoba


Tylko bym wysłoniła te maty np. Bluszczem ( jak lubisz mieć go zawsze ładny nawet zimą ).. albo czymś kwitnącym ( jak Ci zależy żeby latem był bajer ,a zimą .. Olać )

____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
gierczusia 19:29, 21 maj 2013


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Noo Alu .. Już wszystko wiem ..., również to ,że muszę kupić zielone żurawki .. Buziam
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
stychaz 19:37, 21 maj 2013


Dołączył: 18 wrz 2011
Posty: 2468
Albo bluszcz i powojniki, będzie 2 w 1
____________________
Justyna - Wersja mini mini
polichlorek 19:41, 21 maj 2013


Dołączył: 04 maj 2012
Posty: 296
gierczusia - dzięki za wizytę i pochwały bluszcz już hoduję, koło ławeczki (tak tak, ten od stychaz) a poza tym w lewym rogu jest drabinka, po której pnie się powoli hortensja fajnie, że macie podobne pomysły do moich, znaczy że nie błądzę tak bardzo
____________________
polichlorek Ala - Mój ogród - złe dobrego początki Sezon ogród
polichlorek 20:04, 21 maj 2013


Dołączył: 04 maj 2012
Posty: 296
Justyna, powojniki są super, ale nie wiem czy u mnie dadzą radę (ziemi tylko 5 cm, więc musiałabym je jakoś w donice poupychać) a jak u Ciebie rosną? bezproblemowo?
____________________
polichlorek Ala - Mój ogród - złe dobrego początki Sezon ogród
stychaz 21:12, 21 maj 2013


Dołączył: 18 wrz 2011
Posty: 2468
Albo gdzieś w rogu postawiłabyś "niewidoczną" donicę dla nich. rosną bezproblemowo i dość długo kwitną. W tym roku pokusiłam się o eksperyment z botanicznymi. Ładne są ale trochę niepoukładane no i nie przycina się ich. Za to mają piękne zielone liście. Zobaczę jak będą wygladały za rok, jak pójdą wyżej na ogrodzenie.

Bezproblemowe do tego stopnia, że jak Magda (Ogród Magdalenka) zapomniała o jendym takim i zostawiła go w donicy na zimę, to ją miło zaskoczył i pnie się teraz ładnie do góry.

Jedyne co kiedyś o nich czytałam, to że sadząc powinno się zrobić dołek dwa razy głębszy a jego dno wysypać próchnicą. One ponoć bardzo "żarłoczne" są.
____________________
Justyna - Wersja mini mini
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies