Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Nawożenie, zasilanie trawnika

Pokaż wątki Pokaż posty

Nawożenie, zasilanie trawnika

suspectt 15:21, 27 kwi 2022

Dołączył: 27 kwi 2022
Posty: 1
Dzień dobry,
proszę o poradę. Na jesieni 2021 założyłem trawnik z siewu. Gleba raczej ciężka, gliniasta. Wysiana trawa to Trawa Barenbrug Trawnik Polski Uniwersalny. Trawa nie rośnie równomiernie, tak jakby nie wszystkie nasiona wzeszły, chociaż są miejsca bardzo gęste i równomierne ( narożniki) Co można zrobić teraz żeby ja pobudzić do życia ? Na razie zrobiłem aeracje butami z kolcami, dzisiaj wysiałem nawóz Florovit Mistrzowski Trawnik i myślę o dosiewce (zostało mi trochę ziaren z zakładania trawnik) Proszę o porady co dalej, domyślam się ze murawy stadionowej na takiej glebie nie osiągnę ale chciałbym w miarę ładny zielony i równomierny trawnik cieszący oko. Pociesza mnie fakt ze w miejscu gdzie siusia mój pies dookoła wypalonych placków jest piękna gęsta trawa wiec "normalna" dawka azotu może poprawić wygląd tej trawki



andzuk 15:53, 12 maj 2022

Dołączył: 12 maj 2022
Posty: 1


Cześć, oddałem próbki gleby do badania i przyszły mi.

Jako, że wątek dotyczy trawników, to prosiłbym o informację - jakie powinny być wyniki. Nie mogę znaleźć ich. I ewentualne sugestię nawożenia.

Z góry dzięki!



PS. mam problem również z cisami. na próbce B ładnie rosną, a na A są słabe, miedziane, żółte.
Tofikrudy 10:45, 21 cze 2022

Dołączył: 21 cze 2022
Posty: 1
Ratunku. Nie mam żadnego doświadczenia w pielęgnacji trawnika( i nie tylko). Kupiłam dom ok 10 letni, gdzie na ok 200 M/2 jest trawnik z rolki, reszta to działka leśna. W zeszłym sezonie nic oprócz koszenia nie było robione tylko nawóz jesienny rozsypany. Tej wiosny została zrobiona wertykulacja i dopiero teraz 17 czerwca, po drugim koszeniu nawiozłam substralem anty mech. Średnio to wyszło bo nierówno (używałam siewnika do nawozów) miejscami pozostał mech, o chwastach nie wspomnę. Trawa słabo rośnie. Wygląda tragicznie, a była taka piękna. Co mogę zrobić na ten moment.
Marten 15:24, 25 lip 2022

Dołączył: 25 lip 2022
Posty: 1
Czołem trawomaniacy. Mój trawnik 70m chciałbym zacząć nawozić poprzez zraszacze które mam założone. Czekam na inżektor i będę próbował to uruchomić. Pytanie jaki nawóz byscie polecili do tego?
fistal 15:28, 12 paź 2022

Dołączył: 29 mar 2017
Posty: 4
Dzień dobry, czy na trawnik zakładany ( ponownie po użyciu glebogryzarki separacyjnej) na przełomie września i października sypiemy jeszcze nawóz jesienny?
Trawnik jeszcze nie koszony bo rośnie trochę nierównomiernie i jest jeszcze za niski.
RadekM 07:39, 30 paź 2022

Dołączył: 14 cze 2016
Posty: 52
Dzień dobry. Czy można jeszcze nawozić trawnik?
Gardenarium 10:42, 26 gru 2022


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Trawnik ostatnie nawożenie we wrześniu. Teraz to już ciepła wiosna, w kwietniu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies